Pakiety edukacyjne idealne na wiosnę

Pakiety edukacyjne idealne na wiosnę

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Nadeszła wiosna! Choć aktualnie pogoda za oknem nie rozpieszcza, nie pozwólmy, by deszcz i ponura aura zepsuły nam wiosenny humor.

Nie ma wątpliwości, że wraz z nadejściem wiosny, już niebawem możemy oczekiwać słońca, przyjemnych temperatur, budzenia się do życia przyrody wokół nas. To niesamowite, jak świat potrafi się zmieniać i zaskakiwać: nas dorosłych, jak i dzieci!

Ekscytacja związana z tą porą roku, udziela się także najmłodszym. Wiosna oznacza częstsze przebywanie na zewnątrz oraz odkrywanie otaczającej rzeczywistości. Także dla nauczycieli w przedszkolach czy opiekunów w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), jest to wyjątkowy czas – pod względem edukacyjnym. Piękna pogoda oznacza spacery i pokazanie dzieciom w rzeczywistości tego, o czym opowiadaliśmy podczas zajęć. No właśnie – a o czym można opowiadać na wiosennych zajęciach? Przede wszystkim o budzącym się ze snu świecie, przyrodzie, o roślinach!

Na pewno warto zorganizować tego typu zajęcia dla najmłodszych: dzięki temu nie tylko dostarczymy im nowej wiedzy i informacji, ale także rozbudzimy naturalną ciekawość otaczającym światem.

No dobrze, jednak w jaki sposób zorganizować wiosenne zajęcia? Od czego zacząć? My jak zwykle przychodzimy do was z konkretną propozycją 🙂

Od długiego czasu tworzymy materiały edukacyjne przeznaczone dla osób pracujących z dziećmi: dla nauczycieli, opiekunów, rodziców – także i na wiosnę nie mogło zabraknąć czegoś wyjątkowego.

Chcemy zaprezentować w dzisiejszym artykule trzy wyjątkowe pakiety, które idealnie sprawdzą się – już teraz – podczas wiosennych dni. Zajęcia o wiosennej tematyce na pewno zachwycą i zainteresują niejedno dziecko. 

PS wszystkie pakiety jak i inne pomoce znajdziecie w naszym sklepie internetowym – ZAPRASZAMY.

WIOSNA W PRZYRODZIE. KARTY TRÓJDZIELNE

Klimatyczny pakiet edukacyjny Wiosna w przyrodzie zawiera 33 stron PDF do samodzielnego wydruku. Pakiet składa się z kolorowych plakatów, które można wykorzystać do stworzenia ciekawej gazetki. Plakaty podzielono na kategorie: roślinność wiosną, zwierzęta, pozostałe symptomy. W pakiecie znajdują się także karty trójdzielne, które są zgodne z wymogami Polskiego Instytutu Montessori. Dzięki nim dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu. Karty trójdzielne również podzielono na kategorie: roślinność, zwierzęta, pozostałe symptomy. Karty zawierają realne zdjęcia.

ŻYCIE ROŚLIN

Życie roślin to niezwykły pakiet, który przypadnie do gustu każdemu maluchowi, który interesuje się przyrodą i skarbami matki natury. W pakiecie znajdziecie podział roślin, nazewnictwo oraz fazy rozwoju. Polecamy, zwłaszcza, że później – na spacerze – można pokazać dziecku pewne rośliny “na żywo”. Ciekawe zajęcia połączone z szukaniem poznanych skarbów przyrody w naturalnym środowisku…bezcenne!

W OGRODZIE

Ogród to pakiet, który zachwyci was swoimi ilustracjami, ale także ćwiczeniami, jakie zawiera. Przepiękne obrazki, które można zalaminować, by posłużyły na długi czas, pozwolą na wprowadzenie dzieci w temat ogrodnictwa. Ćwiczenia, które proponujemy w tym pakiecie, pozwolą dzieciom zdobyć ważne informacje, takie jak, na przykład: czego rośliny potrzebują do życia. W pakiecie znajdziecie także tematyczne szablony, które można wykorzystać w formie kreatywnych wyklejanek czy kolorowanek. Choć pakiet nosi nazwę OGRÓD, powtarzamy w nim także kolory! Jednym z ćwiczeń jest dobranie kwiatka do doniczki – tak, by elementy te zgadzały się kolorystycznie. Pakiet również proponuje ćwiczenia z zakresu liczenia – liczymy takie elementy jak pszczółki czy liście oraz przepięknie ilustrowane puzzle dla najmłodszych. To pakiet idealny na wiosnę czy też na kolejną porę roku – lato!

Mamy nadzieję, że któraś z powyższych propozycji przypadnie wam do gustu. Zdecydowanie warto pomyśleć nad zorganizowaniem takich tematycznych zajęć: w końcu mamy wiosnę, wykorzystajmy to! Niech radosna, wiosenna aura towarzyszy nam każdego dnia 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Zajęcia plastyczne a rozwój dzieci

Zajęcia plastyczne, a rozwój dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, zajęciach, zabawach, to ważne zadanie każdego rodzica, nauczyciela oraz opiekuna w żłobku (nasz kurs znajdziesz TUTAJ).

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Matka natura tworzy najpiękniejsze obrazy – czyż nie? Świat jest piękny, a przyroda zachwyca. Obserwowanie jak rośliny budzą się do życia, jak

Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość,