nauka dwuznaków

Nauka dwuznaków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Pisanie, czytanie. To umiejętności, które towarzyszą nam każdego dnia. We współczesnym świecie nie wyobrażamy już sobie, by ktoś nie potrafił pisać i czytać, staramy się te zdolności kształtować i doskonalić, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Naukę pisania i czytania zazwyczaj maluchy rozpoczynają w przedszkolu, nierzadko w wieku 5-6 lat. Myślimy: po co rozpoczynać tę naukę wcześniej? Dziecko powinno się bawić!

Oczywiście, nie jest to słuszne myślenie. Jeśli dziecko przejawia zainteresowanie literami, pisaniem, czytaniem – powinniśmy jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), zaspokoić jego potrzebę i podążać za jego naturalnymi zainteresowaniami.

Dzieci przeżywają fazę wrażliwą na litery w różnym wieku. Naszym zadaniem, zadaniem dorosłych, jest obserwowanie uważne dziecka i wyjście naprzeciw jego naturalnej ciekawości nowymi doświadczeniami. 
Jeśli zastanawiacie się nad tym, w jaki sposób rozpocząć naukę czytania i pisania z dzieckiem, czy to trzy, cztero czy sześciolatkiem – zajrzyjcie na stronę naszego kursu. 

Kurs nosi nazwę INNOWACYJNA NAUKA PISANIA I CZYTANIA i jest inspirowany metodą Montessori. 

Prowadzony przez pedagoga, praktyka, a przede wszystkim mamę, omawia naukę pisania i czytania krok po kroku, prezentując praktyczne wykorzystanie różnego rodzaju ćwiczeń czy zabaw.
Kurs znajdziecie TUTAJ.

Jeśli jesteśmy już przy nauce pisania i czytania, wejdziemy w temat troszkę bardziej zaawansowany czyli DWUZNAKI.
Znajomość dwuznaków jest oczywiście nieunikniona i konieczna – musimy więc dziecku w odpowiedni i przejrzysty sposób wytłumaczyć czym one są i w jaki sposób mamy je traktować podczas pisowni i czytania wyrazów, zdań. 

Wiele osób przeraża ten temat, myślą sobie: to za trudne, małe dziecko tego nie zrozumie!

Unikamy również nauki dwuznaków dlatego, że wydaje nam się nudna. W jaki sposób kreatywnie przedstawić maluchowi tę kwestię? Czy jest w ogóle na to jakiś sposób?
Oczywiście! Wiemy jak nauka dwuznaków jest ważna oraz że może niejednej osobie spędzać sen z powiek. Dlatego też, aby ułatwić wam – rodzicom, nauczycielom, opiekunom – zadanie, stworzyliśmy wyjątkowy i niepowtarzalny pakiet edukacyjny DWUZNAKI.

Pakiet znajdziecie TUTAJ.
Pakiet  liczy 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. Elementy pakietu polecamy zalaminować: dzięki temu będziecie mogli korzystać z nich przez długi czas.

Pakiet edukacyjny od Eduka Center DWUZNAKI, zawiera plansze pomocnicze, do przećwiczenia wyrazów z dwuznakiem, a także karty z dwuznakami, dzięki którym dziecko zapoznaje się z nimi.

Karty opatrzone są estetycznymi ilustracjami, co umila naukę i skłania do rozmów z dzieckiem. Do kart możecie wracać wspólnie w każdym momencie, do czasu aż maluch całkowicie się oswoi z podanymi dwuznakami.

Dwuznaki w formie czarno-białej można również kolorować, co zdecydowanie spodoba się dziecku – polecamy więc również taką formę nauki. 
W pakiecie znajduje się także zabawa SŁOICZKI podczas której dziecko układa obrazki i podpisy do odpowiednich słoiczków. Z czasem można wprowadzać więcej wyrazów z dwuznakami i wprowadzać je z dzieckiem do poszczególnych słoików.

Obrazki i podpisy można wykorzystać także do układania w pary, dzięki czemu nauka dwuznaków stanie się po prostu dobrą zabawą, a nowe wiadomości zostaną w mig utrwalone.

Ten pakiet z pewnością będzie idealnym wprowadzeniem do nauki dwuznaków, a jego elementy możecie wykorzystywać przez długi czas.
Zdecydowanie polecamy: nauka jest pasją, nauka może inspirować nas każdego dnia!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.