Matematyczny Box na dzień matematyki

Matematyczny Box z okazji Dnia Matematyki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Matematyka – królowa nauk! Na pewno wszyscy zgodzimy się jak ważna matematyka jest w naszym życiu i na różnych etapach edukacji. Powinniśmy oswajać z nią dzieci od najmłodszych lat – oczywiście w formie zabawy i atrakcyjnych ćwiczeń – dzięki czemu nie zrazimy maluchów do świata liczb i przeliczania.
Już 12.03 obchodzimy…Dzień Matematyki! To świetna okazja dla rodziców, nauczycieli i opiekunów (nasz kurs na opiekuna znajdziesz TUTAJ), aby przeprowadzić trochę matematycznych zabaw i zadań! Bawmy się i cieszmy tym dniem, sprawiając, że będzie pełny śmiechu i radości, a także aktywności! Niech dzieci wspominają go jak najlepiej, niech przekonają się, że matematyka może być fajna, że można nią atrakcyjnie i kreatywnie wypełnić czas!
Z okazji nadchodzącego Dnia Matematyki, przygotowaliśmy dla was w dzisiejszym artykule MATEMATYCZNY BOX, czyli spis naszych edukacyjnych pomocy dydaktycznych, które znajdziecie na naszej stronie z pomocami czyli TUTAJ.

PAKIET LICZB

To idealna propozycja dla wszystkich, którzy planują bądź już rozpoczęli wprowadzanie malucha w świat matematyki. Dzięki naszemu Pakietowi Liczb w ciekawy i atrakcyjny sposób zapoznasz dziecko z cyframi, a także wykorzystasz go do przeprowadzenia zabaw dywanowych, w których liczenie to element zabawy oraz do stworzenia przepięknej, kolorowej gazetki w celu globalnego utrwalenia! Pakiet można użyć zarówno w pracy grupowej jak i indywidualnej. Pełne kolorów, starannie przygotowane karty pracy sprawią, że przeliczanie, grupowanie czy pisanie cyfr stanie się jedną z lepszych zabaw! 

PAKIET CYFR INSPIROWANY MONTESSORI

Idealny pakiet dla osób fascynujących się pedagogiką Znajdują się w nim plansze z cyframi, cyfry i odpowiadającą im ilość żetonów oraz cyfry i odpowiadającą im ilość belek.  Z cyframi z naszego pakietu można pracować na co dzień, a nauka dokonuje się poprzez dobrą zabawę. Liczenie nie musi być nudne!

PAKIET KREATYWNY OPIEKUN

Pakiet Kreatywny Opiekun to kopalnia inspiracji z wielu dziedzin. Znajdziecie w nim  aż 9 pomocy i 30 wideo. W skład pakietu Kreatywny Opiekun wchodzi także kurs z matematyki MULTISENSORYCZNEJ, za który można otrzymać certyfikat. Kurs Matematyka Multisensoryczna to idealna propozycja dla wszystkich opiekunów i rodziców. Prócz pełnych, opisanych scenariuszy zajęć z pojęciami matematycznymi idealnymi dla dzieci do lat 3, znajdziecie w nim także aż 10 nagrań video, które ułatwią wam prowadzenie zajęć. Jakie scenariusze znajdziecie w naszym kursie? Są to: zabawy edukacyjne z balonami na cały tydzień, ćwiczenia z odwzorowaniem/odbiciem lustrzanym, zajęcia tematyczne “Kolor żółty jak cytrynka” z wykorzystaniem cytryny i olejku cytrynowego, zajęcia “Wolno-Szybko”, ćwiczenia obrazujące dzieciom pojęcie “Para”, ćwiczenia “Okrągły jak…”, w których wyodrębniamy okrągłe przedmioty, zajęcia “Mierzymy co się da!”, ćwiczenia związane z wagą: ciężki-lekki, zajęcia wprowadzające liczbę 1, memory zapachowe. Scenariusze z matematyki multisensorycznej, które znajdziecie w naszym kursie to prawdziwa kopalnia pomysłów na przeprowadzenie ciekawych zajęć. Pakiet znajdziecie TUTAJ.

NAUKA LICZB KURS INSPIROWANY MONTESSORI

W naszej ofercie mamy także praktyczny kurs inspirowany metodą Montessori, który krok po kroku pokazuje w jaki sposób zacząć naukę liczb z dzieckiem w sposób naturalny, bezstresowy, atrakcyjny – zgodny z naturą dziecka! Już 2,5 letnie dziecko może z powodzeniem rozpocząć naukę liczb! Kurs nadal można nabyć w atrakcyjnej, promocyjnej cenie. Znajdziecie go TUTAJ. Wydajemy zaświadczenia MEN po ukończeniu kursu. Materiały na koncie są przypisane na okres dożywotni także można do nich wracać w dowolnym momencie. Tematyka jaką znajdziesz na naszym kursie:

  • Wprowadzenie do metody
  • Wprowadzenie do cyfr
  • Wprowadzenie do nauki liczenia
  • Liczenie
  • Liczby parzyste i nieparzyste
  • Karty PDF do pobrania i pracy z dzieckiem
  • Certyfikat uczestnictwa ( MEN )

DARMOWY PAKIET CYFRY DO KOLOROWANIA

Dzień Matematyki to także świetna okazja, by pobrać naszą darmową propozycję CYFRY DO KOLOROWANIA, znajdziecie je TUTAJ. Dzieci mogą zapoznać się z cyframi, kolorując je, wyklejając, malując. Szablony z kolorowymi ilustracjami zachęcają także dzieci do poznania kształtu cyfr poprzez wodzenie paluszkiem w odpowiednim kierunku.

Powyższe propozycje od Eduka Center warto wykorzystać, by pokazać dziecku, że matematyka może być świetną zabawą, której nie należy się bać! Zachęcamy was do świętowania Dnia Matematyki – zaszczepmy w dzieciach miłość do nauki!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.