Kodowanie dla najmłodszych – pakiet pełen frajdy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Przekazanie dzieciom wiedzy w atrakcyjny, pełen radości i kreatywności sposób, to cel wszystkich nauczycieli czy opiekunów w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Praca z dziećmi to ciągłe dokształcanie się, poszukiwanie nowych rozwiązań, zdobywanie wiedzy o nowych metodach pracy.

Aby wspierać rozwój i kreatywność osób pracujących z dziećmi, zespół ludzi z pasją – pasją do pedagogiki – tworzy co dzień placówkę kształcenia ustawicznego, która nosi nazwę Eduka Center.

Od długiego czasu tworzymy dla osób zainteresowanych pedagogiką i rozwojem dzieci kursy doskonalące w formie on-line KLIK czy pomoce dydaktyczne i e-booki, które dostarczają dużej dawki inspiracji i pomysłów KLIK.

W dzisiejszym artykule na blogu, chcemy wam przedstawić nasz nowy pakiet, który z pewnością urozmaici wasze zajęcia z dziećmi. A jest to pakiet...kodowanie dla najmłodszych.

KODOWANIE

Kodowanie określa się jako naukę programowania. Choć brzmi to poważnie i kojarzy się z komputerami – zabawy z kodowaniem można przeprowadzić…na dywanie i to już wśród najmłodszych dzieci!

To świetna propozycja zabawy, która rozwija, uczy i przede wszystkim bawi. Zabawy z kodowaniem zawsze dają wiele radości, satysfakcji i frajdy! Warto spróbować kodowania ze swoją grupą dzieci – można znaleźć przykłady zabaw typu kodowanie, już dla najmłodszych.

Kodowanie rozwija przede wszystkim koncentrację uwagi i skupienie. Nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się dorosłym wydawać – w zasadzie przypomina…budowanie klocków. Tak! 🙂 

Kodowanie głównie polega na układaniu elementów według wskazanego wzoru, można też realizować swoje własne pomysły. Do kodowania można wykorzystać różne elementy, np kolorowe kubeczki.

Co więcej: kodowanie uczy logicznego myślenia, a także wyciągania wniosków. To bardzo ważne umiejętności: a można przekazać je dzieciom w formie ciekawej zabawy!

Dzięki kodowaniu, możemy zachęcić dzieci do zabawy grupowej, co uczy współpracy, współdziałania, życia społecznego.

Warto bawić się w taki sposób jak najczęściej.

KODOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH – PAKIET EDUKA CENTER

Wiedząc, jak świetną, rozwijającą zabawą jest kodowanie, zespół Eduka Center, postanowił stworzyć wyjątkowy pakiet: KODOWANIE DLA NAJMŁODSZYCH.

Pakiet ten znajdziecie TUTAJ.

Zawiera on takie zabawy jak: Kodowanie na dywanie oraz Sam koduję. 

Kodowanie na dywanie zawiera instrukcję, w jaki sposób rozpocząć kodowanie z dzieckiem. W pakiecie znajdują się elementy, które należy wydrukować i zalaminować (będą służyły do kodowania) oraz wzór bazy do kodowania, którą należy odrysować na dużym brystolu. Na bazie, należy układać z dzieckiem kwadraciki z kolorami i kształtami, pionowo oraz poziomo.

Wzory w pakiecie pokazują jak powinna wyglądać przygotowana plansza oraz w jaki sposób dziecko powinno ją uzupełniać – według wzoru.

Zabawa Sam koduję, zachęca dziecko do ułożenia elementów zgodnie ze schematem pokazanym w tabelce – do pomocy w tym zadaniu świetnie sprawdzą się rzepy.

Elementy, które w pakiecie służą do kodowania są kolorowe i pięknie wykonane, z najwyższą estetyką.

Aby czerpać maksymalną radość z zabawy i korzystać z niej wiele razy – zalaminujcie elementy. Dzięki temu będą twarde, odporne na zniszczenia i starczą wam na długi czas.

Kodowanie to świetne zajęcie – idealne nawet dla młodszych dzieci. Wszystko oczywiście zależy od poziomu trudności. Dzięki zabaw z kodowaniem dziecko uczy się dokładności i staranności, wykorzystuje logiczne myślenie w naturalny sposób i traktuje nowe zadanie jako wyzwanie. 

Warto wykorzystywać kodowanie w codziennych zajęciach!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

karty pracy dla najmłodszych dzieci

Karty pracy dla najmłodszych

Wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat, jest bardzo ważne. Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku