Jak otrzymać dotację z Urzędu Pracy na sfinansowanie kursu?

Jak otrzymać dotację z Urzędu Pracy na sfinansowanie kursu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jako placówka kształcenia ustawicznego chcemy zrobić wszystko, by ułatwić ludziom z pasją – takim jak my – zdobywanie nowych kwalifikacji, dać możliwość samorozwoju. Dlatego też stworzyliśmy kurs online na opiekuna w żłobku 280h, dzięki któremu można zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności bez wychodzenia z domu! Ucz się gdziekolwiek chcesz i kiedy chcesz…czy nie brzmi to jak edukacja marzeń? Więcej o naszym kursie znajdziesz TUTAJ.

Jako, że często osoby pragnące podjąć nasz kurs pytają w jaki sposób otrzymać dotację z Urzędu Pracy na sfinansowanie go, postanowiliśmy przedstawić Wam podstawowe informacje na ten temat w krótkim artykule. Zapraszamy do czytania!

O dofinansowanie może ubiegać się zarówno osoba prywatna jak i osoba prowadząca żłobek.

Jeśli chodzi o osobę prywatną, w pierwszej kolejności, aby otrzymać dotację 100% na nasz kurs online na opiekuna w żłobku (więcej o kursie TUTAJ) należy być zarejestrowanym bądź zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Następnie niezbędne jest udanie się do swojego Urzędu Pracy, by poinformować placówkę o chęci wzięcia udziału w naszym kursie. Należy podać Urzędowi wszelkie niezbędne namiary na naszą placówkę kształcenia ustawicznego po to, aby Urząd mógł skontaktować się z nami w celu podpisania umowy. Potrzebne dane znajdziesz na naszej stronie w zakładce “o nas” – TUTAJ.

Jeśli dojdzie do podpisania wyżej wspomnianej umowy, osoba będzie mogła uczestniczyć w naszym kursie dofinansowanym przez Urząd Pracy. Należy pamiętać, iż przy takim dofinansowaniu Urząd wymaga gwarancji zamiaru późniejszego zatrudnienia osoby (po ukończonym kursie) – od pracodawcy.

Jeśli chodzi o osobę prowadzącą żłobek, która pragnie sfinansować kurs swoim pracownikom, można ubiegać się o tego typu dotację z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Krajowy Fundusz Szkoleniowy określany jest jako instrument rozwoju zasobów ludzkich, a jego przeznaczeniem jest finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego zarówno pracowników jak i pracodawców. 

W celu uzyskania takiego dofinansowania pracodawca powinien złożyć wniosek do właściwego powiatowego urzędu pracy – w formie papierowej lub elektronicznej.

Dofinansowanie następuje po zawarciu umowy ze Starostą. 

Określa się, iż pracodawca, który stara się o pomoc finansową, wnosi wkład własny w postaci 20% kosztów kształcenia, natomiast Krajowy Fundusz Szkoleniowy pokrywa pozostałe 80%.

W przypadku mikroprzedsiębiorstwa (zatrudniającego do 10 osób) ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia.

Oczywiście zachęcamy do uzyskania większej ilości szczegółowych informacji w Urzędach Pracy bądź na stronach internetowych tychże placówek.

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z opcji dofinansowania kursów – pamiętajcie, że to chodzi o Waszą przyszłość zawodową!

Warto dbać o swój rozwój, a także o spełnienie marzeń dotyczących pracy zawodowej…trzymamy za Was kciuki i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów!


Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook i Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.