dlaczego motywowanie dzieci jest ważne?

Dlaczego motywowanie dzieci jest ważne?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Każdy z nas potrzebuje od czas do czasu motywacji. Tej dodającej energii, pewności siebie, poczucia, że na pewno się uda. Również dzieci powinny być odpowiednio motywowane. Pokazanie maluchowi, że ma w sobie moc do nauki nowych rzeczy, do odkrywania, przyswajania – to bardzo inspirujące, podnoszące poczucie własnej wartości.

Jako rodzice, nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), powinniśmy wspierać motywację dzieci, najlepiej w formie atrakcyjnej zabawy.

Delikatne pchnięcie do działania, motywacja oparta na zrozumieniu, akceptacji i rozmowie, zacieśnia więzi pomiędzy dorosłym, a dzieckiem, jest w stanie rozwijać u malucha jego własną kreatywność. Co więcej, wpływa to także na umiejętność podejmowania samodzielnych wyborów przez dziecko. Dajemy mu tym samym możliwość eksperymentowania, doświadczania.

Przygotowaliśmy dla was Tablicę Motywacyjną dla dzieci, którą można pobrać całkowicie za darmo. Można wykorzystać ją do pracy indywidualnej, jak i grupowej.

Tablica zawiera plansze, a także różnego rodzaju naklejki. Oczywiście, ważne, by traktować ją jako zabawę. Dzieci nie są jeszcze w stanie do końca zapanować nad swoimi emocjami czy zachowaniami, więc jako mądrzy, pełni empatii opiekunowie i nauczyciele, nie powinniśmy “częstować” ich za to smutnymi buźkami. Może być to krzywdzące.

Polecamy stosować tablicę w kontekście, na przykład, całej grupy dzieci, kiedy pięknie posprzątają razem salę czy wykonają jakąś pracę plastyczną. Wtedy cała grupa będzie mogła przykleić na swojej tablicy wybraną naklejkę, a to będzie napawało je radością i dumą, chęcią do dalszego współdziałania, współpracy.

Również w podobny sposób można wykorzystać tablicę do pracy indywidualnej, by dodać dziecku poczucie własnej wartości, wywołać uśmiech i radość.

Pamiętajcie, by wszystko stosować mądrze, z głową, a będzie przynosiło wymarzone efekty – nawet jeśli trzeba będzie trochę dłużej na nie poczekać!

Nasz darmowy pakiet pobierzecie TUTAJ. Wystarczy zostawić swojego maila i poczekać sekundę, aż strona przekieruje nas do pobrania darmowego materiału. 

Mamy nadzieję, że skorzystacie i przyniesie to wam – i dzieciom – wiele frajdy! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…