must have każdego pedagoga? Książeczka aktywizująca

Must have każdego pedagoga? Książeczka aktywizująca!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nie da się ukryć, że praca pedagogów, opiekunów w żłobku (TUTAJ znajdziesz nasz kurs kwalifikacyjny!) nieco różni się od innych zajęć. W powyższych zawodach potrzebne są wyjątkowe predyspozycje: kreatywność, odpowiedzialność, cierpliwość, ogrom empatii i zrozumienia dla małego człowieka. Prócz nich, należy także oczywiście posiadać właściwe wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

Zapłatą jest nie tylko pensja, ale także duża satysfakcja z wykonywanej pracy i…dziecięcy, szczery uśmiech oraz zadowolenie maluchów. To wydaje się cenniejsze niż cokolwiek innego 😉

Oczywiście, praca nauczycieli i opiekunów nie należy do łatwych. Edukacja mknie do przodu z każdym rokiem, a więc nie warto zamykać się w dobrze znanych sobie schematach. Będąc pedagogiem, należy motywować się nieustannie do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, które pozwolą być nam (pedagogom) coraz lepszymi w tym, co robimy. Powinniśmy poznawać nowe metody pracy z dzieckiem, rozwiązania, innowacyjne sposoby edukacji. 

My, zespół Eduka Center, wiemy, jak ważne są te kwestie, dlatego też regularnie tworzymy dla Was – osób, pracujących z dziećmi – nowości w postaci kursów on-line. Znajdziecie je na naszej stronie – KLIK.

 Każda osoba na co dzień pracująca z dziećmi, powinna dysponować swoimi prywatnymi skarbami, które będzie mogła zastosować, gdy zabraknie już pomysłu na dalsze spędzenie czasu, np po zakończeniu zajęć głównych.

Wśród takich skarbów można wyróżnić ciekawe pomysły na zabawy i aktywności, pomoce edukacyjne, rekwizyty. My dziś z naszej strony chcemy przedstawić wam…prawdziwy must have każdego pedagoga, opiekuna!

Jest to…książeczka aktywizująca!

Tą funkcjonalną, użyteczną propozycję znajdziecie w naszym sklepie, dokładnie TUTAJ.

To świetna propozycja dla każdej osoby pracującej z dziećmi, a także dla rodziców. Sprawdzi się idealnie podczas długich dni w domu czy jako pomysł na kreatywne spędzenie czasu w żłobku/przedszkolu, po zakończeniu głównych zajęć edukacyjnych.

Zawiera 33 strony w formacie PDF do samodzielnego wydruku – zawarte w niej elementy warto zalaminować, by móc z nich korzystać przez długi czas. 

Główne hasło charakteryzujące naszą książeczkę to: wycinaj, przyklejaj, poznawaj!

Książeczka składa się z kart. Można stworzyć ją z użyciem segregatora bądź złożyć karty i spiąć razem. 

Książeczka ma na celu rozwijać kreatywność dzieci, ma nie tylko uczyć, ale przede wszystkim bawić. Dzięki niej, dziecko zyskuje wiele możliwości do aktywnego spędzenia czasu.

Za pomocą ćwiczeń z wykorzystaniem jej, można rozwijać mowę u dzieci na różne sposoby.

Piękne kolorowe karty zachwycą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pobudzą u dziecka naturalne zainteresowanie rzeczywistością. Kary mają różną tematykę: znajdziecie tutaj zwierzątka, owoce, samochody, kwiaty i wiele innych. 

Prócz kart, w pakiecie znajdziecie także elementy do wycięcia. Warto schować je w kopercie, którą umieści się na przykład na samym końcu książeczki. Podczas zabawy książeczką, dziecko w każdej chwili będzie mogło sięgnąć do koperty po odpowiedni element, by następnie schować go z powrotem, po zakończonym ćwiczeniu.

Do wykonywania zadań można także użyć rzepów 🙂

Taki rodzaj aktywności sprawdzi się w wolnych chwilach, kiedy nie mamy pomysłu na zorganizowanie dziecku kreatywnej, edukacyjnej zabawy. Warto mieć taki skarb zawsze pod ręką – w końcu pedagog, opiekun, musi być przygotowany na każdą sytuację!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.