pomysły na zabawy wielkanocne z eduka center

Pomysły na wielkanocne zabawy z Eduka Center

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

W powietrzu czuć już całkowicie wiosnę, wszystko powoli budzi się do życia, promienie słońca radośnie tańczą wśród gałęzi drzew…a to oznacza, że już niedługo będziemy obchodzić niepowtarzalne święta Wielkanocne!
Wielkanoc już tuż-tuż. To piękny okres, w którym możemy cieszyć się obecnością bliskich i z radością patrzymy na nadchodzącą Panią Wiosnę.


Święta Wielkanocne to także okazja do spędzenia z dziećmi kreatywnie czasu na zabawach i ćwiczeniach utrzymanych w klimacie wiosennym, w klimacie wielkanocnym. Warto dzieciom opowiedzieć co nieco o tych świętach, poszerzyć ich wiedzę, korzystając z niebanalnych rozwiązań. Nauka poprzez zabawę – to jest to!
W dzisiejszym artykule przedstawiamy wam dwie wielkanocne propozycje na zabawy i aktywności wielkanocne z pakietami od Eduka Center!
Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

WIELKANOC – KARTY TRÓJDZIELNE

Karty trójdzielne znajdziecie na naszej stronie – TUTAJ.
Pakiet liczy 20 stron PDF do samodzielnego wydruku. Dzięki nim wprowadzisz dziecko w tematykę świąt Wielkanocnych i przekażesz ważne informacje w ciekawy, kreatywny sposób, tym samym poszerzając wiedzę dziecka.
Pakiet składa się z kart trójdzielnych, co szczególnie ucieszy miłośników metody Marii Montessori. Karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori, mają wymiary 14×14 cm, wykonane są czcionką Century Gothic.
Dzięki trójdzielności, dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu.
Karty trójdzielne opatrzone są realnymi zdjęciami. Znajdują się tam takie terminy jak Zmartwychwstanie, malowanie jajek, śmigus-dyngus, bazie, mazurek czy rzeżucha. Na pewno nasze wielkanocne karty trójdzielne będą idealnym dopełnieniem do zabaw i innych ćwiczeń w klimacie świątecznym, które warto zrealizować.

WIELKANOC – PAKIET PEŁEN ĆWICZEŃ I ZABAW

Kolejną propozycją wielkanocną od Eduka Center jest pakiet Wielkanoc, który co więcej – możecie pobrać za darmo!
Pakiet za darmo pobierzecie TUTAJ.
Znajdują się w nim liczne ćwiczenia i zabawy w klimacie wielkanocnym, a sam pakiet liczy 40 stron PDF do samodzielnego wydruku.
Znajdziecie w nim propozycje z przeróżnych dziedzin: matematyki, plastyki czy ćwiczenia typu szeregi i sekwencje. Dzieci będą miały możliwość między innymi ułożenia wielkanocnych puzzli z podpisami, dzięki czemu powtórzą litery i będą mogły kształtować umiejętność czytania. W pakiecie znajdują się także kolorowe szablony do wykropkowania – w tym celu można użyć paluszka zamoczonego w farbie, plasteliny czy kuleczek z krepiny. Nie zabraknie, jak już wyżej wspomniano, zadań typu szeregi i sekwencje, które warto przeprowadzać regularnie.
W pakiecie umieściliśmy też zadanie polegające na szukaniu brakującej połówki pisanki oraz matematyczną zabawę…matematyczne pisanki! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w tym pakiecie, czy to rodzic czy to pedagog!

Zarówno karty trójdzielne jak i nasz darmowy pakiet pełen zadań, świetnie sprawdzą się w okresie świątecznym, by poszerzyć wiedzę dzieci i wprowadzić je w wielkanocny klimat. Nie zapomnijcie oczywiście o tworzeniu kartek wielkanocnych, sadzeniu rzeżuchy, malowaniu pisanek czy dekorowaniu koszyczka, w którym znajdą się potrawy wielkanocne. Te aktywności wykonywane z najmłodszymi na pewno przyniosą im wiele zabawy i radości, dają także poczucie odpowiedzialności i bycia ważnym.

Korzystajcie z naszych pakietów i bawcie się dobrze! My z kolei już teraz życzymy wam wesołych świąt!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.