kurs 280h czy 80h

Kurs na opiekuna 280h czy 80h?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Praca z dziećmi wiąże się z ogromnymi emocjami. Pedagodzy, opiekunowie z całą pewnością doświadczają takich uczuć jak radość, szczęście, satysfakcja, duma, zadowolenie.
Mówi się, że uśmiech dziecka rekompensuje wszystkie trudności, wszystkie przeciwności. I na pewno jest w tym sporo prawdy!
Praca z dziećmi nie należy do łatwych, jednak pozytywne uczucia i emocje jakie daje w zamian zdecydowanie można określić jako NIEPOWTARZALNE.


Wiele osób marzy o pracy z małymi dziećmi. O ile, by pracować na stanowisku nauczyciela w przedszkolu należy ukończyć studia wyższe z pedagogiki, tak osoby posiadające wykształcenie średnie bez studiów pedagogicznych, mogą podjąć pracę w żłobku lub klubie dziecięcym na stanowisku opiekuna.
To świetna droga zawodowa dla osób, które kochają małe dzieci. Praca z dziećmi do lat 3 to upragnione zajęcie wielu kobiet (a w niektórych przypadkach i mężczyzn, których również można spotkać w żłobkach na stanowisku opiekuna).
Warto spełnić swoje marzenie zawodowe i robić to, co naprawdę się kocha. A więc jeśli cechuje Cię kreatywność, opiekuńczość, odpowiedzialność, troska, cierpliwość, jeśli twoją pasją są dzieci i wspieranie ich prawidłowego rozwoju – zostań opiekunem w żłobku lub klubie malucha!


Nasz zespół Eduka Center specjalnie z myślą o osobach pełnych pasji, stworzył kurs online na opiekuna w żłobku.
Forma online to wygodna forma nauki, dzięki której nie trzeba tracić cennego czasu na dojazdy. Można uczyć się w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu – wystarczy dostęp do internetu!
Oczywiście, kurs w formie online na opiekuna nie różni się niczym od kursu w formie stacjonarnej. Praktyki po zakończeniu teorii odbywa się w wymiarze 80h – tak samo co przy kursie stacjonarnym.


Często jednak klienci zastanawiają się: jaki kurs na opiekuna wybrać?


Wynika to z faktu, że posiadamy kurs na opiekuna 280h – znajdziesz go TUTAJ, a także kurs uzupełniający na opiekuna w wymiarze 80h – znajduje się on TUTAJ.
Kurs 280h przeznaczony jest dla osób, które posiadają minimum wykształcenie średnie i zaczynają swą przygodę z pracą z dziećmi. Jest to kurs od podstaw, w skład którego wchodzi 200h teorii oraz 80h praktyk. Po ukończeniu kursu zdobywa się pełne kwalifikacje zawodowe, które uprawniają do pracy jako opiekun w żłobku bądź klubie dziecięcym. Nie jest wymagane dodatkowe doświadczenie – wystarczy posiadanie wykształcenia średniego; może być bez matury.


Kurs 80h to z kolei kurs uzupełniający. Zgodnie z ustawą, mogą zrobić go osoby, które muszą uzupełnić swoją wiedzę i kwalifikacje. Są to osoby, które zrobiły przerwę w zawodzie, minimum 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem pracy jako opiekun. Kurs uzupełniający mogą zrobić także osoby, które posiadają minimum wykształcenie średnie oraz co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Jeśli jednak posiadasz wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z rozwojem dziecka lub opieką nad dzieckiem – również wystarczy kurs uzupełniający 80h, by podjąć pracę jako opiekun.


W kursie uzupełniającym 80h – zgodnie z nazwą – uzupełnia się swoją wiedzę oraz kwalifikacje. W tym kursie nie ma praktyk.
Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze wszystkie wątpliwości; że wiecie już, który kurs będzie dla was odpowiedni – czy kurs 280h czy kurs 80h.


W razie wątpliwości można się z nami także skontaktować na chacie dostępnym na naszej stronie czy poprzez FB.
Warto zainwestować w swój rozwój i swoje marzenia. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.