Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość, do której się przyzwyczailiśmy może w jednej chwili okazać się ulotna i nietrwała. 

Pandemia zmusiła wiele osób do przekwalifikowania się. Wiele zwolnień w związku z zamykaniem się zakładów pracy pchnęło dużo osób do szkolenia się i zdobywania doświadczenia w innych branżach.

Rozwinęła się także nauka i praca zdalna. Choć forma pracy online czy e-learningu znana była już od dawna, to jednak od marca 2020 roku, spora część społeczeństwa przekonała się na własnej skórze jak to jest uczyć się i pracować z domu.

DLACZEGO NAUKA ZDALNA?

My, jako firma Eduka Center, na naukę zdalną postawiliśmy jeszcze na długo przed pandemią. Od dawna realizujemy kursy online na opiekuna w żłobku i klubie malucha, które nadają legalne kwalifikacje zawodowe.

Powód? Wyprzedzamy “trendy” i po prostu: zależy nam na komforcie i swobodzie kursanta, osoby, która chce się szkolić, by zmienić coś w swoim życiu. By zdobyć uprawnienia do pracy, która da jej radość i satysfakcję.

Nasz zespół składa się w większości z osób z wykształceniem pedagogicznym. Wiedząc jak niesamowita, ale i pełna odpowiedzialności i zaangażowania jest praca z dziećmi, chcieliśmy zrobić wszystko, by jak najlepiej wesprzeć pracę przyszłych opiekunów w żłobkach.

Mamy świadomość tego, że dobry opiekun jest najważniejszą osobą dla dziecka do lat 3, które idzie do placówki jaką jest żłobek czy klub malucha. Dobry opiekun musi wykazać się empatią, odpowiedzialnością, troską, cierpliwością, zrozumieniem, ale i kreatywnością i nieszablonowym podejściem do małego człowieka. Dobry opiekun musi złapać kontakt z dzieckiem, wzbudzić w nim zaufanie, ale i zadbać o jego edukację i czas wolny, przeznaczony na zabawę czy odpoczynek.

Chcieliśmy szkolić osoby do pracy z dziećmi do lat 3, przekazując im maksimum wiedzy, doświadczenia, ale i pomysłów i inspiracji do pracy z dziećmi. I tak właśnie powstał nasz kurs na opiekuna w żłobku – zobacz TUTAJ.

Nauka zdalna w dzisiejszym świecie jest jedną z najlepszych opcji nauki. Przede wszystkim, nie trzeba tracić czasu na dojazdy i stanie w długich korkach. Nie trzeba także wydawać pieniędzy: czy to na paliwo czy na komunikację miejską. Można uczyć się w dowolnym miejscu, wystarczy tylko dostęp do internetu. Chcesz zdobyć kwalifikacje zawodowe, przyswajając naukę pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty? Chcesz uczyć się na spacerze? A może w parku? Masz ochotę nauczyć się czegoś nowego, leżąc na plaży? Z naszym kursem to możliwe – możesz uczyć się gdzie chcesz jeśli tylko masz internet!

Co więcej: dzięki nauce zdalnej możesz rozplanować swój dzień i dostosować go do swojej nauki. Nasze szkolenie na opiekuna w żłobku trwa maksymalnie dwa lata, a minimum 4 tygodnie. To od kursanta zależy jak szybko je zrealizuje. 

Nauka zdalna pozwala na przyswajanie materiałów o dowolnej porze: czy to rano, po południu, wieczorem czy też późną nocą.

Dzięki nauce zdalnej możesz w każdej chwili wrócić do interesujacych Cię materiałów. Nie jest konieczne – tak jak w przypadku wykładów stacjonarnych – robienie szybkich notatek. Możesz cofnąć się w każdej chwili do momentu, który Cię zainteresował bądź który chcesz przerobić raz jeszcze.

Nauka zdalna to także większy komfort i swoboda. Nie musisz obawiać się, że ktoś “wywoła Cię do tablicy”. Uczysz się na swoich zasadach, własnym tempem, w swoim własnym towarzystwie. Dla wielu osób jest to ogromna zaleta.

Nauka zdalna ma wiele zalet i korzyści. Coraz częściej jest wybierana przez osoby w różnym wieku i to naprawdę bardzo cieszy. Świat otwiera się na edukację online, a co za tym idzie, sprawia, że nauka jest na wyciągnięcie ręki. 

My – jako firma Eduka Center – jak najbardziej jesteśmy zwolennikami edukacji w formie zdalnej. Nasze szkolenie na opiekuna w żłobku nadaje takie same kwalifikacje do pracy z dziećmi do lat 3 co szkolenie stacjonarne – posiadamy aktualną decyzję Ministra. Uważamy, że warto korzystać z tego co daje nam współczesność!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.