Pomysł na zabawy na chłodniejsze dni

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Choć możemy od dawna już cieszyć się złotymi kolorami jesieni i skarbami jakie nam oferuje, nie da się uniknąć chłodu jaki niosą ze sobą najbliższe miesiące.
Powoli przygotowujemy się i oswajamy z deszczem, porywistym wiatrem, krótkimi dniami. I choć wszyscy wyczekujemy zimy, a co za tym idzie śniegu – nie chcemy się nudzić przez ten czas!


Jak więc uniknąć nudy podczas chłodnych dni, gdy długie spacery i aktywności na dworze są ograniczone? Jakie zabawy i ćwiczenia przygotować, by zachęcić dzieci do aktywności w domu, przedszkolu, żłobku? PS nasz kurs na opiekuna w żłobku w formie on-line, znajdziesz TUTAJ.

Specjalnie z myślą o was – rodzicach i pedagogach – przygotowaliśmy coś specjalnego. E-book z propozycjami zabaw na chłodniejsze dni! 

E-book dostępny jest na naszej stronie, TUTAJ. Obecnie obowiązuje cena promocyjna – a więc zdecydowanie warto.
Co znajdziecie w naszym kreatywnym e-booku?

JESIENNE WIERSZYKI

Propozycje jesiennych wierszyków-pokazywanek na pewno zachwycą najmłodszych! Radosne rymowanki, do których przewidziano konkretny ruch cieszą się dużą popularnością. Jest to świetna forma przerwy w zajęciach tematycznych, można również stosować je, by zacząć miło dzień czy – na przykład – po zabawie, by zachęcić dzieci do skupienia się po zabawkowym szaleństwie. 

ZABAWY RUCHOWE

Ruch jest niezmiernie ważny w rozwoju dzieci. Pamiętajcie, że należy zapewnić maluchom konkretną dawkę ruchu dziennie – jest to niezbędne do wspomagania ich prawidłowego rozwoju, pozwala na utrzymanie dobrego humoru, rozładowanie emocji. Przygotowaliśmy propozycje takich zabaw ruchowych, które nie pozwalają na nudę, a które z łatwością zorganizujecie w pokoju czy sali żłobkowej/przedszkolnej. Dowiecie się jak przygotować ścieżkę sensoryczną, w jaki sposób wykorzystać kasztany do zorganizowania ruchu, na czym polega zabawa pod nazwą Jesienne Trójki, jak stworzyć jesienny slalom, w jaki sposób bawić się w Wiewiórki do Dziupli, Bociana i Żaby oraz w jaki sposób zorganizować Kolorowy Taniec!
Te propozycje na pewno spodobają się dzieciom jak i wam – dorosłym. Pozwalają na aktywność jakiej potrzebuje każdy maluch!

ZABAWY PLASTYCZNE

Wyzwalajmy kreatywność i twórczą inicjatywę dzieci poprzez ciekawe zabawy plastyczne! Wykonywanie ciekawych prac plastycznych jest jedną z lepszych opcji spędzania wspólnie czasu z dziećmi, w domu czy sali żłobkowej/przedszkolnej.
W e-booku podsuwamy wam pomysły jak stworzyć przepiękne rzeczy, między innymi z wykorzystaniem darów jesieni, które znajdziecie – na przykład w lasach. Piękne prace mogą stanowić klimatyczne dekoracje, co będzie na pewno miłym akcentem w sali czy pokoju dziecka.
Niecodzienne propozycje zabaw plastycznych na pewno umilą czas maluchom oraz dorosłym w sposób aktywny i pełen wyobraźni. 

Kreatywny e-book Zabawy na chłodniejsze dni z pewnością sprawdzi się u każdego pedagoga czy rodzica. To, że nadchodzą zimniejsze dni nie oznacza, że nie można świetnie spędzać czasu! Przekonajcie się o tym z naszym najnowszym e-bookiem!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie

Co do pobrania za darmo?

Co do pobrania za darmo?

Pomoce dydaktyczne są bardzo przydatne w pracy zarówno nauczycieli jak i opiekunów w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna