Dzieci świata - świetny dodatek do dnia języków

Dzieci świata – świetny dodatek do Dnia Języków

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Dni tematyczne to świetny pomysł na zorganizowanie kreatywnych zajęć. Nie bez powodu więc, nauczyciele czy opiekunowie w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), pilnują w kalendarzu świąt nietypowych.

Najbliższą okazją do świętowania jest Dzień Języków, który obchodzimy już 26.09. Jako, że dzień ten wypada w niedzielę, bez problemu możemy zorganizować to święto w przedszkolu czy żłobku w przyszłym tygodniu.

To więc ostatnia szansa na zebranie ciekawych pomysłów i wdrożenie ich w plan zajęć z dziećmi!

Z okazji Dnia Języków, w sklepie Eduka Center, można trafić na pakiet, który został stworzony specjalnie z myślą o tym dniu. Znajduje się on TUTAJ.

Co w nim znajdziecie? 

Przede wszystkim dyplom i odznaki, które warto wręczyć dzieciom podczas zakończenia zajęć. Na pewno taki mały gest sprawi, że najmłodsi będą dumni i pełni radości, a dzień ten będą pamiętać bardzo, bardzo długo!

Pakiet podpowie Ci jak zorganizować z dziećmi przywitanie w różnych językach, a to na pewno będzie niezła zabawa dla całej grupy!

Pakiet zawiera także ćwiczenia praktyczne typu szeregi i sekwencje czy dopasowanie do siebie elementów. W pakiecie znajdują się także przepiękne, wykonane z najwyższą starannością grafiki, które przedstawiają najważniejsze symbole danego kraju. Z pewnością ozdobią pięknie salę.

Pakiet Dzień Języków nie jest jednak jedyną propozycją, którą można wykorzystać podczas tego wrześniowego święta. Dobrym dodatkiem będzie kolejny nasz pakiet, który znajduje się TUTAJ.

Nosi on nazwę DZIECI ŚWIATA i idealnie wkomponowuje się w tematykę Dnia Języków.

Pakiet ten pokazuje, że świat jest tak samo fascynujący i niesamowity, tak jak…żyjący na nim ludzie! 

Pakiet ten zawiera przepiękne plansze z narodowościami i plakaty tematyczne, co może posłużyć jako omówienie i zgłębienie tematu, a także jako gazetka, zdobiąca salę.

Nie zabraknie także ćwiczeń praktycznych i zabaw, które warto zorganizować!

Pakiet Dzieci Świata zawiera między innymi:

  • układanki: gdzie zadaniem dziecka jest dopasowanie kontury z flagą do odpowiedniej osoby. Oczywiście można korzystać z plansz poglądowych,
  • puzzle tematyczne

Pakiet Dzieci Świata okaże się świetnym dodatkiem do tematycznego pakietu Dzień Języków bądź ogólnie do zabaw zorganizowanych z okazji tego ciekawego święta. Na pewno warto pamiętać o tym dniu tematycznym podczas przeprowadzania zajęć z dziećmi. Trzymamy kciuki, aby ten dzień był niezapomniany: dla was jak i dla dzieci!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Zajęcia plastyczne a rozwój dzieci

Zajęcia plastyczne, a rozwój dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, zajęciach, zabawach, to ważne zadanie każdego rodzica, nauczyciela oraz opiekuna w żłobku (nasz kurs znajdziesz TUTAJ).

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Matka natura tworzy najpiękniejsze obrazy – czyż nie? Świat jest piękny, a przyroda zachwyca. Obserwowanie jak rośliny budzą się do życia, jak

Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość,