Jaki prezent podarować na dzień ojca?

Jaki prezent podarować na Dzień Ojca?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

I nadszedł czerwiec. Piękny miesiąc, zapowiadający już beztroskie chwile wakacji. Coraz częściej wychodzi słońce, coraz częściej decydujemy się na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Czerwiec to również miesiąc, w którym obchodzimy jedno z ważniejszych świąt w życiu każdego z nas: Dzień Ojca. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci czy dorośli, obdarowują swych tatusiów małymi upominkami, przypominając im, jak bardzo ważni są w ich życiu.

Jako opiekunowie w żłobkach i klubach maluchach (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) również musimy pomyśleć nad tym, jaki podarek przygotować z maluchami dla ich ojców. Dzieci uwielbiają organizować niespodzianki dla starszych i będą bardzo podekscytowane, gdy będą mogły wręczyć swoim tatom coś, co specjalnie dla nich przygotowali w żłobku! 

A więc…jaki prezent podarować na Dzień Ojca?

LAURKA.

Pierwszą propozycją będzie oczywiście stworzenie laurki. Jest to prezent, który przez całe życie będzie przywoływał moc wspomnień. Możemy przygotować ją na wiele różnych, kreatywnych sposobów. Jednym z nich jest ustawienie malucha do zdjęcia, na którym będzie trzymał wcześniej przygotowany przez nas napis TATA. Takie zdjęcie każdego z dzieci można wywołać i przykleić na kolorową kartkę papieru: na pewno będzie to laurka niebanalna, sprawiająca wiele radości. A dzieci będą z niej bardzo dumne!

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI.

Kolejną ciekawą propozycją jest stworzenie zakładki do książki – ze zdjęcia. Wcześniej należy poprosić o zdjęcie rodzica; może być to zdjęcie samego dziecka bądź – dziecka z tatą. Osoby na zdjęciu starannie wycinamy i przywiązujemy do nich kolorowy sznurek. Jest to bardzo efektowny prezent!
Zakładkę można również stworzyć z kolorowego papieru technicznego. Wycinamy kształt zakładki i zachęcamy malucha do ozdobienia jej; w tym celu możemy użyć brokatów czy farb.

SUPERBOHATER.

Nie da się ukryć, że ojcowie dla maluchów są niczym superbohaterowie! Możemy więc stworzyć postać Superbohatera, który będzie symbolizował tatę malucha. Najlepiej użyć w tym celu szablonu; ważne też, by nasz superbohater był wycięty z papieru technicznego (jest on zdecydowanie grubszy i mocniejszy). Możemy go wyciąć i zachęcić maluszka do pokolorowania; taką sylwetkę superbohatera dziecko wręczy tatusiowi – swojemu bohaterowi! Możemy także na sznureczku przyczepić mały kartonik z napisem: JESTEŚ MOIM SUPERBOHATEREM, TATO. Niezwykle rozczulający prezent!

LAURKA PEŁNA NARZĘDZI.

Tata często kojarzy nam się z różnego typu narzędziami. Mamy dla was pomysł na kolejną efektowną laurkę. Należy wyciąć duże serce (najlepiej z papieru technicznego), a na nie nakleić różnego typu narzędzia wycięte z papieru. Możemy posłużyć się szablonami. Takie serce pełne narzędzi, z napisem bądź odciśniętą rączką maluszka na pewno ucieszy każdego ojca!

PODUSZKA.

Kolejnym częstym wyborem jest przygotowanie własnej poduszki. W tym celu należy zakupić gładką poszewkę na poduszkę i mazaki, nadające się do malowania po tkaninach (można je znaleźć w sklepach papierniczych). Zachęćmy malucha do narysowania czegoś dla taty na poszewce, możemy także my coś namalować, a dziecko pokoloruje. Taki obrazek należy zaprasować. Pamiętajcie też, by podłożyć coś z drugiej strony, na przykład folię, by nie pobrudzić tyłu poszewki.

To nasze propozycje prezentów na Dzień Ojca. Mamy nadzieję, że razem z waszymi żłobkowymi maluszkami (nasz kurs znajdziesz TUTAJ) będziecie się świetnie bawić podczas wymyślania małej niespodzianki dla ich ojców! Pamiętajcie: ogranicza was tylko wyobraźnia!

Życzymy Wam wszystkim wspaniałego Dnia Ojca!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.