Kilka postanowień noworocznych dla mam

Kilka postanowień noworocznych dla mam

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Czytanie tego wpisu zajmie Ci około 3 minuty

Odchodzący rok sprawia, że zastanawiamy się co też udało nam się osiągnąć, analizujemy minione miesiące, myślimy nad upływającym czasem. Coś odchodzi, coś się zaczyna. Tuż za rogiem zawsze czeka nas początek czegoś nowego – w tym przypadku – nowego roku! A co to oznacza? Nowe cele, nowe marzenia, nowe postanowienia, które warto sobie postawić i dążyć do ich osiągnięcia.

CZY RODZICE POWINNI ROBIĆ POSTANOWIENIA NOWOROCZNE?

Robienie postanowień noworocznych to swego rodzaju motywator. Nowy rok oznacza dla wielu nowy początek, zaczęcie wszystkiego z “czystą kartą”. Tak jak drobne zmiany w życiu najłatwiej wprowadzać jest od “poniedziałku” czyli początku tygodnia, tak te większe cele i postanowienia łatwiej wdraża się właśnie od pierwszego stycznia – czyli początku nowego roku. 

Warto więc robić postanowienia noworoczne jeśli czujemy, że pomoże nam to wprowadzić pożądane zmiany w życiu: bez względu na to czy jesteśmy rodzicem czy nie.

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz zrobić postanowienia na nowy rok, pozwoli Ci to na pewno na spojrzenie z boku na to jakim rodzicem jesteś dla swojego dziecka. Prócz postanowienia związanego np ze zdrowym stylem życia warto zastanowić się też nad rolą jaką pełnisz – bycie rodzicem – i uświadomić sobie czego według Ciebie powinno być więcej w waszej relacji rodzic-dziecko. Może za mało czytacie wspólnie i postanowisz czytać co najmniej dwa razy w tygodniu maluchowi?

Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne – czy to związane z rodzicielstwem czy nie – warto stworzyć takie, które będą realne do spełnienia. Możesz obrać sobie jedno konkretne postanowienie (nie musi być ich kilka) i dążyć do faktycznego dotrzymania go. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji postanowień noworocznych dla mam…

Wybierz sobie jedno konkretne postanowienie, na zrealizowaniu którego skupisz się maksymalnie

WSPÓLNE POSIŁKI

Wspólne posiłki mają ogromne znaczenie. Dzięki nim w prosty i przyjemny sposób zacieśniamy więzi rodzinne, skupiamy się na rodzinie, możemy porozkoszować się rodzinnym ciepłem i w naturalny, lekki sposób poprowadzić rozmowę…niemal o wszystkim!

Choć w pędzie dzisiejszych czasów nie zawsze mamy możliwość, by zjeść posiłek w rodzinnym gronie, spróbuj wybrać określone dni kiedy jecie razem. Może być to weekend czy konkretny dzień w tygodniu kiedy jest to możliwe. Na pewno uda wam się wygospodarować choć jeden-dwa dni na wspólne jedzenie (czy to śniadania, obiadu czy kolacji).

WIĘCEJ PRZYTULANIA 

Nawyk codziennego przytulania dzieci przez 10 sekund to świetny pomysł. Warto pielęgnować tę czułość i więź z dziećmi każdego dnia: przytulaj swoje pociechy codziennie przez 10 sekund. I o ile bliskość z małymi dziećmi nie stanowi większego problemu tak już z nastolatkiem nie będzie tak łatwo. Rytuał 10 sekundowego przytulania ułatwi Ci sprawę: dodatkowo odliczajcie na głos 10 sekund co będzie przy okazji świetną zabawą i okazją do głośnego śmiechu! PS 10 sekundowe przytulanie zmniejsza stres, łagodzi depresję. Zarówno ty jak i dzieci poczujecie się wspaniale!

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ OD EKRANU

W dzisiejszych czasach obecna jest technologia: wszechobecne smartfony, tablety i laptopy nie robią już na nikim wrażenia. I urządzenia te ułatwiają nam codzienne życie, pracę – nie są niczym złym. Pamiętaj jednak, by nie zatracać się w wirtualnym świecie. Postaraj się każdego dnia zrobić przerwę od ekranu. Odłóż całkowicie telefon/laptop – choćby miało być to tylko pół godziny. Nie trzymaj urządzenia w kieszeni – niech będzie poza zasięgiem twojego wzroku. Niech ten czas wolny od ekranu będzie czasem dla dzieci: pograjcie w grę, poczytajcie, zrelaksujcie się wspólnie.

WIĘCEJ MIŁYCH SŁÓW 

Każdego dnia używaj miłych słów w stosunku do swoich dzieci. Otaczaj się nimi! Spraw, by twoje słowa były pełne miłości, życzliwości i akceptacji. Choć to banalne postanowienie – ma ogromne znaczenie. Swoimi słowami jesteś w stanie wzmocnić pewność siebie i poczucie własnej wartości u dziecka, możesz zbudować trwałą więź, podbudować swoje dziecko pozytywnie. I pamiętaj: miłe słowa wcale nie oznaczają pobłażania. Kiedy musisz być stanowcza dla dzieci – wciąż możesz używać przy tym pełnych życzliwości słów. Unikaj surowości. Bądź bardziej cierpliwa i wyrozumiała. Możesz zrobić sobie konkretne postanowienie: każdego dnia wypowiesz w kierunku swoich dzieci przynajmniej dwie-trzy miłe rzeczy. To na pewno przyniesie wspaniały efekt.

Niezależnie od tego jakie postanowienie noworoczne wybierzesz, daj z siebie wszystko, by je zrealizować. Pamiętaj też, by było proste do zrealizowania (o czym pisaliśmy już wyżej). Postaw sobie realny cel, który jesteś w stanie osiągnąć. Kiedy już go osiągniesz możesz realizować kolejne – nowo sobie postawione – postanowienie. Nawet jedno postanowienie – w pełni zrealizowane – jest dużo lepsze niż kilka postanowień rozpoczętych, a nie zakończonych. Pamiętaj o tym! I oczywiście życzymy Ci – jako zespół Eduka Center – wszystkiego dobrego z okazji nadchodzącego wielkimi krokami roku 2023!

PS A jeśli marzysz o pracy z dziećmi w żłobku lub klubie malucha: koniecznie sprawdź nasz kurs on-line!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.