Kolorowy zawrót głowy!

Kolorowy zawrót głowy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Rozpoczął się rok przedszkolny/żłobkowy, warto więc pomyśleć o stworzeniu niepowtarzalnej atmosfery.
Jako nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) na pewno robicie wszystko, by w jak najlepszy sposób przeprowadzić dzieci przez proces adaptacji. Pamiętajcie także o ciekawych zajęciach tematycznych, organizowaniu interesujących zabaw,  a także stworzeniu w sali klimatu, do którego maluchy będą chciały wracać każdego dnia.


Lato jeszcze się nie skończyło, choć niestety niedługo odejdzie w swoją długą wędrówkę. Zróbmy wszystko, by zatrzymać je jak najdłużej! W tym celu zachęcamy was do…kolorowego zawrotu głowy!

Nauka rozpoznawania i nazywania kolorów to idealna propozycja dla najmłodszych maluchów, ale także powtarzanie tego typu informacji świetnie sprawdzi się również w przedszkolu.

Jak więc zabrać się do…kolorowego zawrotu głowy?

Polecamy Ci wyjątkowego e-booka, w którym znajdziesz całą masę inspiracji. To praktyczny poradnik, który dostarczy Ci pomysłów do pracy z dziećmi: kreatywnej, wyjątkowej, niepowtarzalnej. Zabawa z kolorami stanie się dla Ciebie jak i dzieci z twojej grupy jedną z najlepszych aktywności!
Co znajdziesz w e-booku?

JAK ZROBIĆ SORTER KOLORÓW?

W e-booku znajdziesz wskazówki, jak stworzyć własny sorter kolorów. Stwierdza się, że to właśnie poprzez sortowanie najszybciej następuje nauka kolorów. Fenomen sortowania znany jest od lat: warto więc stworzyć własny sorter, który pokochają dzieci. Według nas, sorter powinien znaleźć się w każdej sali jak i domu, w którym mieszka dziecko. W e-booku krok po kroku dowiesz się jak zorganizować swój wyjątkowy sorter.

To nie wszystko. W e-booku oczywiście znajduje się wiele propozycji gier i zabaw, które możesz wykonać z dziećmi, by poznały i utrwaliły kolory.

Poradnik między innymi proponuje takie aktywności jak: barwienie wody, ćwiczenie kolorowa sól, kolorowy spacer, raz, dwa, trzy – KULKI, kolorowe memory, żółty jak…, korale, gramy w kręgle, kolor tygodnia, kolorowe kredki, wysoka wieża.

Przyznaj, że propozycji jest naprawdę sporo. Każda z nich angażuje dzieci do aktywności, co z pewnością sprawi im wielką przyjemność i satysfakcję. Pomysłów na zadania i ćwiczenia jest tak wiele, że można wykorzystywać je niemal codziennie.

E-book zawiera również wierszyki, pozwalające na utrwalenie dzieciom kolorów. Stworzyliśmy wierszyki o kolorach: zielony, czerwony, niebieski, żółty, biały, czarny.

Na końcu zawarliśmy praktyczne informacje oraz to, o czym należy pamiętać. E-book znajdziesz na naszej stronie – TUTAJ. Warto zapoznać się z tym inspirującym poradnikiem.

Jeśli masz jednak dostęp do Akademii Opiekuna, e-book ukaże się w niej już w tym tygodniu. Jest na co czekać!
Nie masz dostępu, a chcesz korzystać z tworzonych przez nas pomocy do pracy z dziećmi? Możesz wykupić Akademię Opiekuna. Więcej o projekcie znajdziesz TUTAJ.

Mamy nadzieję, że zastosujesz w swojej grupie – bądź w domu, z własnym dzieckiem – kolorowy zawrót głowy! Świat ma tyle barw – warto je odkrywać!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.