Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Czytanie tego wpisu zajmie Ci około 4 minuty

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Dzień Matki w żłobku i przedszkolu

Jeśli jesteś opiekunem w żłobku lub nauczycielem w przedszkolu, z pewnością wiesz, że Dzień Matki to świetna okazja dla maluchów, by wyrazić swoje uczucia dla mam. Święto Dnia Matki pozwala dzieciom wyrazić uczucia te w szczególny i pełen radości sposób, a wiemy, że wczesna edukacja emocjonalna i budowanie więzi z najbliższymi, mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Dzięki świętowaniu Dnia Matki w żłobku i przedszkolu, uczymy równocześnie dzieci o wartościach rodzinnych oraz szacunku. Pokazujemy, że poprzez proste gesty możemy wyrazić swoje uczucia: tworząc laurkę, ucząc się piosenki czy wierszyka dedykowanego mamie. Przeżycie tego święta w tego typu placówkach może być niezapomnianym doświadczeniem, które przyniesie wiele radości, uśmiechu oraz wzmocni więzi między dziećmi, rodzicami oraz personelem żłobka i przedszkola. No dobrze, ale jak zorganizować ten dzień, by był dla dzieci wyjątkowy?

Planowanie Dnia Matki

Pamiętaj, że planowanie ma znaczenie! Dobrze zorganizowane i przemyślane działania sprawią, że dzień ten będzie pełen miłych niespodzianek, frajdy i niezapomnianych emocji! Plan pozwoli Ci na sprawną organizację i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Możesz w cały proces zaangażować innych pracowników żłobka/przedszkola oraz rodziców dzieci!

Zadbanie o dekoracje i atmosferę

Tworzenie wyjątkowej atmosfery w żłobku i przedszkolu podczas obchodów Święta Dnia Matki to ważny element, o którym nie wolno zapomnieć! Pomysłów jest wiele, tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Możesz wybrać motyw przewodni, którym udekorujecie salę, np serduszka czy kwiatki. Do udekorowania sali możesz wykorzystać także wstążki czy balony. Zaangażuj dzieci: na pewno będą zadowolone!

Pamiętaj także o tym, by przygotować z dziećmi drobne upominki dla mam. Świetnie sprawdzą się tutaj prace plastyczne, np laurki czy ozdobione ramki. Jeśli szukasz gotowego pomysłu, mamy dla Ciebie coś idealnie pasującego na tę okazję! Dwa wzory plakatów dla mam – przygotowane właśnie z myślą o Dniu Matki.

Pobierz wyjątkowe plakaty całkowicie za darmo!


Plakaty:

-„To dla Ciebie, mamo”,
– „Najlepsza miłość to ta od mamy”

pobierzesz z naszej strony całkowicie za darmo – KLIK. Jak je wykorzystasz? Możesz przykleić je na kartkę bloku technicznego, tworząc tym samym wyjątkową laurkę. W środku możesz napisać życzenia i zachęcić dziecko do ozdobienia laurki. Możesz także włożyć plakaty w ramki i zachęcić dzieci do ozdobienia ich, np farbkami, kuleczkami z krepiny czy naklejkami. Plakaty świetnie sprawdzą się także jako gazetka – element dekoracji.

Zadbaj również o muzykę – z pewnością znajdziesz piosenki nawiązujące do Dnia Matki. Możesz zorganizować mini wystawę prac plastycznych dzieci, które wykonywaliście wcześniej. To będzie ciekawy element tworzący przyjazną i miłą atmosferę.

Występy artystyczne

Często w żłobku czy przedszkolu organizuje się z okazji Dnia Matki występy artystyczne dzieci. Możesz zaplanować wykonanie przez dzieci wspólnie piosenek, wierszyków, występów muzycznych dla mam. To wspaniały sposób na uczczenie Dnia Matki, który będzie dla każdej mamy wzruszającym prezentem. Pamiętaj, by zorganizować wystarczającą ilość prób, tak by dzieci czuły się pewnie podczas występów.

Przygotuj dzieci do świętowania Dnia Matki nieco wcześniej. Na zajęciach poruszaj tematy rodziny, troski, opieki. Rozmawiajcie o Dniu Matki, wykonujcie prace plastyczne. Sięgnij po książeczki, które poruszą tematykę relacji rodzinnych, ale także opowiedzą dzieciom co nieco o świętowaniu Dnia Mamy.

Warto pamiętać, że obchody Święta Dnia Matki to nie tylko okazja do świętowania, ale także możliwość budowania więzi, wzmacniania ich oraz uczenia się przez maluchy ważnych wartości. Niech to święto będzie czasem radości, wdzięczności i miłości. Niech będzie wyjątkowe dla wszystkich: mam, dzieci, opiekunów i nauczycieli!

📌 ZOBACZ TAKŻE:

🍀 Blog Eduka Center
🍀 Kurs na opiekuna
🍀 Kursy pedagogiczne
🍀 Karty PDF

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.