kuchenne inspiracje edukacyjne

Kuchenne inspiracje edukacyjne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Zainteresowanie najmłodszych otaczającym nas światem jest niesamowite. To tak inspirujące i motywujące, dla nas – rodziców, nauczycieli, opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) – iż dzieci wszędzie potrafią dostrzec prawdziwą magię!

Fascynacja najmłodszych, jak dobrze wiemy, może dotyczyć wielu rzeczy, różnych kategorii. Wspominaliśmy między innymi o zainteresowaniu astronomią, zegarem czy oczywiście literami bądź liczbami. Wyjątkiem nie jest także…kuchnia!

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki, co wiąże się z wieloma emocjami. Odpowiedni dobór produktów, odmierzone ilości, cała procedura przygotowania i podania posiłku – to niezwykłe rytuały, których często jako dorośli nie doceniamy. Dostrzegamy w nich iskrę szczególności gdy spoglądamy w oczy zafascynowanego dziecka. Na pewno znacie – bądź macie w domu czy swej grupie przedszkolnej/żłobkowej – takich małych, kuchennych pomocników.

Zainteresowanie dzieci kuchnią warto rozwijać, dać im to, czego pragną. Oczywiście możemy – i warto to zrobić – zaprosić dziecko do kuchni. Możemy w żłobku czy przedszkolu zrealizować specjalne zajęcia, na których pokażemy dzieciom prawdziwe akcesoria kuchenne, na przykład miskę czy talerz, sztućce (użyjmy tych plastikowych, zachowując ostrożność).

Oczywiście w kuchni znajdziemy także takie urządzenia jak na przykład lodówka czy piekarnik. I tutaj polecamy wam nasz specjalny pakiet edukacyjny – W KUCHNI. MONTESSORI.

Jest to pakiet idealny dla dzieci interesujących się kuchnią! Co więcej, pakiet inspirowany jest metodą Montessori, która stawia na samodzielność dziecka.

Nasz pakiet znajdziecie na naszej stronie, TUTAJ. Składa się z 33 stron do samodzielnego wydruku. Oczywiście, polecamy wam zalaminować elementy pakietu, by starczyły na długi czas.

W pakiecie znajdziecie, między innymi karty trójdzielne, przedstawiające akcesoria i urządzenia kuchenne. Dzięki trójdzielności, dzieci mogą dopasować napis do obrazka i sprawdzić poprawność swych odpowiedzi, dokonując tym samym kontroli błędu. 

Nie zabraknie także ćwiczeń, dzięki którym miło i aktywnie spędzicie czas z dziećmi. NA TALERZU to ćwiczenie polegające na odtworzeniu wzoru. Dzieci na talerzu układają elementy, zgodnie ze wzorem. Warto nazywać przy tym wybierane produkty. 

WAGA to zabawa, dzięki której dzieci utrwalają pojęcia matematyczne i ćwiczą umiejętność przeliczenia i dodawania. Polega na wybraniu wagi i przyczepienia jej w odpowiednim miejscu, zadaniem dziecka z kolei jest ułożenie na wadze produktów, zgodnie z jej liczbą.

SAVOIR VIVRE to idealne ćwiczenie dla maluchów, chcących poznać i utrwalić zasady nakrywania do stołu! Zadaniem dziecka jest oczywiście ułożenie zastawy stołowej zgodnie z zasadami Savoir Vivre – wszystkie elementy do wykonania ćwiczenia znajdziecie w pakiecie. Można skorzystać z dwóch opcji: z obrazkami bądź z napisami. 

Z naszym pakietem na pewno zorganizujecie ciekawe zajęcia i ćwiczenia, związane z kuchnią. Jeśli wasze dzieci zainteresowane są tym tematem – na pewno warto za tym podążać i rozwijać wiedzę maluchów.

Kuchnia? Nie jest nudna. Może być obiektem fascynacji i dużego zainteresowania!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…