Fakty i mity na temat edukacji online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Świat pędzi do przodu – a my razem z nim. Zmiany zachodzące w każdym obszarze życia ludzkiego zauważalne są gołym okiem. Niemal wszystko można załatwić dziś przez internet, a wyjątkiem nie jest nawet edukacja. To właśnie o niej chcielibyśmy dziś napisać – przedstawić fakty i mity dotyczące uczenia się w formie online (nasz kurs online na opiekuna w żłobku znajdziesz TUTAJ)

Choć nauka przez internet wydaje się być kusząca, wielu ludzi wciąż ma obawy co do tej formy kształcenia się. Czy to na pewno jest skuteczne? Czy kwalifikacje uzyskane po kursie online różnią się czymś od tych uzyskanych stacjonarnie? Zapraszamy do czytania!

MITY:

  • kurs online nadaje gorsze kwalifikacje niż kurs stacjonarny – oczywiście jest to nieprawda. Biorąc udział w profesjonalnym kursie online, posiadającym ważną decyzję ministerstwa czy realne opinie fachowców i uczestników możemy być spokojni. Kursy online nadają takie same kwalifikacje co kursy stacjonarne, a co więcej: na większości certyfikatów nie ma informacji o tym, w jakiej formie odbyto szkolenie.
  • ucząc się online nie zdobędę wiedzy praktycznej – kursy online przygotowujące do wykonywania konkretnego zajęcia zazwyczaj w swym programie zakładają odbycie praktyk – tak jak wygląda to w uczeniu się stacjonarnie. Nasz kurs na opiekuna w żłobku przewiduje odbycie 80h praktyk, by prócz wiedzy teoretycznej móc nabyć niezbędne umiejętności praktyczne.
  • odbywając kurs online nie muszę przykładać się do nauki – to nieprawda. Odbywając szkolenie w formie internetowej, uczestnik powinien przyswoić udostępnioną wiedzę niezbędną do podjęcia określonego zajęcia w przyszłości. Edukacja online również przewiduje egzaminy końcowe, które sprawdzane są przez realne osoby – a nie komputer.

FAKTY:

  • wybierając edukację online decyduję kiedy i gdzie chce się uczyć – tak! Wystarczy jedynie dostęp do internetu. To ty decydujesz gdzie i kiedy chcesz zdobywać wiedzę. Może być to w pociągu, podczas weekendu w górach czy późnym wieczorem kiedy akurat masz czas na chwilę dla siebie.
  • czas nauki mogę dopasować do swych indywidualnych potrzeb – oczywiście. Nikt nie narzuca Ci określonej liczby godzin, którą musisz odbyć jednego dnia. To ty decydujesz czy pouczysz się przez godzinę czy dwie.
  • kurs online pozwala zaoszczędzić pieniądze – tak! Chodzi nam głównie o koszty dojazdu. Ucząc się stacjonarnie trzeba liczyć się z dojazdem do konkretnego miejsca, co dla wielu – zwłaszcza osób mieszkających w małych miejscowościach – jest uciążliwe.
  • wybierając kurs online mogę liczyć na lepszy dostęp do materiałów – tak. Zazwyczaj materiały dostępne są podczas trwania całego kursu co bardzo ułatwia sprawę – gdyż w każdym momencie można do nich wrócić czy na spokojnie zrobić notatki. My dodatkowo w naszym kursie na opiekuna w żłobku oferujemy swoim kursantom dostęp do Akademii Opiekuna – czyli do materiałów, które przydadzą się w pracy z dziećmi! Osobom, które zaczynają jak i tym, które mają już doświadczenie zawodowe zdecydowanie przydaje się taka forma inspiracji i pomocy!

Jak widzimy, istnieje kilka mitów dotyczących edukacji online, które nie pokrywają się z tym jak wyglądają fakty. Nie taki kurs online zły jak go malują! Nie da się ukryć, że taka nauka jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają możliwości uczęszczania na kursy stacjonarne ze względu na czas lub miejsce.

Pamiętajmy, by sprawdzać dany kurs i zdobyć o nim jak najwięcej informacji przed przystąpieniem, by zyskać pewność, że jest prowadzony przez uczciwych i rzetelnych ludzi.

Jeśli na rynku istnieją takie możliwości, dlaczego by nie skorzystać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów! ZOBACZ

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.