eduka-center-na-youtube

Eduka Center na Youtube

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Interesujesz się pedagogiką? Jesteś nauczycielem, rodzicem bądź opiekunem w żłobku? (PS zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ!).

A być może planujesz rozpocząć pracę z dziećmi i stopniowo poszerzasz swą wiedzę i umiejętności?

Jeśli tak, jesteśmy dla Ciebie! Zespół Eduka Center to ludzie z pasją do pedagogiki i nowoczesnych metod nauczania i wychowania małego człowieka. Chcemy wspierać pracę każdej osoby związanej z pedagogiką, edukacją i wychowaniem.

Robimy więc wiele różnych rzeczy i staramy się być coraz lepsi. Z nami rozpoczniesz kurs na opiekuna w żłobku, nadający legalne kwalifikacje zawodowe, w swobodnej i wygodnej formie on-line, a także udoskonalisz swoją wiedzę i umiejętności dzięki szkoleniom dodatkowym.

Wszystkie dodatkowe szkolenia znajdziesz TUTAJ.

Co więcej, w naszym sklepie możesz znaleźć gotowe pakiety i pomoce dydaktyczne PDF, które znacznie mogą urozmaicić zajęcia z dziećmi i pokazać im, że uczyć można się poprzez zabawę! Nasz sklep internetowy znajdziecie TUTAJ.

Ale…nie zwalniamy tempa!

EDUKA CENTER NA YOUTUBE

Cieszymy się, że możemy pochwalić się naszym kontem w serwisie Youtube! Widniejemy tam oczywiście pod nazwą Eduka Center. Już dziś możesz zapoznać się z naszymi edukacyjnymi wideo, których na naszym profilu znajduje się aż 10. 

O czym są owe wideo? Otóż są to nasze autorskie nagrania, które stworzyliśmy z pomocą i udziałem Doroty Zawadzkiej, Super niani. W dziesięciu krótkich odcinkach, poruszamy bardzo ważne tematy, które dostarczą cennej wiedzy rodzicowi, nauczycielowi czy opiekunowi.

Opowiemy Ci:

  • O tym jak radzić sobie z niejadkiem w żłobku. Dowiesz się jakie kroki podjąć, czy zachęcać dziecko do jedzenia, podpowiemy Ci jak ogólnie radzić sobie z taką sytuacją.

  • Odpowiemy na pytanie czy warto zapisać dziecko do żłobka. Temat ten może szczególnie okazać się pomocny dla rodziców maluszków czy opiekunek żłobkowych.

  • Poruszymy temat adaptacji. Adaptacja to bardzo ważny proces, który może przebiegać w różny sposób – w zależności od dziecka. My, jako dorośli, powinniśmy wiedzieć jak pomóc przejść dziecku przez adaptację łagodnie i bez stresu.

  • Poruszymy temat tego jak zachować się w sytuacji gdy dziecko gryzie, kopie, wyrywa włosy innym dzieciom w grupie. Sytuacja ta może początkowo okazać się trudna dla opiekunki czy nauczyciela – warto jednak wiedzieć jak reagować i pomóc dziecku w uporaniu się z niezrozumiałymi emocjami.

  • Podpowiemy, o czym powinien pamiętać dobry opiekun. Pracując z dziećmi chcemy być przecież dla nich autorytetem, a przede wszystkim przyjacielem i powiernikiem.

  • Odpowiemy na ciekawe pytanie: w jaki sposób poświęcić czas każdemu dziecku w grupie? 

  • Opowiemy o tym, w jaki sposób rozpoznawać potrzeby dziecka, co ma niezwykle istotne znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju.

  • Poruszymy temat złych emocji u dziecka. Czy one w ogóle istnieją? Czy można określić je jako…złe?

  • Podpowiemy jak rozmawiać z dziećmi o uczuciach. Rozmowa dużo daje i prowadzi do sukcesu. Mądre, wartościowe rozmowy powinny być prowadzone z dziećmi już od najmłodszych lat.

  • Ostatnia tematyka to: w jaki sposób pomóc wyrazić dziecku gniew, lęk, niepokój. Dziecko nie potrafi – tak jak dorosły-, radzić sobie z emocjami, nie potrafi ich rozpoznawać i identyfikować. Ważne, byśmy my, jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie, podpowiedzieli i pokazali mu, w jaki sposób może wyrazić te cięższe emocje.

Mamy nadzieję, że z chęcią obejrzysz nasze wideo i dowiesz się czegoś nowego, co przyda się w Twojej pracy z dziećmi. My z naszej strony możemy zapewnić, że pracujemy nad nowymi, ciekawymi materiałami, a o wszystkim będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego profilu na
-> Youtube! <-

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…