Pomysły na grudniowe zabawy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Powoli żegnamy Panią Jesień, która dostarczyła nam pięknych widoków i niepowtarzalnych spacerów po lesie i witamy…Panią Zimę! Białe szaleństwo, lepienie bałwanów i bitwa na śnieżki – na to czekają nie tylko dzieci, ale także i niejeden dorosły! Nie da się jednak ukryć, że zima wiąże się z mrozem i choć dzieci w żłobkach i przedszkolach zabiera się w tym okresie na spacery to jednak długie zabawy na dworze – tak  jak bywa to wiosną i latem – są niemożliwe.

Co więc zaproponować maluchom by nie nudziły się w tym przedświątecznym okresie? Dziś przedstawimy Wam kilka inspiracji!

Naszym pierwszym pomysłem jest wykorzystanie kasztanów z jesieni! Możemy z nich zrobić wesołą buźkę renifera! Potrzebna będzie plastelina, by dokleić poroże, oczka, czerwony nos! Jako głowę wykorzystujemy kasztan, kładziemy go na kolorowej kartce. Oczywiście można pomóc dzieciom w wyklejaniu ponieważ w tej pracy niezbędne jest wielkie zaangażowanie z zakresu motoryki małej. Jednak zapewniamy, że armia reniferów ułożonych na kolorowym papierze, na parapecie czy jakiejś wyższej półce, prezentuje się magicznie!

Kolejnym pomysłem jest wydrukowanie sylwetki Mikołaja i wyklejenie jego brody watą kosmetyczną. Dzieci bardzo lubią takie zabawy. A Mikołaje będą wyglądały wspaniale! Czasem nawet całą ich sylwetkę pokrywa…bawełniana broda! ?

Gdy wszyscy wkoło mówią o lepieniu bałwana – w żłobku także możemy go ulepić! Proponujemy wykorzystanie w tym celu masy solnej. Tutaj frajda jest nieco dłuższa: po stworzeniu bałwanków, trzeba czekać aż wyschną, by potem móc je pomalować farbami! Takie oczekiwanie może być dla maluchów bardzo ekscytujące i – co więcej – uczy cierpliwości.

Teraz pora na…sztuczny śnieg wytworzony za pomocą niezawodnej sensoplastyki! Można stworzyć go na wiele sposobów, a przepisów w internecie jest naprawdę mnóstwo. My polecamy ten z pianki do golenia i mąki – wychodzi mięciutki i pachnący! Oczywiście trzeba zadbać o folię malarską, na której maluchy będa mogły usiąść bo – jak to przy sensoplastyce – wszystko lubi się brudzić. Ugniatanie, dotykanie, budowanie kuli śnieżnych – to wszystko osiągniemy dzięki ciepłemu, sztucznemu śniegowi!

Polecamy także kolorowanki, które wykleja się plasteliną. Można znaleźć choinkę czy renifera – a prace prezentują się naprawdę bardzo ładnie.

Polecamy także wykonanie świątecznych aniołków czy mikołajków z rolek po papierze toaletowym. Można stworzyć coś świetnego wykorzystując rzecz, o której nie pomyślelibyśmy, że może się przydać!

 Jak widzimy – zabaw grudniowych jest naprawdę wiele. Przedstawiliśmy głównie te wymagające zaangażowania, które rozwijają motorykę małą oraz wyobraźnię. Zabawy to także piosenki z pokazywaniem, tańce – a tych jest jeszcze więcej!

Pamiętajcie, że zimą wcale nie trzeba się nudzić. Przeciwnie – to okazja do spędzenia wspaniale czasu!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.