Litery i słowa czyli nauka czytania z dzieckiem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

My – rodzice, nauczyciele, opiekunowie (nasz kurs na opiekuna w żłobku znajdziesz TUTAJ), doskonale wiemy, jak dzieci są chłonne wiedzy. Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnego systemu nauki, który nakazuje dzieciom w jednym wieku nauki czytania, pisania, liczenia czy nauki zegara.


Dorośli – rodzice oraz pedagodzy – rozumieją, iż do dziecka należy podchodzić w sposób indywidualny. U jednego dziecka faza wrażliwa, na przykład na litery, wystąpi w wieku 3 lat, u innego w wieku 5 lat. I nie ma w tym nic dziwnego!
Co powinniśmy zrobić? Oczywiście podążyć za naturalnymi zainteresowaniami dziecka i na tyle na ile tylko to możliwe – dostosować ćwiczenia i zadania indywidualnie do dziecka.


Nauka pisania i czytania jest to idealny przykład na to, że należy słuchać i uważnie obserwować zainteresowania dziecka. Zainteresowanie literkami u malucha może pojawić się bardzo wcześnie – warto więc zwracać uwagę na jego zaciekawienie w tym temacie. Gdy maluch zacznie dopytywać, wskazywać na litery – wtedy wiemy, że rozpoczęła się faza wrażliwa.

Warto podążyć za naturalnymi skłonnościami dziecka gdyż to właśnie dzięki nim, maluch będzie wręcz chłonął wiedzę, a nauka stanie się świetną zabawą.
Oczywiście naukę liter warto zacząć od poznawania ich; najlepiej w formie zabaw. Można zakupić zabawkowe literki różnego typu, wykorzystać kolorowanki, wyklejanki.
W nauce należy pamiętać o stopniowaniu trudności.


My proponujemy wam nasz kurs innowacyjnej nauki pisania i czytania inspirowany metodą Montessori. W kursie krok po kroku dowiecie się w jaki sposób nauczyć dziecko pisać i czytać – w formie zabawy, bez stresu – w sposób całkowicie naturalny.
Kurs – w cenie promocyjnej – znajdziecie TUTAJ

Ale to nie wszystko! Jeśli rozpoczynacie z dziećmi naukę czytania, warto zwrócić uwagę na nasz najnowszy pakiet OD LITERKI DO SŁOWA, który znajdziecie na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ.


Jest to pakiet typu klamerkowe pomoce, które dzieci naprawdę bardzo lubią. Dzięki temu pakietowi w ciekawy sposób utrwalicie jak i rozwiniecie umiejętność czytania u dziecka. W pakiecie widoczne jest stopniowanie trudności. Zaczynamy od LITER – zadaniem dziecka jest zaznaczenie od jakiej litery zaczyna się dane słowo na obrazku, następnie przechodzimy do SYLAB – zadaniem dziecka jest zaznaczenie od jakiej sylaby zaczyna się słowo na obrazku, a kończymy na SŁOWIE – zadaniem dziecka jest zaznaczenie słowa jakie znajduje się na obrazku. Polecamy zarówno nasz kurs jak i najnowszy pakiet – z nimi nauka czytania i pisania będzie dla dziecka świetną zabawą.


Pamiętajcie, by podążać za dzieckiem i jego naturą, zainteresowaniami, tym, czym w danym momencie się fascynuje. Dzięki temu nauka nie będzie nauką – a świetną, oczekiwaną rozrywką!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Seria webinarów na temat zmysłów

Seria webinarów na temat zmysłów

Jak zapewne wiecie, zmysły odgrywają ogromną rolę podczas prawidłowego rozwoju dziecka. Możemy wyróżnić wzrok, zapach, smak, słuch, dotyk. To za ich pomocą

Zbiór pakietów edukacyjnych zwierzęta

Zbiór pakietów edukacyjnych ZWIERZĘTA

Dzieci zwierzętami interesują się od najmłodszych lat. Już kilkumiesięczny maluch cieszy się na widok pieska, kotka czy innego zauważonego zwierzaka. Wynika to

Poznaj naszych wykładowcow

Poznaj naszych wykładowców!

Kurs kwalifikacyjny na opiekuna w żłobku to świetna opcja dla osób, które pragną pracować z maluchami. Dzięki szkoleniu, które nadaje legalne kwalifikacje