Jak znaleźć wymarzoną pracę w żłobku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Marzenia o pracy, w której odczuwałoby się szczere spełnienie i którą wykonywałoby się z prawdziwą pasją, rodzą się w głowie chyba każdego człowieka. Wydawałoby się, że masz wszystko co potrzebne, by spełnić to marzenie. Kochasz dzieciaki i uwielbiasz pracę z nimi, a co więcej: planujesz, a może już zdobyłaś kwalifikacje do tego, by opiekować się nimi w profesjonalny sposób? A jednak wciąż coś idzie nie tak i praca, która dawałaby Ci radość umyka spod nosa?

Niestety, wiele osób starających się o pracę, choć ma świetne umiejętności i wykształcenie często ponosi porażkę na rozmowach kwalifikacyjnych. Co o tym decyduje? I w końcu: jak tego uniknąć?

Po pierwsze: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Nie da się ukryć, że wygląd jest ważny, zwłaszcza jeśli chodzi o zajęcie, które wymaga pracy z maluchami. Osoba wybierająca się na rozmowę kwalifikacyjną do żłobka, powinna zadbać o kilka rzeczy. Długie paznokcie odpadają. Dłonie to najczęściej pierwsza kwestia, na którą pracodawca zwraca uwagę. Trzeba pamiętać, że w placówce, w której chcemy pracować, naszym obowiązkiem będzie opiekowanie się naprawdę małymi dziećmi. Powinniśmy czuć się swobodnie, a przede wszystkim w maksymalny sposób zadbać o bezpieczeństwo i komfort malucha, którego będziemy nosić na rękach, przebierać, z którym będziemy się bawić.

Po drugie: makijaż. Oczywiście, nie trzeba z niego rezygnować zupełnie. Rozmowa kwalifikacyjna to jednak spotkanie, na którym powinniśmy przekonać do siebie drugą osobę. W tym przypadku mniej oznacza więcej. Naturalny make up, który wygląda świeżo jest jak najbardziej mile widziany. Starajmy się jednak unikać ciemnych, krzykliwych kolorów, by nie wystraszyć nie tylko dyrektora, ale  przede wszystkim: maluchów!

Kolejną ważną kwestią jest ubiór. Trzeba przyznać, że na rozmowie o pracę jesteśmy oceniani. Warto zadbać o to, byśmy prezentowali się schludnie.

Dobre, pozytywne nastawienie i samopoczucie to podstawa. Zadbajmy o to, byśmy byli świetnie przygotowani, jeśli naprawdę chcemy dostać tę pracę!

Warto przyswoić sobie informacje na temat konkretnego żłobka, do którego rekrutujemy. Czym się charakteryzuje? Jakie zajęcia ma w swej ofercie? Wiedza o placówce zawsze jest dobrze odbierana przez pracodawcę.

Poza tym musimy uporządkować naszą wiedzę i przekonania. (zapoznaj się z naszą ofertą kursów na opiekuna w żłobku TUTAJ!) Nastawmy się na to, iż padną pytania różnego typu. Dlaczego chciałabyś pracować z dziećmi? Dlaczego akurat ta placówka? Jak zareagowałabyś w różnych sytuacjach? Co jest dla Ciebie ważne? To pytania natury behawioralnej, które nieraz są decydujące.

Chcąc dostać pracę marzeń, w której otaczamy się dziećmi, małymi człowieczkami, dla których możemy stać się silnym autorytetem: bądźmy sobą. Kierujmy się na rozmowie kwalifikacyjnej głową, ale i sercem. Pokażmy, że naprawdę nam zależy. Dajmy poznać komuś naszą pasję.

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.