Jakie prezenty na święta podarować najmłodszym?

Jakie prezenty na święta podarować najmłodszym? Propozycje.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Przybieżeli do Betlejem pasterze….- to już ten moment. Za niecałe dwa tygodnie będziemy obchodzić Wigilię i Boże Narodzenie – jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku – zarówno dla tych małych, średnich jak i dużych! Z wiekiem oczekiwania względem tych dni są inne jednak towarzysząca im magia nie zmienia się – nic, a nic. Kompletowanie prezentów dla najbliższych jest chyba tą najprzyjemniejszą częścią świątecznego czasu (no, może prócz jedzenia!). Sprawianie przyjemności osobom, które się kocha i obserwowanie ich uśmiechu – to naprawdę bezcenne. W dzisiejszym artykule skupimy się na najmłodszych zainteresowanych. Podamy kilka najlepszych – według nas – propozycji prezentów, które być może zainspirują Was podczas tworzenia zestawu upominków. Zapraszamy do czytania!

Na początek coś milutkiego, pomagającego w trudnych chwilach i stresie. Pierwszy przyjaciel każdego dziecka czyli: pluszak. Czy to nie ponadczasowy prezent, który w większości przypadków okazuje się trafiony? Ważne, by był przyjemny w dotyku – takie najczęściej pomagają maluchom w zasypianiu, a to duży plus – kojarzą się bowiem z bezpieczeństwem. 

Świetną propozycją są wszelakie zabawki drewniane – od klocków po domki. Dzięki klockom dziecko rozwija swą wyobraźnię jak i umiejętności konstrukcyjne. Nie ma nic lepszego od budowania ogromnej wieży czy stajni dla zwierząt w pochmurny dzień!

Drewniane domki często z całym wyposażeniem również bardzo dobrze wpływają na kreatywność, co wiąże się z  wymyślaniem przez dzieci przeróżnych scenek. Maluch zaczyna odgrywać rolę co pozytywnie wpływa na jego rozwój.

Pchacze drewniane typu wózki dla lalek, autka czy też takie w rodzaju tablic edukacyjnych to idealne rozwiązanie dla maluchów stawiających pierwsze kroki. Wpływają także pozytywnie na kształtowanie spostrzegania, spryt, koordynację ruchową czy zwinność (chodziki wielofunkcyjne). 

Jako zwolennicy przeróżnych gier proponujemy: memory (rozwijające pamięć i spostrzeganie), puzzle (koordynacja oko-ręka), gry edukacyjne typu “Co i gdzie?”, w których maluch dopasowuje elementy do konkretnego zbioru. 

Obecna na rynku gra Story Cubes, która co prawda przeznaczona jest dla starszych dzieci, może pomóc w rozwoju mowy oraz opowiadaniu historyjek przez maluchy. Grę można zmodyfikować rzucając tylko jedną kostką (kostki na każdej ściance posiadają inny obrazek). Jeśli wypadnie, np samolot – zachęcamy dziecko, by powtórzyło słowo za nami. Tym sposobem wzbogacimy słownictwo małego dziecka. W przypadku gdy dziecko tworzy już zdania możemy zachęcić je by ułożyło jakieś zdanie bądź nawet krótką historyjkę z wykorzystaniem słowa SAMOLOT.

Z gier proponujemy jeszcze domino. Układanie wężyka z kostek domina, które następnie można “zburzyć” obserwując przy tym jak budowla się wali to przednia zabawa. Nie jednak śmiech jest tutaj głównym atutem – jest nim ćwiczenie paluszków dziecka, ich ruchów i precyzji. 

Z rzeczy zachęcających do twórczości artystycznej proponujemy różnego typu ciastoliny, brystole, zestawy farb, plasteliny, kamienie do malowania, a nawet sztalugi przeznaczone typowo dla maluchów! Rozbudzenie w dziecku małego artysty gwarantowane.

Prócz tego przeróżne książeczki z pięknymi ilustracjami. Dla najmłodszych może być to wartościowa seria Kicia Kocia czy Pucio. Dla nieco starszych – już od 3 lat – może być to na przykład Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym autorstwa Ibarrola Bergona. Ta pozycja prócz opowieści dla dzieci zawiera także wskazówki dla rodziców i wychowawców.

Mamy także coś dla milusińskich, którzy są ciekawi cyfr – liczydła, liczmany, a nawet gra typu tangram. Dlaczego nie?

Propozycji na wartościowy, dający moc edukacji jak i zabawy prezent jest naprawdę wiele. Wystarczy szukać uważnie i kupować z głową – z myślą o najmłodszym: o jego szczęściu, ale i korzyści jakie może wynieść ze swojej nowej zabawki. Mamy nadzieję, że choć trochę zainspirowaliśmy Was do stworzenia prezentu dla małego człowieka!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

karty pracy dla najmłodszych dzieci

Karty pracy dla najmłodszych

Wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat, jest bardzo ważne. Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku