Poznajmy bliżej motyle

Poznajmy bliżej motyle!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Poznawanie świata jest cudowne. Dla dzieci większość rzeczy jest nowa, nieznana, a to tylko pobudza naturalną ciekawość. Natura zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Stąd wielki entuzjazm podczas odkrywania darów jakie daje nam planeta Ziemia, pojawiający się u maluchów jest w pełni uzasadniony!

Jako nauczyciele w przedszkolu czy opiekunowie w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), na co dzień pracujemy z maluchami. Naszym zadaniem jest więc poszerzanie wiedzy dzieci, a także zaspokajanie ich ciekawości czy wspieranie pierwszych zainteresowań. Pory roku takie jak wiosna czy lato szczególnie sprzyjają odkrywaniu świata. Przyjemne temperatury i promienie słońca sprawiają, że dłuższy czas możemy spędzić z dziećmi na dworze. 

Wycieczki do lasu czy na łąkę wpływają pozytywnie na rozwój dzieci. Takie zajęcia to także miłe urozmaicenie. Wiedzę teoretyczną można połączyć z praktycznymi rozwiązaniami, np poszukiwaniem konkretnych rodzajów kwiatów, poznaniem lasu i jego darów czy…obserwowaniu życia, jakie toczy się na świeżym powietrzu. I tutaj można podać konkretny przykład: motyle.

Motyl. Owad piękny, delikatny i wzbudzający zachwyt. Kolorowe skrzydła sprawiają, że chciałoby się obserwować go godzinami! Zarówno dla dorosłych jak i dzieci będzie to mile spędzony czas. 

Warto poznać bliżej motyle z dziećmi, zwłaszcza teraz, kiedy mamy możliwość wyjścia na podwórko i podejrzenia na własne oczy małego ułamka życia tego wspaniałego owada.

Jakie rodzaje motyli mamy? Jak wyglądają? Czy motyle dzielą się na mniejsze i większe? Czym różnią się poszczególne “rasy” motyli? Co motyle jedzą? Jak się rodzą? (proces powstania motyla jak bardzo intrygujący. W końcu z gąsienicy powstaje coś tak pięknego!). Wszystkie te pytania można zadać i odpowiedzieć na nie podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi.

Na pewno będzie to trafiony i ciekawy pomysł na zajęcia. Co więcej, można pokusić się o zrobienie z motyla owada miesiąca, co poskutkuje między innymi tematyczną gazetką. 

PS sprawdź jak samodzielnie wykonać gazetkę przedszkolną dzięki naszej wideo instrukcji dostępnej na YoutubeKLIK.

Do zajęć edukacyjnych związanych z tematyką motyli warto także przygotować tematyczne piosenki, książeczki oraz łamigłówki czy prace plastyczne. Dzięki temu dzieci szybko i ciekawie utrwalą zdobyte wiadomości.

Jeśli interesujecie się metodą Montessori, dobrym rozwiązaniem będą karty trójdzielne z realnymi zdjęciami motyli. Co daje trójdzielność kart? Otóż dzięki trójdzielności dziecko dopasowuje napis do odpowiedniego obrazka po czym samodzielnie dokonuje kontroli błędu. Karty bowiem składają się z karty z podpisem, karty bez podpisu oraz z samego podpisu.

W swoim sklepie internetowym posiadamy pakiet z kartami trójdzielnymi Motyle. Znajdują się w nim karty z realnymi zdjęciami aż 21 gatunków motyli. Będzie dobrym wyborem podczas nauki o motylach, a więc gorąco polecamy. Co więcej, pakiet aktualnie znajduje się na promocji! Znajdziecie go dokładnie TUTAJ.

Pamiętajcie, by skorzystać z pięknej, letniej pogody. Po teoretycznych i pełnych zabawy zajęciach edukacyjnych o tematyce Motyle, koniecznie wybierzcie się z dziećmi na świeże powietrze, w poszukiwaniu tych wspaniałych owadów. Dzieci będą mieć wielką frajdę, gdy uzbrojone w wiedzę, zobaczą takie stworzenie na własne oczy! :-))

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Możliwości Canva dla pedagoga

Możliwości Canva dla pedagoga

Praca z dziećmi jest jedyna w swoim rodzaju. Wymaga oczywiście odpowiednich predyspozycji, wiele pokładów cierpliwości, odpowiedzialności, zaangażowania. Nauczyciel w przedszkolu czy opiekun

eksperymentowanie oznacza zabawę

Eksperymentowanie oznacza zabawę!

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającą rzeczywistością i uwielbiają poznawać świat. I to właśnie powinniśmy im ułatwić: jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie