Nauka planet z dzieckiem

Nauka planet z dziećmi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Wszechświat. To intrygująca kwestia, która interesuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieci są naturalnymi odkrywcami! Uwielbiają poznawać to, co nieznane. Wszędzie jest ich pełno, zachwycają się najprostszymi rzeczami, które są dla nich niczym cenne skarby!


My – rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) wiemy jak ważne jest wspieranie dzieci w ich naturalnych zainteresowaniach. Dzieci interesują się wieloma kwestiami: w pewnym momencie są to litery, liczby, pogoda, czas, a w jeszcze innym planety i astronomia.
Planety i astronomia to temat, który często dorosłych przeraża. W jaki sposób przybliżyć dziecku temat planet? W jaki sposób pokazać mu i przedstawić tę kwestie, by było atrakcyjnie, kreatywnie, ciekawie? Podpowiemy Ci!

POMOCE – PLANETY

Warto zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne jakimi są…modele planet. To świetna opcja dla dzieci, które Układem Słonecznym są zainteresowane i zaciekawione. Mając modele planet, dziecko może ich dotknąć, porównać, poznać małymi paluszkami. Oczywiście, można je zakupić, ale nie tylko! Chętne, pełne motywacji osoby są w stanie stworzyć własne modele planet. Wystarczy odrobina wyobraźni i trochę pracy! Takie planety można układać z dzieckiem na planszy, opowiadając przy tym, że tutaj znajduje się Ziemia, tutaj Merkury, a tam Mars czy Wenus.

KSIĄŻECZKI

Książeczki są podstawą – w każdym temacie, w który wprowadzamy dziecko. Na rynku możemy znaleźć kilka pozycji związanych z kosmosem. Znajdziemy w nich przepiękne ilustracje, które z pewnością dziecko zachwycą, a także różne opowiastki. Warto zaopatrzyć się w tego typu lektury!

PRACE PLASTYCZNE

Zdobytą wiedzę warto utrwalać – w tym celu świetnie sprawdzą się prace plastyczne. Możemy wykorzystać szablony do kolorowania, wyklejania, możemy zachęcić dziecko także, by samodzielnie wycięło i pokolorowało planety, z których następnie można stworzyć własny Układ Słoneczny.

PAKIET EDUKACYJNY Z KARTAMI TRÓJDZIELNYMI

Gotowe pakiety edukacyjne to świetna opcja dla rodziców i pedagogów. Po wydrukowaniu i zalaminowaniu, elementy z pakietu wystarczają na bardzo długi czas, można z nich korzystać do woli, omawiając temat, wykonując ćwiczenia, zabawy i gry,
Zespół Eduka Center stworzył wyjątkowy pakiet dotyczący astronomii i planet – znajdziecie go na naszej stronie, TUTAJ.


Co w nim znajdziecie?

Przede wszystkim karty trójdzielne przedstawiające planety. Każda z plansz składa się z trzech elementów: z karty z podpisem, karty bez podpisu oraz z samego podpisu.
Dzięki trójdzielności, dzieci mogą dopasować napis do obrazka i sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi. Co ważne: karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori.
W pakiecie znajdują się także trójdzielne przedstawiające elementy z zakresu ASTRONOMII. Na nich można znaleźć takie terminy jak; planeta karłowata, galaktyka, meteor i wiele innych.
Prócz kart trójdzielnych, w pakiecie znajdziecie także CIEKAWOSTKI dotyczące astronomii, które warto przeczytać razem z dzieckiem. Na pewno poszerzy to wiedzę, a także zaspokoi ciekawość jaką wykazują najmłodsi.Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu, które pozwoli utrwalić zdobytą wiedzę, a także zaangażuje dzieci do aktywności! Ćwiczenie POD LUPĄ – z użyciem klamerek – na pewno zainteresuje malucha.
Nasz pakiet składa się z 30 stron PDF do samodzielnego wydruku.
Warto zalaminować elementy z pakietu, by móc korzystać z nich przez długi czas.
Nauka planet i astronomii może być super zabawą – warto podążać za naturalnymi zainteresowaniami dziecka!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie

Co do pobrania za darmo?

Co do pobrania za darmo?

Pomoce dydaktyczne są bardzo przydatne w pracy zarówno nauczycieli jak i opiekunów w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna