Mikołajki - jak zorganizować dzień pełen magii?

Mikołajki – jak zorganizować dzień pełen magii?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dni stają się coraz zimniejsze. Choć jeszcze czekamy na opady białego, pięknego śniegu, poranki stają sie mroźne i  można poczuć już zbliżającą się zimę.
Zima, mimo chłodnych temperatur, jest piękną porą roku. Z zimą wiąże się cudowna atmosfera, klimat, niepowtarzalne, radosne chwile. Na okres świąteczny czekamy cały rok…to tak wyjątkowe!

Coraz bliżej dzień 06.12, a to oznacza…Mikołajki!
Mikołajki to święto szczególne, na które z utęsknieniem cały rok czekają dzieci, ale także dorośli. To świetna okazja, by nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) mogli zorganizować świetne zajęcia tematyczne, pełne zabawy, gier, śmiechu!

Jak to zrobić?

Przede wszystkim…

KLIMAT

Dobrze byłoby, gdybyśmy już wcześniej, przed Mikołajkami, wprowadzili do sali mikołajkowy klimat. Przydają się różnego typu dekoracje, można zrobić je własnoręcznie, można zakupić. Super sprawdza się także tematyczna gazetka, na którą dzieci mogą zerkać podczas zabawy czy worki na prezenty, do których dzieci będą mogły chować swoje skarby, np kredki.

WPROWADZENIE DO TEMATU

Opowiadajmy dzieciom o Mikołaju i o tym, że ten dzień zbliża się wielkimi krokami! Pomocne okażą się książeczki, różnego typu obrazki i plansze, które posłużą nam jako pomoc podczas opowiadania, a także piosenki!

PRACE PLASTYCZNE

Prace plastyczne to coś co zawsze polecamy. Dzieci je uwielbiają! To super pomysł, tym bardziej, że nie musimy ograniczać się do kolorowanek. Możemy ulepić mikołajki  z masy solnej i następnie je malować, możemy tworzyć mikołaje z waty, możemy stworzyć je także z balonów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

MIKOŁAJKOWE ZABAWY RUCHOWE

W dzień jakim jest Mikołaj warto zorganizować ciekawe zabawy ruchowe. Co to może być? Na przykład mikołajkowa dyskoteka, podczas której małe mikołajki (warto poprosić wcześniej rodziców, by w ten dzień dzieci ubrane były na czerwono) będą mogły tańczyć i śpiewać dowoli – warto wybrać piosenki tematyczne. Można zorganizować także ciekawy tor przeszkód, ścieżkę sensoryczną czy innego typu zabawy ruchowe w klimacie mikołajkowym.

DARMOWY PAKIET – MIKOŁAJ

I my, jako Eduka Center, chcemy dorzucić coś od siebie, dlatego specjalnie z okazji Mikołaja stworzyliśmy pakiet, który od dziś możecie pobrać ZA DARMO. 

Pakiet pobierzecie TUTAJ.

Co w nim znajdziecie? Przede wszystkim kolorowe karty z Mikołajami z różnych stron świata, które okażą się świetne podczas omawiania tematu, grę, która ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, grę “mikołajkowe pary”, wyjątkowy list od Mikołaja, który sprawi radość każdemu dziecku, a także wzory kartek świątecznych, które można dekorować i ozdabiać razem z dziećmi!

Nasz pakiet zapewni zabawę na długie godziny i na pewno stworzycie z nim niepowtarzalną, mikołajkową magię!


Skorzystajcie z nowych pomysłów – ściągnijcie pakiet – i cieszcie się uśmiechem dzieci w tym wyjątkowym dniu jakim są Mikołajki.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.