Gry typu memory. Dlaczego warto grać w nie z dziećmi?

Gry typu memory. Dlaczego warto grać w nie z dziećmi?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Praca z dziećmi wymaga dużego zaangażowania i…pomysłów. W końcu jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie w żłobkach (sprawdź nasz kurs on-line na opiekuna w żłobku TUTAJ) chcemy zapewnić dzieciom edukację w jak najlepszej formie…w formie zabawy!

Prócz różnego rodzaju ćwiczeń, piosenek, wierszyków czy prac plastycznych, sensorycznych, warto postawić na gry pamięciowe. Wspierają one prawidłowy rozwój dziecka, a także stanowią źródło dobrej rozrywki. I co najważniejsze: za ich pomocą możemy przekazywać dzieciom wiedzę z różnego zakresu!

Gry pamięciowe zwane także grami memory rozwijają koncentrację uwagi, cierpliwość. Dzięki nim kształtuje się zmysł dotyku. Grając w odpowiedni sposób, jesteśmy w stanie dzięki nim rozwijać mowę u dzieci. Oczywistą zaletą jest również wspomaganie pamięci maluchów. 

Najlepszą z zalet gier pamięciowych jest fakt, iż możemy pomóc dziecku w łatwy sposób – w formie dobrej zabawy – przyswoić różnego typu informacje. Mogą być to słówka w obcym języku (wystarczy, że odkrywając kartonik będziemy na głos wypowiadać nazwę elementu przedstawionego na karcie), flagi czy nazwy zwierząt. Pełna dowolność!

Memory możesz zakupić w sklepie bądź zakupić te do druku samodzielnego. Jeśli korzystasz z drugiej opcji, polecamy zalaminowanie elementów. Dzięki temu nie zniszczą się łatwo i będziesz mogła korzystać z nich wiele razy!

Jeśli szukasz ciekawych propozycji, polecamy nasze:

  • Memory Zwierzęta. Za pomocą tego wariantu gry rozwiniesz u dziecka wiedzę na temat zwierząt i ich umaszczenia. W pakiecie dostępny także wariat memory z kolorowymi motylami. Świetna opcja dla młodszych dzieci. Pakiet składa się z 22 stron PDF do samodzielnego wydruku.
  • Memory geograficzne. Gra memory składa się z flag z całego świata! To świetny dodatek do nauki flag! Każda flaga dodatkowo jest podpisana, dzięki czemu możesz z maluchem poznać je wszystkie jeszcze przed grą. Pakiet zawiera także trudniejszą wersję memory, w której parą będzie flaga danego kraju wraz z mapą. Pakiet daje dużą dawkę wiedzy w postaci czystej zabawy. Składa się z 18 stron PDF do samodzielnego wydruku.
  • Memory obrazek + cień. W tym pakiecie memory dzielimy na wersję dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. Wersja dla najmłodszych zawiera wzory adekwatne do wieku najmłodszych maluchów. Parą do obrazka jest cień przedmiotu ukazanego na kartoniku. Wersja dla starszych zawiera grafiki bardziej wymagające – i ich cienie. Znajdziesz tutaj obrazki zwierząt, kwiatów, warzyw i owoców. Ostatni wariant gry memory dostępnej w tym pakiecie to Litery i Cyfry. Zadaniem graczy jest oczywiście odsłonięcie kart i znalezienie pary. Grafiki przedstawiają litery, cyfry oraz ich cienie. Pakiet składa się z 31 stron PDF do samodzielnego wydruku.

Wszystkie powyższe propozycje gier typu memory znajdziesz w naszym sklepie internetowym – KLIK. W grach typu memory świetne jest też to, że można bawić się w nie w więcej osób…a to bardzo zacieśnia więzi! 🙂


Stosujcie gry pamięciowe na waszych zajęciach czy w domach…one naprawdę mają wiele zalet!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.