Innowacyjny kurs nauki pisania i czytania

Innowacyjna nauka pisania i czytania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nauka literek – nauka pisania i czytania. Często kojarzymy te czynności z dziećmi w wieku około sześciu lat. Wciąż wiele osób wychodzi z założenia, że czas na naukę przyjdzie – że jest to czas zerówki i szkoły podstawowej. Ale czy na pewno?
Naukę pisania i czytania można zacząć już w żłobku. Tak! Co więcej: dzieci gotowe są do poznawania literek już w wieku 2-3 lat. Powinniśmy więc wykorzystać tę naturalną skłonność i zainteresowanie maluchów i wprowadzić je w świat słowa pisanego – w atrakcyjny sposób, pełen zabawy, pozbawiony stresu. Ale jak to zrobić?


Nie ma wątpliwości, iż zawód opiekunów w żłobku i nauczycieli (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ) jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych, ale i najpotrzebniejszych zawodów. Rodzice oddają nam pod opiekę swój najcenniejszy skarb – swoje dziecko. Dlatego też nasza wiedza, kompetencje, umiejętności – powinny być jak największe, bez przerwy rozwijane, uzupełniane.
Dzięki różnego rodzaju kursom czy szkoleniom jesteśmy w stanie w naszej pracy zastosować nowe, innowacyjne rozwiązania co oczywiście wiąże się z wyższą jakością przeprowadzonych zajęć z maluchami.

My, Eduka Center, jesteśmy zespołem składającym się z pedagogów i specjalistów z różnych dziedzin, działającym z pasją i zaangażowaniem. Z myślą o opiekunach i nauczycielach, którzy z racji na wykonywany zawód są nam ogromnie bliscy, tworzymy różnego rodzaju pomoce do pracy z dziećmi oraz kursy on-line, które wspierają podejmowane przez opiekunów/nauczycieli działania pedagogiczne. Tak też powstał nasz kurs Innowacyjnej nauki pisania i czytania inspirowany metodą Marii Montessori, który okazuje się również świetną opcją dla rodziców, którzy pragną wprowadzić dziecko w świat liter.


Jest to kurs, który zakłada podążanie za dzieckiem, za jego naturalnymi zainteresowaniami i skłonnościami. Dzieci są gotowe do nauki liter już w wieku 2 lat; oczywiście należy brać pod uwagę indywidualność każdego z maluchów. To jasne, że nie każdy jest gotowy do nauki w tym samym wieku. Dzieci są różne i tak jedno będzie zainteresowane literkami w wieku 2, 3, w wieku 4 lat, a drugie w wieku dopiero 6 lat. I to normalne i całkowicie naturalne. Jednak jeśli obserwujemy gotowość do nauki liter u dwulatka…dlaczego by nie zacząć? Dlaczego tłumić w nim naturalną chęć do poznania umiejętności pisania literek, a z czasem czytania?
Nasz kurs inspirowany jest metodą Marii Montessori, znanej na całym świecie. Dzięki tej metodzie dziecko polubi pisanie i czytanie, poczuje wewnętrzną chęć do nauki, do zdobywania nowych informacji. Nauka przebiega więc bez stresu, za to z wielkim zainteresowaniem!

WPROWADZENIE DO LITER

Po wstępie do kursu i zapoznaniu się z metodą Montessori, zaczniemy od wprowadzenia do liter. Warto zacząć od literek wypukłych, literek w postaci magnesów (oczywiście z zachowaniem należytego bezpieczeństwa), literek w kształcie puzzli. Należy zaspokajać potrzeby mózgu dziecka, zaobserwować u malucha fazę wrażliwą. W kursie podpowiemy Ci od czego zacząć podczas wprowadzania liter: należy wspomnieć oczywiście o śpiewaniu alfabetu, kolorowaniu literek, wyklejaniu ich różnymi pomponikami czy plasteliną, zastosowaniu szorstkiego alfabetu dzięki czemu dziecko będzie mogło dotknąć każdej z liter.
W kursie poznasz wszystkie prace plastyczne związane z literkami, litery w pokoju dziecka, podpowiedzi dotyczące tego jak czytać litery. 

PISANIE

Po części związanej z poznaniem literek będziemy mogli przejść do ich pisania! W tej części dowiecie się jak cenne może okazać się pisanie paluszkiem po piasku/kaszy, w jaki sposób korzystać z ruchomego alfabetu, a w końcu jak zacząć pisać na kartce. Wszystkie te kroki sprawią, że maluch zacznie pisać – i to w sposób naturalny, swobodny, pełen zabawy i radości – zupełnie pozbawiony stresu i presji. Tą metodę zdecydowanie powinien poznać każdy opiekun, nauczyciel oraz rodzic.

CZYTANIE

W końcu w kursie przyjdzie pora na naukę czytania! To duży krok w umiejętnościach zdobytych przez dziecko, ale gwarantujemy, że wszystko odbędzie się bez negatywnych emocji i zniechęcenia! W pierwszej kolejności zaczniemy od zabaw z czytaniem, w tym od układania wyrazów. Następnie…maluch zacznie czytać! Wszystkie etapy są dokładnie opisane oraz wytłumaczone na stworzonych przez nas, autorskich filmikach. Każdy sobie poradzi: bez obaw. Co więcej, materiały szkoleniowe dostępne są dożywotnio, a więc w każdej chwili można do nich wrócić.

PODSUMOWANIE

Osoba uczestnicząca w kursie ma możliwość wygenerowania certyfikatu potwierdzającego ukończenie owego szkolenia. W takim kursie mogą wziąć udział opiekunowie, nauczyciele, studenci, ale także rodzice, którzy pragną wprowadzić swoje dziecko w świat liter: w sposób całkowicie naturalny i zgodny z zainteresowaniami dziecka. Naprawdę warto! Zapisać na nasz kurs innowacyjnej nauki pisania i czytania możesz się TUTAJ.

Pamiętajcie: dzieci są naszą przyszłością! Warto podążać za nimi i nie tłumić tej naturalnej ciekawości świata gdyż i my możemy wiele się od niej nauczyć!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.