Dlaczego warto zastosować metodę Montessori w nauce pisania i czytania?

Dlaczego warto zastosować metodę Montessori w nauce pisania i czytania?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nauka pisania i czytania z dzieckiem jest bardzo ważna. W końcu to umiejętności wręcz niezbędne do życia w obecnych czasach.

Nauka pisania i czytania zaczyna się zazwyczaj w wieku 6 lat, w przedszkolu. Oczywiście, nie każde dziecko jest gotowe do tego w tym samym momencie. Niektóre dzieci zainteresowanie literami wykazują już w wieku 3 lat! 

Dorośli często popełniają wtedy błąd mówiąc, że na naukę liter to za wcześnie. Że przyjdzie na to odpowiedni czas, a aktualnie dziecko powinno zająć się zabawą. Oczywiście, to ogromny błąd. Jeśli dziecko przejawia zainteresowanie literami, powinniśmy – jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) – tę ciekawość podtrzymywać i pobudzać. To właśnie wtedy – gdy dziecko znajduje się w tak zwanej fazie wrażliwej na litery – w zdumiewającym tempie, naturalnie przyswaja nowe informacje i umiejętności, a nauka staje się bezstresową zabawą.

O fazie wrażliwej mówi metoda Marii Montessori. Dlaczego warto zastosować tę metodę w nauce pisania i czytania?

METODA MONTESSORI W NAUCE PISANIA I CZYTANIA

Maria Montessori była włoszką lekarką i pedagożką. Opracowała system nauczania, który jest chętnie wykorzystywany przez dorosłych po dzisiejsze czasy. Montessori nie była zwolenniczką surowej dyscypliny, charakteryzującej tradycyjny system nauczania.

W jej pedagogice, dziecko poznaje otaczający je świat za pomocą swych pięciu zmysłów. To co ważne i o czym wspomniano na początku – dziecko uczy się tego czego chce. Jeśli wykazuje zainteresowanie daną dziedziną, przebywa w tak zwanej fazie wrażliwej. Wtedy to dorośli powinni zaspokoić jego ciekawość i naturalną potrzebę mózgu, poszerzając jego wiedzę i informację z danej dziedziny, na przykład z liter i pisania.

Właśnie dzięki temu, że dziecko zdobywa informacje z dziedziny, która w danym momencie je interesuje, robi to z zaangażowaniem, a nauka sprawia mu przyjemność i daje satysfakcję.

Co więcej, system ten zakłada brak rywalizacji pomiędzy dziećmi, a także wyróżnia się brakiem kar i nagród.

Hasłem przewodnim jest: pozwól mi to zrobić samemu. Metoda ta stawia więc maksymalnie na samodzielność dziecka, a wsparcie ze strony nauczyciela/rodzica jest okazywane, gdy jest to konieczne.

Ważne jest indywidualne tempo nauki – nie narzucamy tutaj szybkości z jaką dziecko powinno przyswajać dane informacje.

Ważne jest utrzymywanie porządku w otoczeniu nauki oraz stopniowanie trudności – od najłatwiejszych zadań, po najtrudniejsze.

MONTESSORI – KURS NAUKI PISANIA I CZYTANIA

Wiele osób fascynuje się metodą Montessori. Również zespół Eduka Center stara się poszerzać swą wiedzę na temat owej pedagogiki.

W związku z tym, stworzyliśmy autorski kurs nauki pisania i czytania inspirowany metodą Montessori.

Prowadzony jest przez wieloletniego praktyka i pedagoga, a przede wszystkim mamę, która powyższą metodę zastosowała u swojej córki.

Przebieg nauki, porady, a także efekty nauki jakie wspólnie osiągnęły dzięki metodzie Montessori, prezentowane są w szkoleniu.

Kurs krok po kroku obrazuje w jaki sposób rozpocząć i przeprowadzić skutecznie naukę pisania i czytania. Co więcej: dostęp do niego ma się dożywotnio, także w każdej chwili można wracać do interesujących nas materiałów.

Po zakończeniu nauki można wygenerować sobie zaświadczenie ukończenia kursu na druku MEN, co może przydać się w pracy z dziećmi. 

Obecnie trwa cena promocyjna za kurs. Cena aktualna to 39 zł – trwa tylko do dnia 16.10.2021!

Kurs zakupicie na naszej stronie – TUTAJ.

Jako, że dostęp jest dożywotni, warto zdecydować się na cenę okazyjną – naukę można rozpocząć w dogodnym dla siebie momencie.

Cena nigdy już nie będzie niższa. Naprawdę warto – wiele osób skorzystało już z kursu i rozpoczęło naukę pisania i czytania z dziećmi! 😉

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.