Jak udekorować żłobek na święta?

Jak udekorować żłobek na święta?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Wokół czuć już świąteczną magię, wszyscy ubierają choinki, zewsząd migają do nas propozycje prezentów, a w tle można usłyszeć kolędy i inne świąteczne piosenki. Wszyscy chcą wpuścić do wewnątrz choć iskierkę tego wyjątkowego czasu – także opiekunowie w żłobkach. W końcu żłobek to miejsce, w którym maluchy codziennie spotykają się, by dobrze się bawić, zdobywać nowe doświadczenia, rozwijać się. Sala powinna być przytulna, bezpieczna, ciesząca oko. Tematyczne zajęcia o Mikołaju, Śnieżynkach i Bożym Narodzeniu powinny mieć swój klimat! Tak więc dziś podejmiemy kwestię tego: jak udekorować żłobek na święta?

Pamiętajmy o tym, by zaangażować dzieci do ozdobienia sali. W końcu to ich miejsce! Na pewno będą bardzo podekscytowane i szczęśliwe, że mogą zrobić coś “pożytecznego”. Proponujemy tutaj przeróżne prace plastyczne z motywem świątecznym, które można następnie wywiesić! Świetną opcją będą obrazy, np śnieżynek czy mikołajków wyklejone wacikami kosmetycznymi. Można także pomyśleć o zerwaniu kilku świeżych listków z choinek, by następnie nakleić je na kartkę papieru i stworzyć małą choineczkę na arkuszu. 

Możemy także zorganizować tradycyjne tworzenie łańcuchów papierowych na choinkę – z kolorowych paseczków wyciętych z bloku technicznego. Takowy łańcuch można powiesić na choinkę – jeżeli takowa znajduje się w sali – bądź na meblach czy położyć na parapecie – jeśli posiadamy jedynie symboliczną, małą choinkę na biurku. 

Jako opiekunowie możemy pomyśleć również o wykonaniu ozdób, które znajdą się na szybach – w oknach. Sprawdzą się w tym przypadku farbki witrażowe, z których można wykonać przepiękne dekoracje bądź po prostu ozdoby z papieru. W sieci aż roi się od przeróżnych motywów związanych z świętami.

Kolejną propozycją jest … stajenka! Dzieci uwielbiają patrzeć na dzieciątko w żłobie i otaczające go osoby: Maryję, Józefa, pastuszków, zwierzęta. Oczywiście można postawić stajenkę ze sklepu jednak dużo lepszą opcją będzie stworzenie takiej dekoracji wraz z maluchami. Postacie można wykonać nawet z rolek papieru i kolorowych arkuszy: ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

A co powiecie na ozdoby z niezawodnej masy solnej? Również świetnie się sprawdzą. Gwiazdki, choineczki, renifery – można zrobić wszystko. Do jeszcze “świeżej” masy – przed wyschnięciem – proponujemy włożyć jakiś świąteczny element, np wcześniej wspomniany listek choinki. Gdy ozdoba wyschnie będzie wyglądała bardzo klimatycznie!

Pomysłów na świąteczne ozdobienie żłobka jest wiele – to od nas zależy na co i w jakiej ilości się zdecydujemy. Warto jednak pomyśleć o stworzeniu świątecznej atmosfery – na pewno uszczęśliwi to dzieci i sprawi, że czas oczekiwania będzie jeszcze przyjemniejszy. 

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.