ale chłodno! Nauka pomiaru temperatury z dzieckiem

Ale chłodno! Nauka pomiaru temperatury z dzieckiem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nadeszła już jesień! To pora roku, która rządzi się swoimi prawami. Dni stają się coraz krótsze, a temperatura spada. I choć zdarzają się piękne, słoneczne dni, jesień to także deszcz, chmury i wiatr. 

Każda pora roku jednak jest inna i piękna na swój sposób! Jesienne dni mogą dostarczyć dzieciom jak i opiekunom czy nauczycielom (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), wiele frajdy! To świetna okazja do zorganizowania ciekawych, kreatywnych zajęć tematycznych. Dary jesieni zachwycają i pobudzają wyobraźnię. Skorzystaj ze specjalnego pakietu od Eduka Center – Jesiennie pomoce do zajęć bądź Jesienna Matematyka. Oba pakiety zakupisz w cenie promocyjnej! 🙂

Nowym, ciekawym doświadczeniem dla dzieci jak i cenną wiedzą, będzie nauka pomiaru temperatury. To idealne zajęcie na jesienne poranki i dni, kiedy temperatura może zmieniać się w szybkim tempie. Świetnym pomysłem będzie wyrobienie małej “tradycji” w grupie żłobkowej czy przedszkolnej, że każdego dnia, dzieci razem z opiekunem/nauczycielem sprawdzają i odczytują temperaturę za oknem 😉

NAUKA POMIARU TEMPERATURY

Warto oswajać dzieci z tematem pomiaru temperatury. Można zacząć od kolorowych obrazków, stworzenia ciekawej gazetki czy piosenek.

Pokazywanie dzieciom termometru też ma znaczenie. Można zorganizować również zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają swoje własne termometry! 😉 Na pewno będzie to super zabawa.

Kolejnym pomysłem jest skorzystanie z gotowych kart pracy związanych z tematem odczytywania temperatury. Taki pakiet znajduje się w sklepie Eduka Center – TUTAJ.

Jest to pakiet do samodzielnego wydruku. Polecamy, by zalaminować jego elementy, by mogły posłużyć nam – pedagogom, rodzicom – przez długi czas. 

Pakiet składa się z ćwiczeń:

  • temperatura
  • ciepło-zimno
  • taki sam termometr

Wszystkie ćwiczenia polegają na dopasowaniu odpowiednich elementów do stworzonych, kolorowych plansz. Wymagane do wykonania zadań elementy oraz plansze, znajdują się w pakiecie. Polecamy, by do wykonania ćwiczeń użyć rzepów – będzie to najlepsza opcja, a także dodatkowa frajda dla dziecka 😉

W ćwiczeniu nr 1 zadaniem dziecka jest przyłożenie elementu z odpowiednią temperaturą, którą wskazuje termometr na danej planszy.

W ćwiczeniu Ciepło-Zimno, dziecko odczytuje temperaturę i dopasowuje do termometru odpowiedni symbol. Symbole do wyboru to: uśmiechnięte słonko, chmurka, płatek śniegu.

Ostatnie ćwiczenie, Taki sam termometr, dziecko musi dobrać taki sam termometr jaki wskazuje dana plansza. Można to potraktować jako swego rodzaju memory – tylko bez zakrywania elementów 😉

Zadania te będą świetnym uzupełnieniem nauki o odczytywaniu i pomiarze temperatury, a jednocześnie dobrą zabawą. Dzieci na pewno je polubią.

Jesień – zwłaszcza ta chłodna i deszczowa – wcale nie musi być nudna. Wystarczy trochę chęci i wyobraźni, by zorganizować niezapomniane, pełne zabawy, zajęcia edukacyjne dla dzieci!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.