Jesień - pomoce do zajęć

Jesień – pomoce do zajęć

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się letnią pogodą, wakacyjnym czasem i beztroską, aż tu nagle powitała nas…Pani Jesień!

Złotą porę roku czuć już w powietrzu – dni stają się coraz chłodniejsze i krótsze, a liście opadają z drzew. Nie warto jednak rozpaczać za latem, a cieszyć się nadchodzącą jesienią, która również jest piękną porą roku! 😉

Zorganizowanie jesiennych, tematycznych zajęć może być świetną okazją do nauczenia dzieci czegoś nowego w formie atrakcyjnej, kreatywnej zabawy, którą zapamiętają na długo!

Wobec nadchodzącej jesieni warto zastanowić się nad ciekawymi zajęciami z dziećmi, nad zabawami i ćwiczeniami, które można by było zorganizować. Warto skorzystać z gotowych pakietów jesiennych, które w swojej ofercie ma Eduka Center.

Pakiety te sprawdzą się zarówno w pracy nauczyciela przedszkolnego jak i opiekuna w żłobku/klubie malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ). Mogą być także z powodzeniem wykorzystane przez rodziców, do przeprowadzenia kreatywnych ćwiczeń w warunkach domowych.

Szczególnie polecamy wam – z zakresu tematyki jesiennej – dwa pakiety, które znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ.

Poniżej szerzej opiszemy każdy z nich.

JESIEŃ – POMOCE DO ZAJĘĆ

Pakiet ten znajdziecie konkretnie TUTAJ. Pakiet składa się aż z 40 stron PDF do druku samodzielnego. Zawiera liczne pomoce do zajęć: propozycje ćwiczeń oraz aktywności. Co konkretnie zawiera?

Przede wszystkim plansze, zawierające symbole, które kojarzą się z jesienią. Można użyć ich do omawiania tematu i nazywać elementy na obrazkach razem z dziećmi. Symbolów przedstawionych na planszach, można później poszukać na spacerze, co będzie dobrym dopełnieniem zajęć.

Kolejnym ćwiczeniem jest labirynt. Warto zalaminować elementy pakietu, by móc wykorzystać je wielokrotnie. W przypadku zalaminowania, do wykonania labiryntu warto użyć zmazywalnego markera. Zadaniem dziecka jest przejście przez labirynt, co kształtuje motorykę małą oraz koncentrację uwagi. Labirynty wykonane są w temacie jesiennym.

Kolejna zabawa Połącz cienie, polega na połączeniu cienia z odpowiednią parą. W pakiecie znajdują się także Puzzle, w klimacie jesiennym, nadające się dla młodszych dzieci. Pakiet oferuje także ćwiczenie Podpisy, podczas którego razem z dzieckiem omawia się karty pokazowe oraz czyta wspólnie podpisy. Zadaniem dziecka jest ułożenie podpisów do odpowiednich obrazków. Nie mogło także zabraknąć części artystycznej, a więc znajdziecie w naszym pakiecie także tematyczne Kolorowanki, które można wykorzystać na wiele sposobów.

JESIENNA MATEMATYKA

Pakiet Jesienna Matematyka, znajduje się TUTAJ. Jesienna Matematyka to idealne rozwiązanie na przeprowadzenie ciekawych zajęć z ćwiczeniami i zadaniami matematycznymi. Wszystko utrzymane jest w klimacie jesieni, złotej, pięknej pory roku.

Pakiet przyda się każdemu nauczycielowi, opiekunowi, rodzicowi, który szuka klimatycznych ćwiczeń z zakresu matematyki dla najmłodszych.

W pakiecie znajdują się takie ćwiczenia jak Przeliczanie elementów, gdzie dziecko po przeliczeniu elementów łączy je z odpowiednią cyfrą, Puzzle z liczbami, nadające się zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci czy zabawa Doklej liście, w której dziecko musi dokleić bądź doczepić liście tak, by ich ilość zgadzała się z podaną liczbą.

W pakiecie można znaleźć zabawę typu Połącz liście, w której dziecko łączy liście zgodnie z ich kolorem i zapisanymi na nich liczbami oraz Dokończ wzór, w którym dziecko układa elementy według podanego w pakiecie wzoru.

Te ćwiczenia w świetny sposób pokazują, że matematyka może być fajną zabawą. Warto z nich skorzystać zwłaszcza przed nadchodzącą wielkimi krokami jesienią! Kreatywność zawsze się opłaca.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.