Poznawaj z dziećmi świat insektów – nawet jesienią!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Każda pora roku jest piękna, zdecydowanie każda ma w sobie “to coś”. Magię pór roku warto wykorzystać – zwłaszcza podczas pracy z dziećmi. Zorganizowanie ciekawych, kreatywnych zajęć z maluchami, które dodatkowo dostarczą im nowej wiedzy i umiejętności, jest celem każdego nauczyciela oraz opiekuna w żłobku czy klubie malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ). 

Niedawno pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jedyną w swoim rodzaju jesień. I choć mogłoby się wydawać, że jesienią nie można uczyć się tematyki, którą porusza się wiosną i latem…nie jest to prawda! 🙂

Oczywiście, warto wykorzystać dary, które dają nam jesienne miesiące, jednak kiedy brakuje pomysłu na zajęcia, warto sięgnąć po coś równie interesującego i wartościowego.

My dziś proponujemy zorganizowanie zajęć dotyczących…świata insektów. Takie zajęcia dobrze byłoby poprzeć spacerem, podczas którego można wypatrywać życia owadów w wysokich trawach czy na kwiatach, jednak i bez tego, jesienią, można poznać z dziećmi ten intrygujący, niezwykły świat!

Wystarczy skorzystać z nowego pakietu od Eduka Center! 🙂

ŚWIAT INSEKTÓW – PAKIET OD EDUKA CENTER

Z pakietem Świat Insektów, zorganizowanie kreatywnych zajęć i dobrej zabawy, która wzbogaci wiedzę dzieci, okazuje się być bardzo proste! Pakiet znajduje się w naszym sklepie Eduka Center, a dokładnie TUTAJ.

Co znajduje się w pakiecie?

Przede wszystkim część plastyczną, która rozbudza inwencję twórczą i wyobraźnię. Kolorowanki i wyklejanki ćwiczą motorykę małą u dziecka oraz urozmaicają poznane tematy. Można użyć do ich wykonania plasteliny, kolorowej krepiny, wydzieranki. Szablony są podpisane, dzięki czemu maluch może również utrwalić pisownię i nazewnictwo. 

Kolejna zabawa dostępna w pakiecie to Memory-Cienie. Dziecko szuka pary, dopasowując do siebie pary – owady w formie cienia. Memory to świetna gra, z którą warto zapoznać dzieci już od najmłodszych lat. Za jej pomocą możemy w naturalny sposób pomóc utrwalić dziecku zdobytą wiedzę.

W pakiecie umieszczono także karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty trójdzielne przedstawiają bezkręgowce, a fakt, że umieszczone w kartach obrazy są realne, pomoże rozbudzić ciekawość dzieci tym tematem.

Pakiet Świat Insektów to idealna propozycja na zajęcia z dziećmi: i to nie tylko do zorganizowania wiosną czy latem. Pobudzanie zainteresowania dzieci otaczającym światem zawsze jest dobrym pomysłem – i można robić to także wtedy, gdy za oknem chłód i wiatr. 

Jeśli chodzi o insekty, do pakietu można dodać piosenki tematyczne, wymyślić pasujący taniec, wykonać gazetkę, na którą dzieci z zainteresowaniem będą zerkać i dopytywać. Super pomysłem jest wykonanie także własnych insektów – na przykład z rolek papieru toaletowego 😉

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.