literkowe nowości od eduka center

Literkowe nowości od Eduka Center

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Litery obecne są w naszym życiu na co dzień. Są one też obecne w życiu dzieci i naturalne jest, że mali, przyszli uczniowie, zwracają na nie uwagę czy dopytują. 

Każde dziecko rozwija się wedle indywidualnego tempa i takie też należy mieć do dzieci podejście – indywidualne. Faza wrażliwa na litery, czyli zainteresowanie nimi, które powinniśmy jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), wspierać, może występować u dzieci w różnym wieku. 

Czy przesadą jest zaznajomienie dziecka z literami już w wieku 3 lat?

Oczywiście, że nie. Tym bardziej, jeśli dziecko jest ich ciekawe. Oczywiście, małe dzieci są pełne wyobraźni. Dlatego też, ich edukację należy prowadzić w sposób kreatywny i ciekawy. Należy nauczanie potraktować jako przygodę, do której zaprosimy dzieci. 

Aby to zrobić, nauka powinna być prowadzona ciekawie i atrakcyjnie, w formie zabawy. Można zastosować gry, zabawy ruchowe, piosenki czy śpiew. Możemy wykorzystać do nauki maskotki, rysunki czy inne opowieści. Możemy także skorzystać z gotowych pakietów edukacyjnych, w których to można znaleźć liczne, pomocne ćwiczenia i zadania, zachęcające dzieci do aktywności. 

Jako zespół Eduka Center, tworzymy wyjątkowe pakiety edukacyjne o różnej tematyce, którą można dobrać pod zajęcia edukacyjne. Wszystkie znajdują się w naszym sklepie – TUTAJ.

Ostatnio również, w sklepie można zaobserwować pojawienie się literkowych nowości. Wiemy, że znajomość liter jest niezwykle ważna, jest wstępem do nauki pisania i czytania. Motyw liter można wykorzystać w wielu ćwiczeniach czy grach, także z chęcią to wykorzystaliśmy.

Poniżej przedstawiamy trzy literkowe nowości, które znajdują się w sklepie Eduka Center.

PIERWSZA LITERA

Pakiet Pierwsza Litera można znaleźć TUTAJ. Będzie idealną propozycją, dla osób, które z dziećmi chcą rozpocząć naukę pisania i czytania. Składa się aż z 55 pięknie ilustrowanych kart. Zadania w pakiecie polegają na zakolorowaniu litery, od której rozpoczyna się widoczne na ilustracji słowo. Karty podzielono na dwie kategorie: obrazkową i z realnymi zdjęciami.

Tematyka obrazków widocznych na kartach jest różna. Znajdziecie tam instrumenty, różnego typu przedmioty, samochód czy słońce. Karty mogą również posłużyć jako ćwiczenia językowe, logopedyczne – sprawdzą się podczas zadań mających na celu rozwój mowy.

PUDEŁECZKO Z ALFABETEM

Kolejna propozycja to pudełeczko z alfabetem. Znajduje się ono TUTAJ. To..alfabet zamknięty w pudełeczku. Pudełeczka służą do nauki i utrwalenia alfabetu. 

Można bawić się w ten sposób, że dziecko do pudełeczka będzie wkładało przedmiot, który rozpoczyna się na daną literę. 

Pudełeczka można złożyć lub wykorzystać w dowolny sposób.

Każda litera przedstawiona jest w formie pisanej oraz litery do pokolorowania. Na każdej stronie widnieją także dwie ilustracje przedstawiający element zaczynający się na daną literę oraz przykład wyrazów, w których litera występuje.

ZNAJDŹ LITERĘ

Ostatnia propozycja to Znajdź Literę. Pakiet znajduje się TUTAJ.

  Pakiet ten nie tylko uczy znajomości liter, ale także rozwija spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Na każdej stronie znajduje się inna litera, którą dziecko ma za zadanie znaleźć w literowej rozsypance. Ćwiczenie na pewno będzie pomocne i przydatne podczas nauki liter – świetnie utrwala zdobytą wiedzę.
Plansze najlepiej jest zalaminować, by można z nich było korzystać przez długi czas. Wtedy warto użyć zmazywalnego markera do zaznaczania odpowiedniej litery.
To świetne ćwiczenie, po które można sięgnąć w każdej chwili. Nie można się przy nim nudzić!

Ćwiczenia z literami to świetna propozycja edukacyjnej zabawy. Dziecko podczas działania szybko chłonie wiedzę – nawet o tym nie wiedząc! Warto powoli wprowadzać litery w swoją i dziecka przedszkolną, żłobkową czy domową codzienność 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Zajęcia plastyczne a rozwój dzieci

Zajęcia plastyczne, a rozwój dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, zajęciach, zabawach, to ważne zadanie każdego rodzica, nauczyciela oraz opiekuna w żłobku (nasz kurs znajdziesz TUTAJ).

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Matka natura tworzy najpiękniejsze obrazy – czyż nie? Świat jest piękny, a przyroda zachwyca. Obserwowanie jak rośliny budzą się do życia, jak

Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość,