Pomysł na zimowe dni - zagadki!

Pomysł na zimowe dni…zagadki!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Zimowe dni tuż tuż! Co to oznacza? Mamy nadzieję, że dużo śniegu, dzięki któremu będziemy mogli poddać się z dziećmi białemu szaleństwu! Lepienie bałwana, jazda na sankach, słuchanie odgłosu chrupania śniegu pod butami – to wszystko to świetna zabawa dla maluchów! 

Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), wiemy jak ważne są wyjścia na dwór – te podczas zimy mogą być równie radosne i ciekawe. Nie da się jednak ukryć, że zimowe temperatury nie sprzyjają długiemu przebywaniu na zewnątrz. W zimę coraz częściej zostajemy w domu i salach przedszkolnych/żłobkowych. Nie możemy jednak pozwolić na nudę i monotonię, tak więc wciąż szukamy nowych, kreatywnych rozwiązań.

Choć w oczach dzieci jesteśmy superbohaterami – nie zapominajmy o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Czasami brakuje nam pomysłów i nie wiemy jak umilić dzieciom dzień – chcemy stworzyć coś, z czego czerpały by radość i zabawę, ale równocześnie nauczyły się czegoś nowego.

Znacie nas, my – Eduka Center – stawiamy dobro rodziców, pedagogów i dzieci na pierwszym miejscu! Nasz zespół składa się z ludzi pełnych pasji, pedagogika to dziedzina, którą wybraliśmy na studiach, w której czujemy się świetnie – dlatego dla was wciąż tworzymy nowości, a gdy wykorzystujecie nasze pomysły i materiały z dziećmi – w pracy czy w domu – sprawia nam to niesamowitą satysfakcję i daje poczucie szczęścia!

Zima to wyjątkowa pora roku – zachwyca pięknem, wprowadza nas w szczególny klimat i atmosferę. Z racji tego, że lada moment zawita w nasze progi, stworzyliśmy specjalne pakiety edukacyjne – na długie, zimowe dni!

Dziś chcemy przedstawić wam pomysł na zimowe dni, który nie tylko bawi, ale i uczy. A mianowicie…zimowe zagadki!

Dzieci uwielbiają zagadki – warto wprowadzić je więc w codzienną rutynę, może być to jako przerywnik zajęć, w czasie krótkiej przerwy, po zabawie. Stworzyliśmy specjalny pakiet, w którym znajdziecie zagadki związane z zimą – by było klimatycznie i stosownie do pory roku!

Nasz najnowszy pakiet znajdziecie na stronie – TUTAJ. Zawiera aż 30 stron do samodzielnego wydruku – polecamy oczywiście zalaminowanie, dzięki czemu materiały wystarczą wam na długi, długi czas.

Na każdej stronie znajduje się zagadka, do której dołączona jest odpowiedź razem z kolorową ilustracją oraz podpisem. 

Zagadki są świetnym pomysłem na skupienie uwagi dzieci, rozwijanie koncentracji uwagi, a także zachęcenie ich do aktywności. Można wykorzystać je w różnoraki sposób – na przykład rozkładając na dywanie, czytając dzieciom, pokazując.

Czy zgadniecie, kto to jest … “ze śniegu ulepiony, przez zimę chroniony?” albo “pod choinką czekają gdy dzieci ich szukają?”. Na pewno nie zabraknie świetnej zabawy jeśli wykorzystacie nasze zagadki! 

Pamiętajcie: zimę można spędzić kreatywnie i pomysłowo! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.