Kurs na opiekuna 280h vs 80h

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Opiekun w żłobku to praca, o której marzy wiele osób. Oczywiście w tej pracy należy posiadać odpowiednie cechy, takie jak odpowiedzialność, cierpliwość, kreatywność czy tak zwane podejście do dzieci. Wymagane są także kwalifikacje zawodowe, bez którym opiekunem zostać nie można.

Ustawa żłobkowa określa kto może zostać opiekunem w żłobku czy klubie malucha. Zazwyczaj są to osoby posiadające wykształcenie wyższe pedagogiczne czy pielęgniarki, położne. Co ważne jednak: w żłobku i klubie malucha na stanowisku opiekuna mogą także pracować osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie. Muszą one jednak posiadać kurs na opiekuna w wymiarze 280h.

KURS 280H – DLA KOGO?

Kurs 280h na opiekuna składa się z 200h teorii i 80h praktyk. Przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć pracę w żłobku, a wcześniej nie miały doświadczenia w pracy z dziećmi czy odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

Ważne: należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie, może być bez matury.

Na rynku wiele jest takich kursów. Można odbyć je w formie stacjonarnej czy on-line. My polecamy tą drugą, która nie różni się niczym od formy stacjonarnej: no może tym, że daje więcej swobody i komfortu nauki!

Możecie skorzystać z kursu on-line 280h od Eduka Center. Znajdziecie go TUTAJ.

200h teorii prowadzonych jest w formie wideo, pdf, audio – uczycie się na platformie według własnego tempa. Wystarczy dostęp do internetu, by przyswajać wiedzę. Po ukończeniu teorii zaczyna się 80h praktyk w wybranym żłobku i klubie malucha.

Kurs trwa minimum 4 tygodnie, a maksymalnie 2 lata. Wszystko zależy od indywidualnego tempa kursanta.

Nasz kurs wyróżnia się spośród innych na rynku tym, że oferujemy wyjątkowe bony przy zapisie. Zapisując się na nasz kurs on-line otrzymujesz dostęp do Akademii Opiekuna na okres dwóch lat całkowicie za darmo (zobacz więcej o Akademii TUTAJ), a także dostęp do kursu Pierwsza Pomoc Przedmedyczna dla opiekunów, co szczególnie może przydać się w twojej pracy z dziećmi.

Uzyskane dokumenty niczym nie różnią się od tych, które uzyskasz przy kursie w formie stacjonarnej. Nasza placówka posiada wszelkie niezbędne zgody i decyzje: działamy legalnie od 2009 roku!

Oprócz kursu 280h jest również kurs uzupełniający 80h…

KURS 80H – DLA KOGO?

Kurs 80h to kurs uzupełniający – skierowany jest więc do osób, które według ustawy, muszą uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności.

Kurs ten składa się z 80h teorii – w tym szkoleniu nie ma praktyk, jako, że jest ono uzupełniające.

Podobnie co przy kursie 280h od Eduka Center – i w tym szkoleniu wszystko odbywa się w formie on-line. Wystarczy dostęp do internetu. Kurs ten od Eduka Center znajdziecie TUTAJ.

Kto powinien przystąpić do kursu 80h?

Do kursu 80h zgodnie z ustawą powinna przystąpić osoba posiadająca co najmniej wykształcenie średnie i roczne udokumentowane doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3, która zrobiła przerwę w zawodzie co najmniej 6 miesięcy.

Kurs 80h przeznaczony jest też dla osób, które posiadają wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z opieką nad małym dzieckiem i jego rozwojem.
Jak można więc zauważyć: kurs 80h nie jest przeznaczony dla każdego, a jedynie dla pewnej, konkretnej grupy osób.

PS tutaj również otrzymacie bon w postaci dostępu do Akademii Opiekuna na okres 2 lat!

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze wątpliwości: kurs 280h czy 80h?

Jeśli pragniecie pracować w żłobku na stanowisku opiekuna, z dziećmi do lat 3, nie wahajcie się! Korzystajcie z naszej oferty, która wyróżnia się spośród innych na rynku.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.