Co szykujemy dla was na karnawał?

Co szykujemy dla was na karnawał?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

I powitaliśmy Nowy Rok. Oby 2022 był dla każdego z nas cudowny: pełen inspiracji, zdrowia, radości z małych rzeczy i spełniania marzeń.

Jeśli marzysz o pracy z dziećmi do lat 3, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego kursu on-line, który nadaje legalne kwalifikacje zawodowe. Składa się on z 200h teorii oraz 80h praktyk – zobacz TUTAJ.

Wielkimi krokami jednak nadchodzi…karnawał! Przyjęło się, iż rozpoczyna się on po święcie Trzech Króli, które wypada 06.01 – w tym roku w czwartek. Po tym wyjątkowym dniu, możemy rozpocząć taneczne szaleństwo. 

Jak spędzić karnawał z dziećmi, w żłobku, w klubie malucha, przedszkolu?

Trzeba postawić na dobrą zabawę! To czas kiedy warto pozwolić dzieciom na spontaniczne tańce przy muzyce, śpiew, wiele ruchowych zabaw. Niech muzyka towarzyszy nam w większej ilości niż zwykle – bo dlaczego nie? 😉

Jako opiekunowie i nauczyciele możemy zorganizować dzień karnawału, podczas którego to zabawa będzie wiodła prym. Bal karnawałowy sprawdzi się zarówno w żłobku i klubie malucha jak i przedszkolu.

Można poszukać tanecznych zabaw dla maluchów, które zostaną dostosowane do ich wieku i możliwości. Jednym z takich tańców będzie taniec z instrumentami wykonanymi samodzielnie, tak zwanymi grzechotkami. Do kubeczków szczelnie zamkniętych można włożyć fasolę, groch, ziarna kawy czy ryż. Dzieci tańczą w rytm muzyki, używając równocześnie grzechotek.

Można też zachęcić maluchy do tańca w parach lub poprosić o naśladowanie nauczyciela/opiekuna, który stanie w środku koła. Po kolei można do środka zapraszać każdego malucha z osobna, zachęcając do wykonania jakiegoś ruchu, który grupa może naśladować.

Jeśli szukasz propozycji gotowych, możesz postawić na nasz e-book Zabawy Ruchowe. Znajduje się on w naszym sklepie internetowym TUTAJ

To dobra propozycja na karnawał – w końcu dzieci uwielbiają ruch. E-book składa się z propozycji zajęć głównych, które na pewno umilą dzieci ten karnawałowy czas bądź karnawałowy bal.

Propozycje zabaw takie jak łowcy ryb czy nosorożec na pewno sprawią maluchom wiele radości i frajdy – a o to chodzi w karnawale!

Poza propozycjami zabaw na zajęcia główne, w e-booku umieściliśmy także propozycje zabaw wyciszających. Relaks i wyciszenie się ma duże znaczenie w ciągu dnia – zwłaszcza po ruchowym szaleństwie. Kreatywne przemycenie relaksu po intensywnym ruchu, na przykład w postaci zabawy Cały w błocie, na pewno spodoba się dzieciom. 

Ten e-book sprawdzi się w ciągu całego roku, w celu zapewnienia dzieciakom ćwiczeń ruchowych w atrakcyjnej formie.

Ale to nie wszystko…

Z okazji karnawału, planujemy też dla was coś niezwykłego. Darmowy pakiet do pobrania, w iście karnawałowym klimacie. Co się w nim znajdzie? Na pewno damy znać już jutro – na naszych social mediach. Koniecznie obserwujcie nasz profil. 

Szykujemy coś, co z powodzeniem wykorzystacie na karnawałowych zajęciach. Z naszym pakietem – który będzie do pobrania za darmo – zafundujecie dzieciom niezapomnianą zabawę.

Co to będzie? No dobrze, zdradzimy rąbek tajemnicy…maski karnawałowe! 🙂 Szykujcie się – już jutro na naszym FACEBOOKU więcej informacji i możliwość darmowego pobrania pakietu!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie

Co do pobrania za darmo?

Co do pobrania za darmo?

Pomoce dydaktyczne są bardzo przydatne w pracy zarówno nauczycieli jak i opiekunów w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna