Kurs na opiekuna żłobka. Stacjonarny czy internetowy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Praca w żłobku wydaje się idealna dla osób kochających dzieci, chcących mieć wpływ na ich wychowanie i kształtowanie zdrowych nawyków. Co jednak w sytuacji, gdy studia pedagogiczne nie wchodzą w grę? Nic straconego. Przechodząc odpowiedni kurs, w skład którego wchodzą również praktyki, można zdobyć pełne kwalifikacje opiekuna żłobka. ZOBACZ naszą ofertę kursów na opiekuna w żłobku TUTAJ! To właśnie podczas takiego szkolenia uczymy się kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań, sposobów likwidowania przeróżnych problemów pojawiających się w tej pracy, a także zdobywamy umiejętności praktyczne, tak ważne w opiece nad maluchami. Polecany jest także osobom w żłobku już pracującym, którzy zobligowani są uzupełnić swe kwalifikacje.

Brzmi idealnie, jednak wraz z decyzją zapisania się na kurs rodzi się pytanie: jaki wybrać? Stacjonarny czy internetowy? Czy w ogóle jeden może równać się drugiemu? Już spieszymy z odpowiedzią!

Nie da się ukryć, że przeróżnych ofert szkoleń na opiekuna żłobka, aktualnie na polskim rynku jest wiele. Tak naprawdę, można przebierać w propozycjach, dopasowując je pod swoje indywidualne upodobania. Jedną z najważniejszych różnic jest forma odbywania kursu: stacjonarny lub internetowy. Czy to zróżnicowanie może mieć wpływ na jakość zdobywanych przez nas informacji i umiejętności?

Kursy stacjonarne są najbardziej znane. Odbywają się w konkretnej placówce, najczęściej w formie tradycyjnych wykładów. Taki sposób nauki może okazać się dobry dla osób, które nie lubują się w technologii, które lubią usiąść w ławce i całe swe myśli skupić na trwającej nauce. Jest to rozwiązanie idealne dla osób posiadających wystarczające zasoby czasu, które mogą wykorzystać na dokształcanie się i rozwijanie swoich umiejętności. Warto też wziąć pod uwagę lokalizację placówki, w której kurs będzie się odbywał. Duże miasta mają do zaoferowania więcej, co będzie kolejnym ułatwieniem. Niestety, ludzie z mniejszych miejscowości często muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami dojazdu, co przekłada się na poświęcony czas. Zabieganie nie jest niczym nowym we współczesnym świecie. Osoba chcąca się rozwijać i zdobywać wiedzę często musi rezygnować ze swoich marzeń przez wzgląd na swe codzienne obowiązki, których nie może zaniedbać. I tutaj właśnie przyjazną dłoń wyciąga do nas kurs w formie e-learningów.

Jest to metoda jeszcze ciut kontrowersyjna i wzbudzająca mieszane uczucia, u niektórych osób. Płacimy, więc oczekujemy czegoś wartościowego i dobrego jakościowo. Często nasuwa się pytanie: czy to nie jest zbyt błahe podejście do tak ważnej sprawy jakim jest nauka opieki nad dziećmi?

Odpowiedź brzmi: nie. Kursy internetowe są równie kompetentne co te prowadzone stacjonarnie. (o naszym kursie przeczytacie TUTAJ). Osoba nie tylko zdobędzie tę samą wiedzę i umiejętności, ale także zyska niesamowity komfort, pozbywając się niepotrzebnego stresu. Wykłady można oglądać w każdej wolnej chwili: czy to wczesny ranek, późne popołudnie czy też ciemna, głucha noc. Wszystko zależy od naszego zagospodarowania czasu! Nie trzeba katować się myślą, że nie zdążymy, że ominie nas ważna lekcja. Nie. W tym kursie wszystko odbywa się indywidualnie, zgodnie z naszymi potrzebami. Wiele osób zastanawia się co w takim razie z umiejętnościami praktycznymi? Czy jesteśmy ich pozbawieni? Oczywiście, że nie. Praktyki, w liczbie 80 godzin są odbywane w żłobku, tak samo jak podczas kursu stacjonarnego. Nie trzeba się więc obawiać, że coś nas ominie. Zdobycie upragnionej wiedzy w zaciszu domowym przy ulubionej herbacie – czy nie brzmi to jak nauka idealna?

Warto dodać, iż niektóre szkolenia internetowe oferują nam także mnóstwo ciekawych profitów. Kurs na stronie “www.opiekunwzlobku.pl” przez okres aż dwóch lat, po wykupieniu pakietu szkoleniowego pozwala nam korzystać z Akademii Opiekuna, w której znajdziemy wiele materiałów potrzebnych do pracy. Książki, webinaria, a także wsparcie i wiedza wykształconych pedagogów z wieloletnim stażem.

Nie da się ukryć, że kurs na opiekuna żłobka może być wielką szansą i kluczem do spełnienia marzeń. Który wybrać? To już zależy od nas. Tak naprawdę bez względu na wybraną formę szkolenia zdobyte uprawnienia nie będą się absolutnie niczym różnić. Zostało to potwierdzone decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej.  Możemy więc zaufać i złożyć wielki ukłon w stronę kursów internetowych: to właśnie one sprawiają, że osoby zabiegane mogą się rozwijać. A to niezwykle cenna zaleta.

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.