Pomysły na grudniowe zabawy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Powoli żegnamy Panią Jesień, która dostarczyła nam pięknych widoków i niepowtarzalnych spacerów po lesie i witamy…Panią Zimę! Białe szaleństwo, lepienie bałwanów i bitwa na śnieżki – na to czekają nie tylko dzieci, ale także i niejeden dorosły! Nie da się jednak ukryć, że zima wiąże się z mrozem i choć dzieci w żłobkach i przedszkolach zabiera się w tym okresie na spacery to jednak długie zabawy na dworze – tak  jak bywa to wiosną i latem – są niemożliwe.

Co więc zaproponować maluchom by nie nudziły się w tym przedświątecznym okresie? Dziś przedstawimy Wam kilka inspiracji!

Naszym pierwszym pomysłem jest wykorzystanie kasztanów z jesieni! Możemy z nich zrobić wesołą buźkę renifera! Potrzebna będzie plastelina, by dokleić poroże, oczka, czerwony nos! Jako głowę wykorzystujemy kasztan, kładziemy go na kolorowej kartce. Oczywiście można pomóc dzieciom w wyklejaniu ponieważ w tej pracy niezbędne jest wielkie zaangażowanie z zakresu motoryki małej. Jednak zapewniamy, że armia reniferów ułożonych na kolorowym papierze, na parapecie czy jakiejś wyższej półce, prezentuje się magicznie!

Kolejnym pomysłem jest wydrukowanie sylwetki Mikołaja i wyklejenie jego brody watą kosmetyczną. Dzieci bardzo lubią takie zabawy. A Mikołaje będą wyglądały wspaniale! Czasem nawet całą ich sylwetkę pokrywa…bawełniana broda! ?

Gdy wszyscy wkoło mówią o lepieniu bałwana – w żłobku także możemy go ulepić! Proponujemy wykorzystanie w tym celu masy solnej. Tutaj frajda jest nieco dłuższa: po stworzeniu bałwanków, trzeba czekać aż wyschną, by potem móc je pomalować farbami! Takie oczekiwanie może być dla maluchów bardzo ekscytujące i – co więcej – uczy cierpliwości.

Teraz pora na…sztuczny śnieg wytworzony za pomocą niezawodnej sensoplastyki! Można stworzyć go na wiele sposobów, a przepisów w internecie jest naprawdę mnóstwo. My polecamy ten z pianki do golenia i mąki – wychodzi mięciutki i pachnący! Oczywiście trzeba zadbać o folię malarską, na której maluchy będa mogły usiąść bo – jak to przy sensoplastyce – wszystko lubi się brudzić. Ugniatanie, dotykanie, budowanie kuli śnieżnych – to wszystko osiągniemy dzięki ciepłemu, sztucznemu śniegowi!

Polecamy także kolorowanki, które wykleja się plasteliną. Można znaleźć choinkę czy renifera – a prace prezentują się naprawdę bardzo ładnie.

Polecamy także wykonanie świątecznych aniołków czy mikołajków z rolek po papierze toaletowym. Można stworzyć coś świetnego wykorzystując rzecz, o której nie pomyślelibyśmy, że może się przydać!

 Jak widzimy – zabaw grudniowych jest naprawdę wiele. Przedstawiliśmy głównie te wymagające zaangażowania, które rozwijają motorykę małą oraz wyobraźnię. Zabawy to także piosenki z pokazywaniem, tańce – a tych jest jeszcze więcej!

Pamiętajcie, że zimą wcale nie trzeba się nudzić. Przeciwnie – to okazja do spędzenia wspaniale czasu!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie

Co do pobrania za darmo?

Co do pobrania za darmo?

Pomoce dydaktyczne są bardzo przydatne w pracy zarówno nauczycieli jak i opiekunów w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna