Nauka cyferek w formie zabawy

Nauka cyferek w formie zabawy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Liczenie, pisanie, czytanie. To umiejętności, które dorosłym są dobrze znane, są wręcz na porzadku dziennym. Co dnia używamy umiejętności liczenia, pisania, czytania do wykonania swoich obowiązków – czy to prywatnych, czy zawodowych.

Tych umiejętności uczymy się już w dzieciństwie. Zazwyczaj w przedszkolu, intensywnie w zerówce, ale nierzadko i częściej. Jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), powinniśmy wiedzieć, że dzieci mogą wykazywać zainteresowanie literami czy liczbami znacznie wcześniej niż w ogólnie przyjętym szóstym roku życia.

Zwiększone zainteresowanie którąś z dziedzin, określa się jako fazę wrażliwą. Jeśli chodzi o naukę liczenia, zainteresowanie cyframi, liczbami, może u dzieci wystąpić w różnym wieku. Nawet trzylatek może wykazywać większą ciekawość w tym temacie niż starsze dzieci. Wszystko oczywiście zależy od dziecka – każde jest inne, a więc powinniśmy do maluchów podchodzić w sposób indywidualny.

Co robić jeśli dziecko wykazuje duże zainteresowanie, np cyferkami?

Przede wszystkim, nie należy tej ciekawości bagatelizować, a podążać za nią! Nie mówmy: na naukę przyjdzie czas, teraz się baw! Naukę możemy poprowadzić w kreatywny, atrakcyjny sposób w formie zabawy. Jest to bardzo skuteczna metoda, która w połączeniu z naturalnym zainteresowaniem dziecka, przynosi wspaniałe efekty.

Naukę w formie zabawy można prowadzić na wiele sposobów. Mogą być to zabawy z cyferkami, podczas których maluch będzie poznawał ich nazwy. To jest jeden – jeden jedzie na wakacje. To jest dwa – dwa będzie opalać się na plaży. Wspaniale można wykorzystać również prace plastyczne, podczas których będziemy z dzieckiem dorysowywać cyferkom buzię, oczy, nosek, będziemy robić na nich różne wzory, używać różnych kolorów.

Jeśli szukacie kolorowanek z cyframi, mamy dla was idealną propozycję. Nasz pakiet Cyfry do kolorowania, pobierzecie za darmo! 

Zawiera on cyferki w dwóch formach: 

  • do kolorowania,
  • do poznawania jej poprzez “śledzenie paluszkiem” śladu.

Będzie to idealna propozycja dla dzieci w wieku żłobkowym czy przedszkolnym. Będzie świetną propozycją edukacyjną dla rodziców, nauczycieli czy opiekunów, a nauka cyfr stanie się przyjemną zabawą. Pakiet pobierzecie TUTAJ.

Co więcej, jeśli nie wiecie w jaki sposób poprowadzić naukę liczenia u swojego dziecka, koniecznie sprawdźcie nasze autorskie szkolenie Świat Liczb. Jest to kurs inspirowany metodą Montessori, który prowadzi wieloletni pedagog i praktyk, a przede wszystkim mama.

Metody, które prezentuje w szkoleniu, wykorzystała podczas nauki liczb u swojej córki. Efekty są niesamowite – a prezentujemy je w szkoleniu!

Po zakończeniu kursu, istnieje możliwość pobrania zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku MEN, co może okazać się przydatne w pracy pedagoga.

Co ważne: dostęp do szkolenia otrzymuje się na okres dożywotni! Można więc w każdej chwili wrócić do interesującego nas zagadnienia czy uczyć się własnym tempem. Kurs znajdziecie dokładnie TUTAJ.

Polecamy także nasz sklep internetowy, gdzie znajduje się wiele pomocnych materiałów edukacyjnych – KLIK.

Nauka w formie zabawy powinna być stosowana jak najczęściej. To właśnie podczas niej dzieci szybko przyswajają informacje! Każdy rodzic czy pedagog powinien ją stostować 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.