Karty trójdzielne. Czym są?

Karty trójdzielne. Czym są?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Pracując z dziećmi jako nauczyciele, rodzice, jako opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), korzystamy z różnych źródeł inspiracji, z pomocy dydaktycznych, z pedagogicznych metod, by organizować ciekawe, kreatywne zajęcia, które bawią oraz uczą. 

Dzięki powyższym jesteśmy w stanie powiedzieć NIE nudzie i monotonii, uciekając się do innowacyjnych rozwiązań. To także poszerza warsztat naszej pracy jako opiekunów, nauczycieli, pedagogów. Rozwijając się, zdobywając nową wiedzę, jesteśmy coraz lepsi w tym co robimy – a przecież nasze zajęcie jest tak ważne! 

Prócz wynagrodzenia otrzymujemy uśmiech, zadowolenie i zainteresowanie najmłodszych, a to bardzo cenny skarb!

Przeróżne metody pracy z dziećmi dzięki szerokiemu dostępowi do informacji, są coraz częściej wykorzystywane i stosowane w żłobkach czy przedszkolach. Jedną z nich jest pedagogika Montessori. Stworzona przez Marię Montessori nakazuje podążać za dzieckiem, a jej mottem przewodnim jest “pozwól mi to zrobić samemu!”.

W pedagogice tej podczas nauki z dziećmi wykorzystuje się karty trójdzielne. Czym one są i czemu służą?

Karty trójdzielne są bardzo efektywne. Powinny składać się z realnych zdjęć (nie z rysunków czy grafik). Karty mogą przedstawiać dosłownie wszystko: od zwierząt, przez rośliny aż po wyposażenie pomieszczenia, na przykład łazienki. Karty trójdzielne składają się z kart z fotografią oraz podpisem. Można wykorzystać je w różnorodny sposób, np do gry w memory. W pakietach dostępnych w naszym sklepie, karty prócz fotografii z podpisem, składają się także z samej fotografii oraz samego podpisu. Mamy więc 3 elementy. Dzięki temu, dziecko jest w stanie dopasować napis do odpowiedniej karty, a następnie na tej gotowej – karcie z podpisem – mogą dokonać samodzielnie kontroli błędu, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi.  

Zależnie od tego z jakich elementów składają się karty, można ćwiczyć z nimi w różny sposób. Dzięki temu, że karty przedstawiają realne fotografie, karty można zabrać na wycieczkę do lasu czy na łąkę i poszukać tego co na fotografii, w naturalnym środowisku. Ważne, by elementy z kart miały odbicie w rzeczywistości – dlatego tak ważne są realistyczne zdjęcia. Na wycieczkę nadają się karty przedstawiające owady, rośliny czy zwierzęta.

Karty oczywiście także wzbogacają słownictwo. Możemy znaleźć karty nie tylko w języku polskim, ale np także w języku angielskim, co dodatkowo sprawia, że dziecko poznaje angielskie słówka. Oczywiście to także świetne rozwiązanie, by rozbudzać ciekawość dziecka otaczającą go rzeczywistością.

Jako, że fascynujemy się pedagogiką Montessori, wiele pakietów z kartami trójdzielnymi znajdziecie w naszym sklepie internetowym – KLIK. Tam między innymi karty przedstawiające insekty czy anatomię człowieka!

Niektóre z kart możecie także pobrać z naszej strony za darmo. Polecamy karty o tematyce KRAJE I ICH WALUTY oraz najnowszy darmowy pakiet składający się z kart trójdzielnych – W ŁAZIENCE.

Kary trójdzielne to świetna propozycja nie tylko dla opiekunów czy nauczycieli, ale także i rodziców. Polecamy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.