Pomysł na zajęcia...ptaki odlatujące na zimę!

Pomysł na zajęcia…ptaki odlatujące na zimę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Późna jesień zawitała w nasze progi! Ta pora roku rządzi się swoimi prawami: nie da się zaprzeczyć, że jest piękna, niesamowita i niepowtarzalna. Oferuje nam swoje skarby, które możemy zbierać w lesie, a następnie wykorzystywać w dekoracjach czy różnego typu zabawach.
Jesień to oczywiście także wspaniały czas na zorganizowanie kreatywnych zajęć! Tematyka rozbudza wyobraźnię i pcha nas: rodziców i pedagogów do wcielania w życie przeróżnych pomysłów.


I my mamy pomysł i chcemy zaproponować wam ciekawą propozycję na zorganizowanie zajęć.

PTAKI ODLATUJĄCE NA ZIMĘ

Zajęcia związane z ptakami, które odlatują na zimę, które przylatują i które zostają w naszym kraju to świetna propozycja! Jest to tym bardziej atrakcyjna opcja, iż podczas zimy mamy możliwość dokarmiania ptaków – wtedy dzieci na żywo obserwują przyrodę, mogą również przypomnieć sobie o jakich gatunkach mówiliśmy podczas zajęć.
Taki temat możemy zorganizować na przeróżne sposoby. My oczywiście – by wspierać waszą pracę – przygotowaliśmy wyjątkowy pakiet, z którego – mamy nadzieję – z chęcią skorzystacie.


Materiały lada moment ukażą się na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ, ale także w Akademii Opiekuna. Jeśli macie dostęp do Akademii – wyczekujcie jesiennych nowości, które szykujemy!
PS o Akademii Opiekuna przeczytacie TUTAJ. Warto zdecydować się na korzystanie z tego projektu, gdyż dwa razy w tygodniu ukazują się w niej kreatywne materiały do pracy z maluchami.


Jeśli chodzi o najnowszy projekt, Ptaki Odlatujące Na Zimę, który lada moment będziecie mogli poznać, składa się on z plansz i gry. Pakiet zawiera 34 strony PDF, gotowe do druku – warto je zalaminować.
Przede wszystkim znajdziecie w nim plansze, z realnymi zdjęciami ptaków, które odlatują z Polski na zimę, które przylatują do naszego kraju, a także z tymi, które zostają. Są świetne podczas omówienia tematu. Zawierają ciekawe zdjęcia jak i nazwy ptaków. Czy Żuraw odlatuje na zimę? Czy gil przylatuje? Czy kowalik zostaje?
Tego wszystkiego dowiecie się z naszych plansz; a wiedzę tą z powodzeniem przekażecie najmłodszym!


Proponujemy także plansze z miniaturkami wszystkich ptaków, które odlatują i które przylatują do Polski na zimę – plansze z miniaturkami idealnie nadają się na gazetkę, do wywieszenia w widocznym miejscu, dzięki czemu dzieci podczas zabawy czy codziennych obowiązków będą mogły na nie zerkać i przypominać sobie o różnych gatunkach ptaków.


Proponujemy także grę, która pozwoli utrwalić zdobytą wiedzę. Nosi ona nazwę KTÓRY TU ZIMUJE?
Wszystkie elementy do wykonania ćwiczenia zawarte są w pakiecie: należy wyciąć je nożyczkami i najlepiej zalaminować – by starczyły na długi czas.
Zadaniem dziecka jest przyczepienie odpowiednich obrazków do podpisów.
Zorganizowanie zajęć o ptakach wydaje się świetną opcją. Do tego możemy załączyć krótki materiał przyrodniczy dotyczący ptaków, przeczytać bajkę, włączyć opowiadanie czy nauczyć się z dziećmi wesołej piosenki.


A gdy przyjdzie zima…dokarmiajmy ptaki, które zostały w naszym kraju! Dla dzieci będzie to na pewno niepowtarzalne przeżycie.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.