Litery i słowa czyli nauka czytania z dzieckiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

My – rodzice, nauczyciele, opiekunowie (nasz kurs na opiekuna w żłobku znajdziesz TUTAJ), doskonale wiemy, jak dzieci są chłonne wiedzy. Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnego systemu nauki, który nakazuje dzieciom w jednym wieku nauki czytania, pisania, liczenia czy nauki zegara.


Dorośli – rodzice oraz pedagodzy – rozumieją, iż do dziecka należy podchodzić w sposób indywidualny. U jednego dziecka faza wrażliwa, na przykład na litery, wystąpi w wieku 3 lat, u innego w wieku 5 lat. I nie ma w tym nic dziwnego!
Co powinniśmy zrobić? Oczywiście podążyć za naturalnymi zainteresowaniami dziecka i na tyle na ile tylko to możliwe – dostosować ćwiczenia i zadania indywidualnie do dziecka.


Nauka pisania i czytania jest to idealny przykład na to, że należy słuchać i uważnie obserwować zainteresowania dziecka. Zainteresowanie literkami u malucha może pojawić się bardzo wcześnie – warto więc zwracać uwagę na jego zaciekawienie w tym temacie. Gdy maluch zacznie dopytywać, wskazywać na litery – wtedy wiemy, że rozpoczęła się faza wrażliwa.

Warto podążyć za naturalnymi skłonnościami dziecka gdyż to właśnie dzięki nim, maluch będzie wręcz chłonął wiedzę, a nauka stanie się świetną zabawą.
Oczywiście naukę liter warto zacząć od poznawania ich; najlepiej w formie zabaw. Można zakupić zabawkowe literki różnego typu, wykorzystać kolorowanki, wyklejanki.
W nauce należy pamiętać o stopniowaniu trudności.


My proponujemy wam nasz kurs innowacyjnej nauki pisania i czytania inspirowany metodą Montessori. W kursie krok po kroku dowiecie się w jaki sposób nauczyć dziecko pisać i czytać – w formie zabawy, bez stresu – w sposób całkowicie naturalny.
Kurs – w cenie promocyjnej – znajdziecie TUTAJ

Ale to nie wszystko! Jeśli rozpoczynacie z dziećmi naukę czytania, warto zwrócić uwagę na nasz najnowszy pakiet OD LITERKI DO SŁOWA, który znajdziecie na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ.


Jest to pakiet typu klamerkowe pomoce, które dzieci naprawdę bardzo lubią. Dzięki temu pakietowi w ciekawy sposób utrwalicie jak i rozwiniecie umiejętność czytania u dziecka. W pakiecie widoczne jest stopniowanie trudności. Zaczynamy od LITER – zadaniem dziecka jest zaznaczenie od jakiej litery zaczyna się dane słowo na obrazku, następnie przechodzimy do SYLAB – zadaniem dziecka jest zaznaczenie od jakiej sylaby zaczyna się słowo na obrazku, a kończymy na SŁOWIE – zadaniem dziecka jest zaznaczenie słowa jakie znajduje się na obrazku. Polecamy zarówno nasz kurs jak i najnowszy pakiet – z nimi nauka czytania i pisania będzie dla dziecka świetną zabawą.


Pamiętajcie, by podążać za dzieckiem i jego naturą, zainteresowaniami, tym, czym w danym momencie się fascynuje. Dzięki temu nauka nie będzie nauką – a świetną, oczekiwaną rozrywką!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.