Nauka zegara + zapowiedź

Nauka zegara + zapowiedź

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nauka zegara to nie lada wyzwanie! Zegar i godziny wydają się dla dzieci czymś niemal magicznym, często niezrozumiałym, niepojętym. Często czekamy z nauką zegara i godzin mimo, iż dzieci wydają się być zainteresowane tematem. Odwlekamy ten moment – jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku  TUTAJ) choć dzieci zadają pytania i wyraźnie interesują się CZASEM.

Czy nauka zegara już w wieku 4 lat jest możliwa? Oczywiście, że tak!
Wystarczą tylko chęci, zaangażowanie i odpowiednie podejście. 

Od czego więc zacząć?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Przydatna okaże się tarcza czy też prosty zegar przeznaczony dla dzieci, do nauki. Warto, by był przejrzysty, o stonowanych kolorach, prosty.
My wiemy jak ciężko znaleźć jest odpowiednie do nauki tarcze dlatego już dziś zapowiadamy, iż w najbliższych miesiącach ukaże się pakiet, w którym do pobrania i druku będą właśnie tego typu pomoce.

Świetnie sprawdzą się podczas nauki – zwłaszcza kiedy je zalaminujecie. Wtedy starczą wam na długi, długi czas i będzie pracowało się dużo łatwiej! Na pewno będziemy na bieżąco dawać wam znać jeśli tarcze będą gotowe. Śledźcie nas na FB – link TUTAJ. Oczywiście ważne jest stopniowanie trudności. Możemy zacząć od wspólnego odczytywania godzin, a gdy dziecko opanuje już tę umiejętność, przechodzimy do nauki połowy godzin, następnie do kwadransów. Oczywiście naukę zaczynamy od formatu 12 godzinnego.


Nauka związana z zegarem i czasem wymaga cierpliwości i spokoju. Nie należy się spieszyć, pamiętajcie, by dostosować naukę do tempa i chęci dziecka!
Można wspomóc się różnego typu rozwiązaniami dodatkowymi. Na przykład świetnie w tej roli sprawdzają się prace plastyczne. My odczytujemy wspólnie godzinę, a następnie dorysowujemy strzałki na narysowanym wcześniej zegarze, tak by zgadzały się z tym, co pokazuje nam zegar przeznaczony do nauki. Godzinę dodatkowo zapisujemy. Możemy pracować także na przykład – z plasteliną. Tutaj pełna dowolność.


Jeśli mowa o dodatkowych ćwiczeniach, warto dodać, iż na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi ukazał się już jeden pakiet, związany z nauką czasu. Znajdziecie go na naszej stronie TUTAJ, a nosi nazwę ZEGAR I CZAS.
Znajdziecie w nim tematyczne puzzle i memory oraz zabawę plastyczną. Wszystkie te ćwiczenia poprzez zabawę pozwolą na szybsze przyswojenie wiedzy przez dzieci. Dodatkowo, w pakiecie znajdziecie również piękne plansze edukacyjne, dzięki którym dziecko będzie mogło rozpocząć naukę odczytywania godzin i minut oraz pozna różne rodzaje zegarów; w wersji zarówno ilustrowanej jak i realnej. Warto nabyć nasz pakiet jeśli myślicie o wprowadzeniu nauki zegara!


Pamiętajcie, że nauka zegara i czasu powinna być dobrą zabawą! My wiemy, że da się przeprowadzić ją skutecznie, bez stresu, z uśmiechem – dlatego przygotowujemy dla was nowości, które wam pomogą w nauce. Będziemy informować was na bieżąco!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…