Flagi świata, kraje - nauka z eduka center

Flagi świata, kraje. Nauka z Eduka Center

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) mamy ogromną świadomość tego, jak dzieci bardzo są ciekawe świata. Apetyt najmłodszych na poznawanie nowych krajów, miejsc, tego co nieznane jest niewyobrażalnie duży!
Oczywiście, powinniśmy zaspokajać ich ciekawość, a nawet rozbudzać ją kreatywnymi aktywnościami, rozwiązaniami. Jedną z wielkich fascynacji dzieci są flagi należące do różnych krajów. Dzieci często dopytują jak wygląda flaga danego kraju, do jakiego kraju takowa należy.


Czasem możemy łapać się na tym, że machniemy ręką i stwierdzimy, że to nie pora na naukę flag. Przecież flag dzieci uczą się na geografii – w szkole podstawowej, w szkole średniej. To jednak błędne myślenie!
Jeśli dziecko interesuje się danym tematem: warto poszerzać jego wiedzę. Warto też wplatać nowe informacje w zabawie, dzięki czemu dziecko w mig nauczy się czegoś nowego.


Rodzice i pedagodzy często decydują się na naukę flag, korzystając z przeróżnych pomocy Montessori. Jedną z takich pomocy jest mapa świata wraz z flagami, które można umieszczać na poszczególnych krajach. Do wszystkiego dołączona jest książeczka z przeróżnymi informacjami. To świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Przy odrobinie zaangażowania i wysiłku, samodzielnie możemy stworzyć tego typu flagi. Wystarczy nakleić na wykałaczkę wydrukowaną, małą flagę.
Mapę z dzieckiem możemy poznawać na przeróżne sposoby: z książeczek, w formie puzzli czy posługując się wydrukowaną z internetu. Tyczy się to również flag: warto wydrukować kilka podstawowych flag na początek lub przygotować książeczkę, w której takowe się znajdują: opowiadanie o krajach, ich tradycjach, zwyczajach, pokazywanie ich flag: to wszystko stanowi świetny sposób na zaciekawienie dziecka światem.

Zdobyte w ten sposób informacje, które dziecku przekazujemy warto utrwalać poprzez przeróżne aktywności. Oczywiście świetnie nadają się do tego przeróżne szablony, które dziecko może kolorować czy wyklejać odpowiednimi kolorami. Dziecko może podczas tej zabawy posługiwać się kartami kontrolnymi, które wydrukujemy i zalaminujemy.


Możecie skorzystać z naszego bezpłatnego, całkowicie darmowego pakietu Kraje i ich waluty. To właśnie w tym pakiecie znajdziecie karty trójdzielne – zgodne z wymogami Polskiego Instytutu Montessori – w których znajdują się zdjęcia flag poszczególnych krajów, a także realne panoramy tych krajów. W ten sposób, po zalaminowaniu możecie nie tylko pracować z kartami przeróżnych flag, ale dajecie dziecku możliwość, poznania świata! Każda karta z panoramą danego kraju składa się z realnego zdjęcia, ukazującego piękno danego miejsca. Tym samym dziecko dopasowuje do miejsca flagę i przekonuje się o tym, jak świat jest piękny, jak różnorodny!


Jednak flagi i panoramy to nie wszystko co można znaleźć w tym pakiecie. Znajdziecie w nim także waluty wybranych krajów, co będzie świetnym uzupełnieniem lekcji o świecie. Waluty również przedstawiono w formie kart trójdzielnych. Cały pakiet liczy aż 34 strony PDF do samodzielnego wydruku. Za darmo pobierzecie go TUTAJ.

Polecamy wam nasz darmowy pakiet Kraje i ich waluty, dzięki któremu zdobędziecie karty trójdzielne przedstawiające wybrane flagi, panoramy poszczególnych krajów i waluty. Rozbudzanie ciekawości światem u dziecka to ważne zadanie, którego nie powinniśmy zaniedbywać. Poznawać świat można nawet bez wychodzenia z domu! Przekonajcie się o tym sami.

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.