Jesień - pomoce do zajęć

Jesień – pomoce do zajęć

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się letnią pogodą, wakacyjnym czasem i beztroską, aż tu nagle powitała nas…Pani Jesień!

Złotą porę roku czuć już w powietrzu – dni stają się coraz chłodniejsze i krótsze, a liście opadają z drzew. Nie warto jednak rozpaczać za latem, a cieszyć się nadchodzącą jesienią, która również jest piękną porą roku! 😉

Zorganizowanie jesiennych, tematycznych zajęć może być świetną okazją do nauczenia dzieci czegoś nowego w formie atrakcyjnej, kreatywnej zabawy, którą zapamiętają na długo!

Wobec nadchodzącej jesieni warto zastanowić się nad ciekawymi zajęciami z dziećmi, nad zabawami i ćwiczeniami, które można by było zorganizować. Warto skorzystać z gotowych pakietów jesiennych, które w swojej ofercie ma Eduka Center.

Pakiety te sprawdzą się zarówno w pracy nauczyciela przedszkolnego jak i opiekuna w żłobku/klubie malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ). Mogą być także z powodzeniem wykorzystane przez rodziców, do przeprowadzenia kreatywnych ćwiczeń w warunkach domowych.

Szczególnie polecamy wam – z zakresu tematyki jesiennej – dwa pakiety, które znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ.

Poniżej szerzej opiszemy każdy z nich.

JESIEŃ – POMOCE DO ZAJĘĆ

Pakiet ten znajdziecie konkretnie TUTAJ. Pakiet składa się aż z 40 stron PDF do druku samodzielnego. Zawiera liczne pomoce do zajęć: propozycje ćwiczeń oraz aktywności. Co konkretnie zawiera?

Przede wszystkim plansze, zawierające symbole, które kojarzą się z jesienią. Można użyć ich do omawiania tematu i nazywać elementy na obrazkach razem z dziećmi. Symbolów przedstawionych na planszach, można później poszukać na spacerze, co będzie dobrym dopełnieniem zajęć.

Kolejnym ćwiczeniem jest labirynt. Warto zalaminować elementy pakietu, by móc wykorzystać je wielokrotnie. W przypadku zalaminowania, do wykonania labiryntu warto użyć zmazywalnego markera. Zadaniem dziecka jest przejście przez labirynt, co kształtuje motorykę małą oraz koncentrację uwagi. Labirynty wykonane są w temacie jesiennym.

Kolejna zabawa Połącz cienie, polega na połączeniu cienia z odpowiednią parą. W pakiecie znajdują się także Puzzle, w klimacie jesiennym, nadające się dla młodszych dzieci. Pakiet oferuje także ćwiczenie Podpisy, podczas którego razem z dzieckiem omawia się karty pokazowe oraz czyta wspólnie podpisy. Zadaniem dziecka jest ułożenie podpisów do odpowiednich obrazków. Nie mogło także zabraknąć części artystycznej, a więc znajdziecie w naszym pakiecie także tematyczne Kolorowanki, które można wykorzystać na wiele sposobów.

JESIENNA MATEMATYKA

Pakiet Jesienna Matematyka, znajduje się TUTAJ. Jesienna Matematyka to idealne rozwiązanie na przeprowadzenie ciekawych zajęć z ćwiczeniami i zadaniami matematycznymi. Wszystko utrzymane jest w klimacie jesieni, złotej, pięknej pory roku.

Pakiet przyda się każdemu nauczycielowi, opiekunowi, rodzicowi, który szuka klimatycznych ćwiczeń z zakresu matematyki dla najmłodszych.

W pakiecie znajdują się takie ćwiczenia jak Przeliczanie elementów, gdzie dziecko po przeliczeniu elementów łączy je z odpowiednią cyfrą, Puzzle z liczbami, nadające się zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci czy zabawa Doklej liście, w której dziecko musi dokleić bądź doczepić liście tak, by ich ilość zgadzała się z podaną liczbą.

W pakiecie można znaleźć zabawę typu Połącz liście, w której dziecko łączy liście zgodnie z ich kolorem i zapisanymi na nich liczbami oraz Dokończ wzór, w którym dziecko układa elementy według podanego w pakiecie wzoru.

Te ćwiczenia w świetny sposób pokazują, że matematyka może być fajną zabawą. Warto z nich skorzystać zwłaszcza przed nadchodzącą wielkimi krokami jesienią! Kreatywność zawsze się opłaca.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Zajęcia plastyczne a rozwój dzieci

Zajęcia plastyczne, a rozwój dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, zajęciach, zabawach, to ważne zadanie każdego rodzica, nauczyciela oraz opiekuna w żłobku (nasz kurs znajdziesz TUTAJ).

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Matka natura tworzy najpiękniejsze obrazy – czyż nie? Świat jest piękny, a przyroda zachwyca. Obserwowanie jak rośliny budzą się do życia, jak

Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość,