Jesienna pogoda i wyjścia ze żłobka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Pani Jesień zawitała w naszym kraju już chyba na dobre. Co za tym idzie to oczywiście zmiana pogody. Piękne, złote liście i kasztany spadające z drzew przy świecącym słońcu, ale także coraz to zimniejszy wiatr i nierzadko deszcz.

Pogoda niestety bywa kapryśna i często nie sposób przewidzieć jak rozwinie się w ciągu dnia. Jak wiemy, wyjścia maluchów na dwór to nie tylko niesamowita frajda, ale także dobry sposób na lepszy sen, hartowanie odporności czy możliwość wyładowania nagromadzonej w ciągu całego dnia energii. A co ze spacerami w okresie jesiennym, kiedy pogoda bywa nieprzewidywalna? Czy nadal powinniśmy w żłobku zabierać dzieci na dwór? Odpowiadamy: oczywiście, że tak!

Tak jak wyżej wspomniano, zalety z regularnego, częstego wychodzenia na świeże powietrze są niezwykle atrakcyjne i przydatne. Nie powinniśmy rezygnować z nich tylko dlatego, że na zewnątrz zrobiło się chłodniej czy nieco bardziej ponuro. Dzieci i tak będą zachwycone! Oczywiście, wszystko należy robić ze zdrowym rozsądkiem i znać umiar. Przy silnym wietrze, ostrym mrozie czy ulewie jak najbardziej powinniśmy ustąpić i zrezygnować.

Jednak przy łagodniejszych warunkach nawet wskazane jest, by wyjść z maluchami na spacer i zafundować im dawkę świetnych przeżyć. Należy poinformować rodziców o planach regularnych, jesiennych spacerów. Pozwoli to przygotować odpowiednią garderobę dla maluchów: pelerynki, cieplejsze sweterki, kalosze. Posiadanie konkretnych elementów garderoby da możliwość na spontaniczne wyjście kiedy akurat za oknem pięknie się rozpogodzi. 

Ile powinien trwać spacer?

Uważamy, że nie dłużej niż godzinę. Jest to odpowiedni czas, który pozwoli na dotlenienie, wybieganie się dzieci. Gdy jest nieco chłodniej wystarczy kilkanaście minut. Samo ubieranie się i przebywanie poza murami żłobka jest dla dzieci – za każdym razem – wielkim wydarzeniem i gdy zabierzemy je choć na 15 minut – gwarantujemy, że będą szczęśliwe i zadowolone. Możliwości jest wiele: spokojna wędrówka i obserwowanie świata, zbieranie kolorowych liści czy kasztanów, a nawet – tuż po deszczu – odkrywanie kałuż! Naprawdę, nie warto rezygnować tylko dlatego, że zrobiło się nieco zimniej. Wyjścia na dwór są pożądane przez cały rok: nawet w zimę. A może: zwłaszcza w zimę, gdy możemy ulepić bałwana czy potuptać po skrzypiącym, białym śniegu.

Słowem zakończenia: jesienna pogoda i wyjścia na spacer w żłobku są jak najbardziej czynnością, którą powinniśmy wpleść w codzienne zajęcia. Wystarczy, że zachowamy zdrowy rozsądek i pozwolimy dzieciom – i sobie –  cieszyć się w pełni z piękna, które oferuje jesień. 

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.