Angielski z dzieckiem. Od czego zacząć?

Angielski z dzieckiem. Od czego zacząć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Język angielski w dzisiejszych czasach to podstawa. Ludzie posługują się nim na całym świecie, a jego znajomość zwłaszcza w sytuacji gdy chce się rozwijać zawodowo – to podstawa. 

Warto więc od najmłodszych lat wprowadzać naukę języka u dzieci. Przede wszystkim dlatego, że dla maluchów, nauka obcego języka nie wymaga wielkiego wysiłku. Dla nich to zabawa, a dzieci chłoną nowe słówka jak gąbka – naprawdę w zdumiewającym tempie.

Co ważne i o czym należy pamiętać to fakt, że języka dziecko uczy się poprzez zabawę. Pamiętajmy o tym, że dziecko uczy się nowych umiejętności naturalnie – zwłaszcza, jeśli potrafimy – my, jako dorośli, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), nauczyciele czy rodzice – przedstawić coś w formie atrakcyjnej czynności, bez stresu, w formie zabawy, która dziecko zainteresuje.

Kiedy dziecko chłonie naukę języka najlepiej? Stwierdza się, że jest to w pierwszej kolejności – do 3 roku życia, a następnie – do 6 roku życia. 

No dobrze, ale od czego zacząć?

Na pewno od oswajania dziecka z językiem. Ważna jest systematyczność. Wystarczy nawet od 5 do 15 minut dziennie! Prostym sposobem jest mówienie do dziecka krótkich zdań po angielsku podczas naturalnych, codziennych czynności, np przy myciu rąk: “Wash your hands, please”. 

Pomocne są także piosenki – uczcie się ich po angielsku! Wierszyki – podobna sytuacja. Jeśli dziecko ogląda bajki…niech będą to bajki w języku angielskim. Bo dlaczego nie? Wtedy nieświadomie dziecko uczy się w mig języka…ponieważ to wszystko jest dla dziecka zabawą!

Warto pomyśleć o native speakerze. Jeśli prowadzisz żłobek, postaraj się aby taka osoba przychodziła do dzieci i mówiła do niech tylko po w języku angielskim. Możesz też chodzić ze swoim dzieckiem na zajęcia z native speakerami.

Angielski w żłobku czy przedszkolu powinien występować w formie dobrej zabawy, by dzieci mogły naturalnie łapać słówka i zwroty i uczyć się używania ich w codziennych sytuacjach.

Prócz bajek, piosenek, rymowanek czy wierszyków, warto także grać w gry w języku angielskim, np memory. Za każdym razem gdy dziecko odkrywa element, zachęćcie je do tego, by powtórzyło na głos w języku angielskim nazwę tego, co przedstawia gra z memory.

Ciekawym rozwiązaniem i dodatkiem do nauki angielskiego są również wszelkie pomoce edukacyjne stworzone w języku angielskim.

Eduka Center udostępniła dwa takie pakiety – pakiety w języku angielskim – do pobrania całkowicie za darmo.

Są to:

  • pakiet edukacyjny 3-part cards “In the bathroom” czyli karty trójdzielne inspirowane metodą Montessori przedstawiające akcesoria i wyposażenie łazienki. Podpisane w języku angielskim. Do pobrania całkowicie za darmo TUTAJ.
  • pakiet edukacyjny “Animals and their continents” czyli zwierzęta i ich kontynenty. Prócz plansz z podpisami, zawiera także grę memory, gdzie występują zwierzaki z Europy i Australii. Do pobrania TUTAJ.

Warto skorzystać z naszych materiałów, gdyż będą świetnym dodatkiem do zabaw, ćwiczeń, przeprowadzenia danego tematu. Pamiętajcie: uczcie dzieci języka – w formie zabawy. Dzięki temu proces nauki nie będzie dla niego żadnym wysiłkiem czy trudnością. Będzie po prostu naturalną czynnością, która ułatwi dziecku start – w przedszkolu, szkole, później na rynku pracy.

Warto? Na pewno! Powodzenia.


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.