Jesienne inspiracje

Jesienne inspiracje

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się ciepłymi promieniami słonka, a teraz…mamy koniec października!
Jesień to piękna pora roku, która rządzi się swoimi prawami. Złote kolory, przyroda zmieniająca się na naszych oczach, skarby, które ta pora roku nam ofiaruje – to wszystko wprowadza cudowny klimat i atmosferę, z których warto skorzystać w pracy z dziećmi!
Jeszcze jakiś czas będziemy mogli cieszyć się jesienną aurą, a więc warto sięgnąć po garść inspiracji.

Co możemy robić jesienią z dziećmi?

SPACERY

Wyjścia na świeże powietrze to zawsze dobry pomysł. Jesienią możemy wybrać się do lasu: poobserwujmy z dziećmi zmieniającą się przyrodę, stwórzmy słoiki skarbów! Jak? To proste! Dzieci do swoich słoików zbierają dary jesieni: jarzębinę, liście, szyszki, żołędzie, kasztany. Słoiki można umieścić w sali (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), na pewno będą stanowić ciekawą dekorację. 

KAŁUŻE

Jesień to nie zawsze piękna pogoda – to także deszczowe dni! Nic straconego: warto od czasu do czasu wybrać się z dziećmi na…skakanie po kałużach! Ubierzmy kalosze i peleryny i cieszmy się tym, co daje nam jesień. Z takiej zabawy radość czerpią nawet dorośli. Kto z nas nigdy nie marzył o tym, by wskoczyć w kałużę? 🙂 

DYNIOWE ZABAWY

Dynia to symbol jesieni. Jest smaczna – możemy przygotować z niej rozgrzewający krem – ale także wykorzystać ją w innych celach. Idealnie nada się do prac plastycznych: po dynii można malować, można zrobić z niej piękne lampiony, stempelki czy dekoracje, które idealnie wpasują się w klimat…Święta Dyni. Warto pomyśleć o takim dniu pod koniec października.

ZIELNIK

Zielnik to kolejna propozycja, która może sprawić wiele frajdy. Ususzone liście kleimy z dziećmi do specjalnego zeszytu bądź na brystol czy większy karton. Po liście wcześniej możemy wybrać się do lasu co dodatkowo może stanowić fajną przygodę.

JESIEŃ – POMOCE DYDAKTYCZNE

Polecamy także gotowe rozwiązania. Specjalnie dla was stworzyliśmy nowy pakiet – JESIEŃ. POMOCE DO ZAJĘĆ. Znajdziecie go oczywiście na naszej stronie – TUTAJ. Niedługo ukaże się także w Akademii Opiekuna! A co w nim znajdziecie? Przede wszystkim…PLANSZE. Znajdziecie na nich wszystkie dary jesieni – z realnymi zdjęciami. Będą świetne do wprowadzenia dzieci w klimat jesienny, do omówienia tematu. Nadają się także na gazetkę.
Nie zabraknie także ćwiczeń! Proponujemy wam kilka propozycji labiryntów utrzymanych w jesiennym klimacie: zadaniem dziecka jest oczywiście przejście przez labirynt. Polecamy zalaminować pomoce. Kolejną propozycją jest ćwiczenie POŁĄCZ CIENIE, w którym dziecko dobiera cień do odpowiedniej pary. Stworzyliśmy także specjalne puzzle, a także obrazki, do których dziecko dobiera podpis. Jesień sprzyja pracom plastycznym – dlatego w pakiecie umieściliśmy także odpowiednie szablony, które dzieci będą mogły kolorować, malować czy ozdabiać na różnorakie sposoby! 

Polecamy wam skorzystanie z naszego pakietu!

Korzystajmy z jesieni póki jeszcze trwa. Możemy wybrać się w niesamowitą podróż, używając wyobraźni. Do dzieła! 

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie

Co do pobrania za darmo?

Co do pobrania za darmo?

Pomoce dydaktyczne są bardzo przydatne w pracy zarówno nauczycieli jak i opiekunów w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna