mikołajki-pomysły-na-udany-dzień

Mikołajki. Pomysły na udany dzień

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nadszedł grudzień. Jest to miesiąc, zwiastujący nadchodzącą zimę, składający obietnicę białego, śnieżnego szaleństwa oraz zabawy – mimo chłodu za oknem.

Zalicza się też do jednego z najradośniejszych okresów w roku. W końcu w grudniu obchodzimy Święta Bożego Narodzenia! Czas magiczny i wyjątkowy przed nami, tymczasem jeszcze przed Gwiazdką, mamy okazję świętować…Mikołajki!

Mikołajki w tym roku (2021) przypadają w poniedziałek. Zostało już naprawdę niewiele czasu, by przygotować się na ten wyczekany dzień!

A warto zaplanować coś specjalnego. W końcu każde dziecko czeka na Mikołaja! Wiedzą o tym wszyscy rodzice, nauczyciele oraz opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Jak w tym roku można spędzić Mikołajki z dziećmi?

WIERSZYKI I PIOSENKI

Każdy tematyczne zajęcia są idealną okazją do nauczenia się nowych wierszy czy piosenek. I Mikołajki tutaj nie stanowią wyjątku! Warto znaleźć ciekawy wierszyk czy dźwięczną piosenkę i nauczyć się ich z dziećmi. W ten sposób będzie można na przykład…powitać świętego Mikołaja!

SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Przebieranie się za świętego Mikołaja to już niemal tradycja. Kto z nas, dorosłych, nie pamięta wizyt świętego Mikołaja w przedszkolu czy szkole podstawowej? 🙂

Będąc opiekunem czy nauczycielem, warto pomyśleć nad przebraniem się za świętego Mikołaja. Można poprosić o to koleżankę z zespołu – radość dzieci na pewno będzie wielka, mimo początkowego onieśmielenia! 🙂 Wspomnienia zostają na zawsze – dobrze o tym wiemy!

SKARPETY

Zazwyczaj wierzy się, że święty Mikołaj upominki zostawia w skarpetach. Można z dziećmi przygotować i wywiesić w widocznym miejscu takie skarpety, podpisując każdą z nich ozdobionym kartonikiem z imionami dzieci. Można także zamiast skarpet przygotować samodzielnie papierowe torebki, które udekoruje się wspólnie z maluchami motywem w stylu świątecznym. Można na nie coś przykleić, coś narysować. Oczywiście warto każdą torebkę podpisać. W święto Mikołaja można wrzucić do kartoników jakiś mały upominek od nauczycieli i rodziców dla dzieci, na przykład słodki owoc 🙂

PORTRET MIKOŁAJA

W Mikołajki motywem przewodnim zajęć powinna być dobra zabawa. Można na przykład wspólnie z dziećmi wykonać portret Świętego Mikołaja. W tym celu warto kupić duży brystol i przygotować materiały do wykonania portretu. Mogą być to farby, brokaty, włóczki, krepina, guziki czy jeszcze inne ozdoby. Warto dać ponieść się wyobraźni i zachęcić maluchy do aktywnego tworzenia!

INNE AKTYWNOŚCI

Warto zadbać także o inne aktywności, które umilą dzieciom ten czas. Można zorganizować tematyczne memory mikołajkowe czy stworzyć kartki świąteczne. Takie kartki dzieci będą mogły wręczyć rodzicom co zapewne bardzo je ucieszy i sprawi, że będą z siebie dumne 😉

Można też przygotować szczypce, butelki czy szklanki i kuleczki z waty. Dzięki temu z powodzeniem zorganizuje się aktywność tematyczną, ćwiczącą motorykę małą. Kulki z waty dziecko będzie musiało za pomocą szczypców przenieść do szklanek/butelek. To ciekawa zabawa, ćwicząca równocześnie małe paluszki i koncentrację uwagi.

Memory czy kartki świąteczne, znajdziecie w naszym gotowym pakiecie Mikołajkowym. Już jutro szykujemy dla was wyjątkową akcję z nim związaną. O wszystkich szczegółach poinformujemy na naszym Facebooku oraz Instagramie – link do social mediów znajdziecie na końcu wpisu 🙂

Warto nas obserwować. Już jutro będziecie mieli możliwość skorzystania z naszego wyjątkowego pakietu mikołajkowego…szczegóły przekażemy 01.12!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.