eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Poznawanie świata kojarzy się ze spacerami, wycieczkami. Wiosną i latem jedne z najlepszych zajęć polegają na wędrówkach do lasu, na łąkę, by móc obserwować naturę. Dzieci to uwielbiają: dorośli zresztą również! Nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje energii co zabawa połączona z nauką na świeżym powietrzu, gdy pięknie świeci słońce.

Poznawać świat można jednak także w każdą pogodę – nie tylko tą słoneczną. Eksperymenty to sposób na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi: i to niezależnie od pory roku! Choć kojarzą się nam z czymś skomplikowanym, wcale nie muszą takie być! I co więcej: ich stopień trudności można dostosować do wieku dzieci. Tak więc możemy zorganizować eksperymenty zarówno dla dzieci w żłobku jak i przedszkolu!

Eksperymenty są świetną opcją, by zrobić z dziećmi coś niebanalnego, co poszerzy ich wiedzę, ale także sprawi, że będą bawić się lepiej niż kiedykolwiek. Uśmiech i prawdziwa beztroska płynąca z zabawy? Możemy to osiągnąć nawet w pochmurny, ponury dzień. I to właśnie za sprawą prostych eksperymentów.

Warto dodać, że tego typu zabawy wzbogacają wiedzę dzieci i rozwijają ich kreatywność. Pobudzają naturalną ciekawość.

Eksperymenty powinny być bezpieczne, dostosowane do wieku dzieci, proste, powinny dawać spodziewane efekty.

Najbardziej popularne to te z użyciem wody, eksperymenty, które dają efekt WOW, eksperymenty z prostych składników. Jeśli pracujemy w żłobku warto poznać eksperymenty, które przeznaczone będą dla najmłodszych dzieci.

Jeśli chcesz ze swoimi dziećmi spróbować któregoś z powyższych eksperymentów, najlepiej skorzystaj z naszego praktycznego e-booka Eksperymenty dla najmłodszych. W tym e-booku znajdziesz wszystkie eksperymenty z powyższych kategorii.

Jeśli chodzi o eksperymenty z użyciem wody, znajdują się tam doświadczenia między innymi z użyciem barwników czy kostek lodu. Eksperyment “wędrująca woda” na pewno zachwyci każde dziecko.

Proste eksperymenty dla najmłodszych to tęcza z cukierków, kolorowe bańki, chemiczne krople. Na pewno dzieci będą zadowolone!

Eksperymenty z efektem WOW należą do najbardziej spektakularnych! Znajdziesz eksperyment z wykorzystaniem balonów, eksperyment z wybuchem wulkanu czy taki, z którego powstaje magiczna woda.

Eksperymenty z prostych składników to takie, które składają się z maksymalnie trzech składników! Każdy więc jest w stanie sobie pozwolić na ich wykonanie.

Co świetne to fakt, iż w naszym e-booku przy każdym z eksperymentów znajduje się porada dotycząca wykonania danego doświadczenia czy też ciekawostka dlaczego uzyskano taki, a nie inny efekt. Dzięki temu możemy wytłumaczyć to dzieciom, jednocześnie wzbudzając ich zainteresowanie nauką i poszerzając wiedzę. E-book znajdziesz w naszym sklepie internetowym – KLIK.

Doświadczenia, eksperymenty to idealna propozycja dla każdej osoby pracującej z maluchami. Choć kojarzą nam się z trudnym, skomplikowanym procesem wykonania, nasz e-book udowadnia, że wcale tak nie jest. Eksperymenty można wykonać nawet z dziećmi w wieku żłobkowym (dostosowując stopień trudności do wieku), a maluchy na pewno będą zachwycone!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.