Pora na jesienną matematykę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Piękna, złota jesień powoli nas opuszcza. Bardzo szybko to minęło! Zaledwie niedawno witaliśmy ciepły wrzesień, a tymczasem już przyzwyczajamy się do deszczowego listopada. Mimo wszystko, do zimy zostało nam jeszcze trochę czasu, więc warto wykorzystać jesienną atmosferę do przygotowania ciekawych zajęć z dziećmi.
Inspiracje w pracy nauczycieli i opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) są bardzo ważne i potrzebne! Również rodzice coraz częściej sięgają po gotowe pomysły, szukają nowości, inspiracji – by przygotować ciekawe ćwiczenia i zabawy dla dzieci w domu.


My – Eduka Center – jesteśmy głodni nowych pomysłów, dlatego bez przerwy staramy się tworzyć dla was kreatywne pakiety i pomoce do pracy – byście mogli realizować pełne fantazji zajęcia dla maluchów!
Wciąż pozostajemy w tematyce jesieni i chcemy zaproponować wam...jesienną matematykę!


Brzmi intrygująco, a jest to naprawdę pomocny pakiet. Już niebawem ukaże się na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi, TUTAJ, byście mogli z niego skorzystać.
Jesienna Matematyka pojawi się również w Akademii Opiekuna, a więc jeśli macie dostęp – bądźcie czujni. Więcej o naszej Akademii możecie poczytać TUTAJ. Warto z niej korzystać – dwa razy w tygodniu ukazują się w niej nowe propozycje ćwiczeń i zabaw!
Jesienna matematyka to najnowszy pakiet, który liczy aż 30 stron PDF do samodzielnego wydruku – polecamy również zalaminowanie, dzięki czemu materiały starczą na długi czas.

MATEMATYKA MOŻE BYĆ SUPER ZABAWĄ!

Jak sama nazwa wskazuje, w tym pakiecie skupiamy się na umiejętności liczenia. Matematyka – niezmiernie ważna, warto więc wprowadzać ją od najmłodszych lat, ale w kreatywnej i ciekawej postaci. Pokażmy dzieciom, że matematyka może być super zabawą!
W pakiecie znajdziecie przepiękne, kolorowe plansze z jesiennymi elementami. Zadaniem dzieci jest przeliczenie ich i połączenie z odpowiednią cyfrą. Takie ćwiczenie – utrzymane w tematyce jesieni – można zastosować w każdym momencie zajęć. Na pewno zaangażuje dzieci do aktywnego liczenia !

Przygotowaliśmy również kolorowe, jesienne puzzle wraz z liczbami, które można głośno powtarzać, układając elementy. Układanie puzzli świetnie wpływa także na koncentrację uwagi, skupienie się, spostrzeganie, motorykę małą. Warto zachęcać dzieci do sięgania po puzzle – oczywiście dostosowanie odpowiednio do wieku.

Kolejne ćwiczenie przedstawia konkretną liczbę oraz kilka namalowanych liści. Zadaniem dziecka jest doklejenie/doczepienie takiej ilości liści, by zgadzały się one z podaną liczbą. Takie ćwiczenie z pewnością zaangażuje dzieci, a liczenie stanie się świetną zabawą.To jeszcze nie wszystko. Kolejne zadanie nosi nazwę POŁĄCZ LIŚCIE. Zadaniem dziecka jest połączenie liści zgodnie z ich kolorem i zapisanymi na nich liczbami. Gdy dziecko dobierze odpowiedni element, powstanie cały liść z liczbą i odpowiadającą mu ilością oczek. To dobry sposób na oswojenie dziecka z matematyką.

Ostatnia zabawa polega na dokończeniu wzoru. Wszystkie elementy do wykonania tego ćwiczenia dostępne są w pakiecie – pamiętajcie, warto je zalaminować!

Cały pakiet nawiązuje do jesieni – znajdziecie w nim ilustracje złotych liści, kasztanów, dynie, jarzębinę. Warto skorzystać z niego jeszcze w listopadzie, zanim nadejdzie zima. Kreatywne przedstawienie matematyki – to jest to!

 Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.