Motywacji nigdy za wiele

Motywacji zawsze mile widziana!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Praca z dziećmi daje wiele radości, satysfakcji. My uczymy dzieci świata, różnych umiejętności potrzebnych w życiu, natomiast dzieci pokazują nam, co tak naprawdę w tym życiu jest ważne; co się liczy, co ma znaczenie.

Dzieci są szczere, uczciwe, pełne dobra, miłości. Dzieci są ufne i tak chętne do odkrywania nowych rzeczy! To czysta przyjemność, móc pokazać im coś nowego, nauczyć czegoś – co nam wydaje się banalnie proste, jednak dla tych małych istot może być najbardziej niezwykłą umiejętnością świata.

Praca z dziećmi jednak wymaga od nas specjalnych cech; nauczyciele i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), powinni wykazać się najwyższą odpowiedzialnością, cierpliwością, uwagą, kreatywnością. Choć dzieci chłoną otaczającą ich rzeczywistość i szybko się uczą; zwłaszcza podczas zabawy – tak jak dorośli, potrzebują motywacji.

Naszym celem jest, by dziecko z chęcią podejmowało działania z własnej woli, z radością – czy to chodzi o codzienne obowiązki, naukę, zdobywanie nowych kompetencji, poznawanie świata czy też przestrzeganie obowiązujących w grupie żłobkowej/przedszkolnej zasad.

Jak więc motywować dzieci do działania?

Przede wszystkim powinniśmy się wyzbyć wobec dzieci wszelkiej krytyki, powinniśmy wspierać dzieci w ich zainteresowaniach, pasjach.

Bycie dla dziecka kompanem, przyjacielem, zaufaną osobą – to klucz do sukcesu. Niech dziecko czuje się w naszym towarzystwie pewnie, niech ma świadomość, że jego dobre samopoczucie i to, co naprawdę sprawia mu radość jest dla nas ważne.

Dzięki temu dziecko będzie chciało być jeszcze lepsze; dla siebie!

Warto też motywować dziecko poprzez zabawę i pochwały. W tym celu polecamy skorzystać z naszej nowości: TABLICY MOTYWACYJNEJ.

Sprawdzi się ona w każdej grupie żłobkowej, przedszkolnej, a nawet w klasach wczesnoszkolnych.

Pakiet TABLICA MOTYWACYJNA składa się z tablicy grupowej oraz tablicy indywidualnej.


Tablica grupowa przeznaczona jest dla całej grupy dzieci, która wspólnie stara się zebrać “minki” czyli uśmiechnięte, żółte buźki. 

Nauczyciel może wykorzystać różne obowiązki, w zależności od możliwości i potrzeb danej grupy. Szablony takich obowiązków również znajdziecie w naszym pakiecie; umieściliśmy w nim aż 21 wzorów!

Za jakie obowiązki dzieci – między innymi – mogą zdobywać minki?

Są to, na przykład: bycie miłym dla siebie, sprzątanie i dbanie o zabawki, używanie pięknych słów, szanowanie ciszy.

Tablica podzielona jest na dni tygodnia. W zestawie znajdziecie także szablony minek – uśmiechniętych, a także smutnych.

Plusem takiej tablicy jest fakt, iż dzieci motywują się wzajemnie do przestrzegania obowiązujących zasad. Naśladują swe pozytywne zachowania i w procesie całej zabawy – chcą być coraz lepsze. Tym samym wzmacniają pożądane zachowania.

W pakiecie znajduje się także inna tablica, tablica INDYWIDUALNA.

Tablica ta przygotowana jest dla grupy, jednak z wyróżnieniem każdego z dzieci. Każde dziecko zbiera minki na swoje własne konto.

W tablicy widnieje miejsce na wpisanie imion dzieci.

Dzieciom zależy, by przy ich imieniu było jak najwięcej uśmiechniętych buziek. Co więcej, dzieci utożsamiają się podczas tych działań z własnym imieniem, co motywuje ich do pożądanych, pozytywnych zachowań.

Do wyboru przy tej tablicy mamy; dni tygodnia, obrazki aktywności lub napisy. Można komponować tablicę na różne sposoby.

Pakiet możecie pobrać CAŁKOWICIE ZA DARMO!

Znajdziecie go TUTAJ. Korzystajcie – motywacji nigdy za wiele!

Taka motywacyjna tablica sprawdzi się w każdej placówce: dzieci na pewno będą zadowolone. Pokażecie im, że przestrzeganie obowiązujących zasad i wykonywanie obowiązków – może być dobrą zabawą! A przecież o to w życiu chodzi; by dobrze się bawić! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.